Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ok. dzieki. teraz nie bardzo miałem jak, bo wszyscy chcą korzystać z tarasu. Po sezonie będzie łatwiej. Szlifowałem natomiast kawałek i odniosłem wrażenie, że wyciera się tylko ten jaśniejszy, miększy materiał, a te słoje ciemne nie bardzo. pewnie to tylko złudzenie ale... zobaczę na jesieni. Ogólnie narzekam ale biedy nie ma. taras dla wszystkich się podoba ale ja widzę że nie na całej powierzchni jest taki sam błyszczący i gładziutki. Ale zawsze tak jest, że ten co robi to widzi wszystkie niedoróbki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czym najlepiej usuwać drobne plamki zywicy z desek olejowanych? Taras skonczony jakieś 3 tyg temu, zaolejowany na razie raz. Chce go pokryć drugi raz ale na okolo 10 deskach są plamki żywicy - takie drobne jak opryszczka u nastolatka. Wyszły po kilku dniach mocnego słonca. Zanim je zaolejuje na gotowo chciałbym to jakoś zmyć. Wyczytałem że można użyc benzyny ekstrakcyjnej lub nitra - ten drugi wydaje mi sie grosny bo pamietam że potrafi nawet wytapiać plastik. Może jest jakis gotowy preparat do tarasow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem deski jeszcze surowe to wieksze plamy zywiczne mylem benzyną ekstrakcyjną, cięzko ale schodziło. Ale teraz te plamki ktore wyszly to są takie kropeczki zachnięte, jakby łuszczące się. Dziwie się ze nie ma na to sposobu albo odpowiedniego preparatu.

Nawet jak sie odbarwie na tych dechach to najwyzej wezme je dwa razy olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem deski jeszcze surowe to wieksze plamy zywiczne mylem benzyną ekstrakcyjną, cięzko ale schodziło. Ale teraz te plamki ktore wyszly to są takie kropeczki zachnięte, jakby łuszczące się. Dziwie się ze nie ma na to sposobu albo odpowiedniego preparatu.

Nawet jak sie odbarwie na tych dechach to najwyzej wezme je dwa razy olejem.

 

kurczę 2 m-ce po montażu także mam problem z żywicą, powiedziałbym duzy bo na każdej desce mam wysyp plamek :( widzę tutaj porady kolegów ale na deskach surowych przed olejowaniem a ja już mam 2 warstwy oleju, co w takim przypadku? Dzsiaj rano robiłem próbę na kawałku odrzutu (bo on oczywiście też jest wysypany) i nie bardzo, nie schodzi a w dodatku matowi powierzchnię, próbowałem ekstrakcyjną. Myślę dlaczego tak późno to wylazło? 2 m-ce słońce i deszcz waliły równo po deskach i nic, ani jednej plamki, i nagle wysyp na całym tarasie. jestem wściekły, koledzy co robić? Poniżej fotki

 

IMG_20180720_072803.jpg

 

IMG_20180720_072811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żywica stanowi jakiś problem, oprócz tego że może się nie podobać?

Na niektórych deskach mam i nie narzekam.

 

ja wizualnie jestem w stanie dużo zaakceptować, naprawdę, dlatego też kupiłem deski 2 gatunku i ani jednej nie wyrzuciłem (niektórzy tutaj wszczynali dyskusje o idealnych deskach, że jak jedna krzywa to szajs itp... lub zadaszają taras żeby im kropelka deszczu nie kapnęła na deseczkę itp...) ale akurat większe skupisko żywicy trochę się klei a ja mam CAŁY taras w takim skupisku jak na zdjęciu poniżej, postaram się wrzucić fotkę z dalszej odległości ale nie wiem czy będzie cos widać.

 

Jakbym miał na niektórych deskach to nawet bym wątku nie zakładał ino pucował, ale mam na 31m2.

 

IMG_20180720_072811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

 

Jakbym miał na niektórych deskach to nawet bym wątku nie zakładał ino pucował, ale mam na 31m2.

 

[ATTACH=CONFIG]416544[/ATTACH]

 

Niestety ładnie to nie wygląda, współczuje.

Utwierdziłeś mnie tym zdjęciem, że dobrze zrobiłem wybierając deskę szczotkowaną a nie ryflowaną.

 

df3917ae03585417med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę 2 m-ce po montażu także mam problem z żywicą, powiedziałbym duzy bo na każdej desce mam wysyp plamek :( widzę tutaj porady kolegów ale na deskach surowych przed olejowaniem a ja już mam 2 warstwy oleju, co w takim przypadku? Dzsiaj rano robiłem próbę na kawałku odrzutu (bo on oczywiście też jest wysypany) i nie bardzo, nie schodzi a w dodatku matowi powierzchnię, próbowałem ekstrakcyjną. Myślę dlaczego tak późno to wylazło? 2 m-ce słońce i deszcz waliły równo po deskach i nic, ani jednej plamki, i nagle wysyp na całym tarasie. jestem wściekły, koledzy co robić? Poniżej fotki

 

[ATTACH=CONFIG]416536[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]416537[/ATTACH]

 

Zbudowałem znajomemu wiatę, której podstawą były belki 18x18cm - puściły gluty żywicy po trzech latach a z ponoć suchej podbitki, wystawionej na słońce, w pierwszym gorącym miesiącu.

Wiodące środki, jak to ładnie mówią, którymi pomalowane były belki itd, zniknęły po dwóch latach w miejscach nasłonecznionych. To poniekąd zniechęciło mnie do budowy domu z drewna.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/28026d4ebe4d2fd2

Obym się mylił, ale czeka Cię żmudna praca i mechaniczne usuwanie żywicy. Próbuj rozpuszczalnikami na benzynie, terpentynie czy amoniaku.

Kiedyś rozmawiałem z gościem który od 30 lat "siedzi w drewnie" Iglaste kupuje tylko w Niemczech, bo jak mówi, tylko oni prawidłowo je suszą a zanim zetną drzewo, to spuszczają z niego żywicę.

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

PaRa mógłbyś wstawic fotkę swojej deski z bliska aby było widać to szczotkowanie.

 

Tu masz stronę firmy, gdzie deską kupowałem, masz pozycję Modrzew Syberyjski Szczotkowany i lepsze zdjęcia.

http://www.niedrogo.net/cennik/deska-tarasowa/28-mm

 

U mnie po impregnacie i oleju bezbarwnym wygląda to tak

 

6283e02d72689568med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ładnie to nie wygląda, współczuje.

Utwierdziłeś mnie tym zdjęciem, że dobrze zrobiłem wybierając deskę szczotkowaną a nie ryflowaną.

 

df3917ae03585417med.jpg

 

No ładnie nie wygląda ale zostawiam to, nie mam zamiaru z tych ryfli na kolanach tego dłubać, chciało się taras drewniany to trzeba i takie rzeczy znieść, oczywiście nie zamieniłbym na żaden inny.

 

super mi się podoba twoja pergola, chcę robić bardzo podobną ale na pół tarasu (poniżej wizualizacja), tylko nie wiem kompletnie skąd materiał na górę i na boki, są sklepy firmy co robią na wymiar? masz jakiś namiar? jak z rozsuwaniem góry u ciebie, jest to na jakichś prowadnicach lub czymś podobnym?

 

IMG_20180616_200337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...