Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niech sobie tę instrukcję wsadzą w buty. Szmatką się wyciera i wciera, po nałożeniu. Szmatką to można olejować tylko bibeloty, nie duże powierzchnie. Przy dużych powierzchniach jest to mało wydajny sposób.

Musisz oleju jak najmniej zostawić na powierzchni. Pozdrawaim.

 

W porządku, ale nakładanie pędzlem jest jak najbardziej OK ? I potem jeśli są nadmiary to zebrać szmatką? Czy źle kombunuję?

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawiam się czy tylko olej? 5 lat temy robiłem altanę ze zwykłej sosny i zabaezpieczyłem ją impregnatem Drewnochron. Po 5 latach trzeba by powtórzyć. To chyba wynik nie do uzyskania przy oleju. Czy są jakieś przeciw jesli chodzi o Drewnochron?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli zły dział proszę przenieść. Chcę zrobić sobie taras ze szwagrem. Tzn. ja swój i on swój. Dużo wiemy już na ten temat ale kilka rzeczy zostaje dla mnie nie wyjaśnionych. Proszę o wypowiedź jakichś fachowców lub kogoś kto miał jakieś doświadczenie.

1. Mam tylko ok 6 cm wysokości pola do popisu. Tzn. od progu balkonu do poziomu wylewki mam 6 cm. A z tego co się orientuję legary są w rozmiarach od ok 5 cm wzwyż, do tego dochodzi jeszcze mocowanie legara do wylewki i grubość deski. Jakie zastosować rozwiązanie? Żeby się zmieścić w tych 6 cm. Można dać coś innego niż legar ? coś co ma 1 lub 2 cm wysokości? i jakie mocowanie wtedy stosować? Jak to się przedstawia technologicznie.

2. Jakie stosować mocowanie legarów do wylewki? czy mogą być to kątowniki które montujemy na kołek do wylewki i na kołek z boku legara? a może przykręcić bezpośrednio legar kołkiem do wylewki?

3.Jak duża powinna być dylatacja między deską a ścianą budynku i w jakim celu ja się robi?

4. jakie stosuje sie odległości między deskami "od-do" i w jakim celu je się robi

5. Gdy już taras będzie cały to na jego końcu (strona najdalej od ściany ) jakie stosować zaślepianie tak by było ozdobne i ładnie wyglądało i nie było widać co jest pod tarasem.

Proszę o porady, Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna Olek, poleciałem pędzlem pierwsze deski i po 6 szt. długości 3,5 m zużyłem pół bańki oleju, która miała wystarczyć na 35 m2. Na dodatek kolor zamiast brązowego zrobił się taki czerwonawy (jak mahoń). Pogadałem z człowiekiem z Altaxu i mi jeszcze raz wyjaśnił krok po kroku jak malować i teraz A) mniejsze zużycie B) kolor brązowawy jak planowałem. Niestety teraz nie jestem pewien czy jest dana odpowiednia ilość oleju, ale myślę, że świat się nie zawali, a przed zimą polecę jeszcze raz ale już mopem i będzie ok.

Wczoraj majstry wymurowali klinkierowe słupki i w zasadzie dzisiaj może przykręcimy pierwszą deskę i potem sukcesywnie do końca.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dać deskom czasu na przeshnięcie z impregnatu?

bedzie

Czy po zaolejowaniu nie bendzie prześwitywała zielona barwa impregnatu?

bendzie

Deski olejować z dołu i z gury?

yes

Olejować po zmontowaniu czy pżed?

przy markach oleju które wybrałeś, to możesz wcale nie olejować

Co w takim razie na barierki? Lakierobejca?

tym bardziej olej

6. Wszyscy polecają Tikkurile, a co powiecie na tematu łoleju do tarasu Sadolinu?

nie wiesz co wybrać to kieruj się ceną, im droższy tym lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poszukuję informacji a najlepiej zdjęć tarasu 2- 3 letniego z bangkiraja odmiana yellow. Podobno nie ciemnieje tak bardzo jak odmiana red. Jestem w trakcie budowy tarasu i okazuje się że drewno na które się wcześniej zdecydowałam Bubinga jest niedostępne. Mój wykonawca przekonuje, że bangkirai yellow da podobny efekt. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli chodzi o oleje to ja osobiście mam skandynawskiego producenta Ljus Trajolija, ale są jeszcze Koralana - Holzol, osmo, remmers. Trzeba pogooglować. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że deski ryflowane to nie jest najlepszy wybór. Brud niemal wżera się w te rowki, jest problem z wyczyszczeniem. Ja mam do tego jeszcze psy, które wnoszą mi na taras piasek. Jest to dość kłopotliwe w utrzymaniu czystości. Daje rade tylko myjka pod ciśnieniem. Mocno się zastanówcie nad wyborem rodzaju desek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podepnę się pod temat, bo właśnie jestem na etapie projektowania i przygotowywania się do samodzielnego montażu tarasu na płytę betonową.

 

Taras będzie miał wymiary ok 3.5 na 3.5 metra, niestesy ukształtowanie terenu wymusiło to, że płyta betonowa pod taras ma ok 60 cm wysokości i chcę całość obudować drzewem.

 

Mam zamiar wykonać taraz z modrzewia, legary 30x60 mm , deska 28 mm. Legary mam zamiar położyć na gumowych podkładkach na płycie betonowej co 50 cm.

 

Kilka pytań

1. jak zabezpieczyć płytę betonową? Na płycie jest spadek - jakieś 1,5 - 2%. Myślałem o folii w płynie do stosowania na zewnątrz, może jest coś innego co możnaby zastosować?

2. czy pod deski do obicia boków płyty też używać takich samych legarów jak pod podłogę, czy może jakaś kantówka 20x20 wystarczy?

 

Załączam obrazki pokazujące jak wygląda mój taras i jak mam zamiar go obłożyć deskami.

http://img18.imageshack.us/img18/262/taras1.jpg

 

http://img715.imageshack.us/img715/5707/tarasc.jpg

 

 

Pozdrowienia,

Rafał

Edytowane przez fabrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych z Was, którzy maja już swój taras i pokrywali go olejem: Czy olej w miejscach narażonych na słońce będzie blaknąć, czy wręcz przeciwnie, ciemnieć??

Nie mogę znaleźć dobrego koloru na mój taras, tzn. prawie znalazłam, ale waham się między dwoma kolorami.

Może jakiś fachowiec od drewna się wypowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jeszcze jedno. Jak ile razy i czym impregnować deski modrzewiowe od spodu przed przykręceniem do stelaża?

 

Czy ktoś odpowie? Od kilku tygodni przetrząsam internet i pytam... nikt nie odpowiada :( Za kilka dni montujemy modrzewiowe deski a ja nie wiem jak je potraktować od spodu.

mtsw - jak zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam punktowe fundamenty na głębokość przemarzania. szplki fi 20 zabetonowane na nie legary i słupy. wszystko w modrzewiu.

pod tarasem podsypka żwirowa na foli ogrodniczej. Całośc olejowana. Modrzew jest sam w sobie zaimregnowany włąsną żywicą. Olejowanie wyklucza inne oleju impregnaty w przyszłości jak równiez wyklucza wczesniejsze danie impregnatu bazowego bo "olej nie chwyci".Polecam olejowanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...