Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

podbijam wątek .posiadamy od roku taras o wym 6x4 m wykonany z modrzewia europejskiego.

niestety obawiamy sie wpływu warunków atmosferycznych na materiał, poza tym zaczęło nam zależeć na zadaszeniu.

czy ktoś z Was ma doświadcznie w temacie?

rozpatrujemy poliwęglan komorowy ( najtańsza opcja jednak wygląd mnie nie przekonuje)- chciałabym uzyskać efekt tafli szkła jednak z plastiku ze względu na ciężar. rozpatrujemy zatem poliwęglan lity- jednak nie wiem jakiej grubości brać pod uwagę .Dach ma spadek 2%. posiadamy zamontowane 6legarów.

martwi mnie trochę też problem śniegu zalegającego na dachu zimą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

podbijam wątek .posiadamy od roku taras o wym 6x4 m wykonany z modrzewia europejskiego.

niestety obawiamy sie wpływu warunków atmosferycznych na materiał, poza tym zaczęło nam zależeć na zadaszeniu.

czy ktoś z Was ma doświadcznie w temacie?

rozpatrujemy poliwęglan komorowy ( najtańsza opcja jednak wygląd mnie nie przekonuje)- chciałabym uzyskać efekt tafli szkła jednak z plastiku ze względu na ciężar. rozpatrujemy zatem poliwęglan lity- jednak nie wiem jakiej grubości brać pod uwagę .Dach ma spadek 2%. posiadamy zamontowane 6legarów.

martwi mnie trochę też problem śniegu zalegającego na dachu zimą...

 

Przerabiałem temat parę lat temu.

Taras mam z modrzewia. Poliwęglan odpadł po wszelkich za i przeciw:)

Mam blachę i podbitką drewnianą od spodu. Mnie się to bardziej podoba, wcale nie jest ciemno.

 

Nie będę przekonywał do tego rozwiązania choć wg mnie poliwęglan nie jest super rozwiązaniem - brudzi się i wymaga czyszczenia ponoć , co przy np. gradzie? dla mnie nie jest to trwałe rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat parę lat temu.

Taras mam z modrzewia. Poliwęglan odpadł po wszelkich za i przeciw:)

Mam blachę i podbitką drewnianą od spodu. Mnie się to bardziej podoba, wcale nie jest ciemno.

 

Nie będę przekonywał do tego rozwiązania choć wg mnie poliwęglan nie jest super rozwiązaniem - brudzi się i wymaga czyszczenia ponoć , co przy np. gradzie? dla mnie nie jest to trwałe rozwiązanie...

 

zgodzę się, poliwęglan zwłaszcza komorowy będzie magazynował kurz, ale myślimy same otwory "zamknąć" bezbarwnym silikonem.

mam do zadaszenia 25mkw. na naszym dachu oryginalnie mamy papę, przeciągnięcie takiego pokrycia na sam taras zupełnie odbiega od pomysłu, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się, poliwęglan zwłaszcza komorowy będzie magazynował kurz, ale myślimy same otwory "zamknąć" bezbarwnym silikonem.

mam do zadaszenia 25mkw. na naszym dachu oryginalnie mamy papę, przeciągnięcie takiego pokrycia na sam taras zupełnie odbiega od pomysłu, niestety

 

Jest jeszcze poliweglan lity, i to jest alternatywa dla szkła ( masa, cena i estetyka ) poliweglan lity nie wygląda estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze poliweglan lity, i to jest alternatywa dla szkła ( masa, cena i estetyka ) poliweglan lity nie wygląda estetycznie.

 

tak zgodzę się że wygląda znacznie lepie niż komorowy, ale ma tez bardzo ograniczone formaty w których jest sprzedawany - potrzebuje tami długi na minimum 4metry, a takiego nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie w kwestii przygotowania drzewa.

 

Chcę w tym roku wykonać taras 65m2 na wylewce betonowej około 1,8m nad ziemią.

Na tym chcę położyć drzewo - konkretnie modrzew syberyjski.

 

drzewo zakupione u dostawcy będzie ciśnieniowo impregnowana na kolor brązowy.

Pani w tym sklepie twierdzi, że takie drzewo nadaje się od razu do kładzenia na taras i wystarczy tylko zaolejować z wierzchu zaraz po skończeniu budowy.

 

I co do tego mam pewne wątpliwości, bo jak czytałem materiały o budowie tarasu drewnianego to zawsze było napisane że przed ułożeniem desek należy je zaolejować z każdej strony (żeby spód desek też był zabezpieczony).

 

Czy olejowanie przed układaniem jest konieczne czy skoro drzewo będzie impregnowane ciśnieniowo to można pominąć ten etap i olejować tylko z góry po ułożeniu?

 

GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam,

 

niestety u mnie pojawiły się czarne plamy na modrzewiowym tarasie. Drewno zaimpregnowane i zaolejowane markowymi (niemarketowymi) specyfikami.

 

Po 2 (!) dniach i pierwszym deszczu wyszły plamy takie jak na zdjęciach. Macie może jakieś pomysły, dlaczego tak się stało i co z tym zrobić?

 

Uważałem na opiłki przy dokręcaniu śrub, nic na nim nie przycinałem.

 

Jestem przed 2 warstwa oleju (do zrobienia został mi jeszcze schodek). Zastanawiam się nad zmiana koloru na najciemniejszy.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

image1.jpg

image2.jpg

image3.jpg

image5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy kantowka strugana swierkowa 10/10 na legar i 5/7 na kontrlegar bedzie ok

pod deski z modrzewia europejskiego? Czy musi być modrzew lub ewentualnie sosna?

 

Rozstaw slupkow betonowych okolo 1mx1m

 

Dzięki za odp.

 

10/10 to raczej niepotrzebne (to słupki). Lepszą sztywność uzyskasz przy prostokącie np 6/12 (ew.5/10 jeśli zachowanie wysokości jest istotne). Sosna/świerk mogą być - tylko dobrze zakonserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras z modrzewia syberyjskiego zbudowany w tamtym roku, między innymi dzięki Waszym postom (ukłony w stronę tych, którzy pomogli!), ale teraz dochodzi pielęgnacja.... wreszcie zrobiło się ciepło i poolejowałbym taras lecz mam lekki zgryz czym.

 

Pierwszy raz olejowałem Sadolinem, teraz myślę, czy nie pójść trochę wyżej i nie wziąć Remmersa czy jednak zejść do Altaxa. Co radzicie?

 

Dodam, że deski i tak mi poszarzały ale jeszcze w tym roku dam bezbarwny, może za rok, za dwa wejdę w jakiś olej z kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wykonania tarasu drewnianego, na zdjęciu widać przygotowane na taras miejsce

 

14b1072d36be35aemed.jpg

 

U mnie szerokość pomiędzy ścianą a palisadą to 116 cm, na zagęszczony grunt chcę położyć bloczki fundamentowe na to podkładki i legary. cały taras będzie wykonany z modrzewia syberyjskiego. Zastanawiam się czy wystarczy dać 2 legary równolegle do domu i deski grubości 24 mm ? czy odległość pomiędzy legarami

 

Mam pytanie, jakie macie szerokości pomiędzy legarami ? W moim przypadku potrzebne będą chyba 3 legary, chyba że wystarczy opcja 2 legary i grubsza deska 27 mm ?

 

Sugerowałem się tym filmem

Edytowane przez PaRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam, właśnie robimy taras, miał być krajowy modrzew, ale pojawił się dylemat, w jednym składzie polecono nam deskę ryflowaną 28 mm sosnę szwecką, deski ładnie wykonanę podobno super wysuszone, wg sprzedawcy to deski są porównywalne do krajowego modrzewia pod względem trwałości ale ich jakość wykonania jest o niebo lepsza niż desek z krajowych tartaków. Cena około 70 zł m2 surowej, za impregnowaną ciśnieniowo około 100 zł.

Może ma ktoś taras z takiej deski?

Proszę o opinię doświadczonych w temacie, czy temat jest warty rozważenia, czy jednak zostać przy modrzewiu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) fotohobby za opinię.

Co do modrzewia to obawiam się żywicy. To taras przy samym domu, od strony południowej, połowa pod dachem, połowa odkryta, więc pewnie często będziemy wychodzić w kapciach, czy na bosaka.

Proszę o wypowiedź użytkowników tarasów z modrzewia krajowego jak wygląda to w praktyce, czy żywicy jest dużo, czy jest to bardzo uciążliwe?

Czy jest jakiś sposób, żeby ograniczyć jej wypływ? Czy modrzew krajowy i syberyjski jest tak samo żywiczny? Będę wdzięczna za Wasze opinie :),

bo już sami nie wiemy co wybrać :bash:, niestety egzotyk ze względów finansowych jest poza konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...