Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety sprzedawcy nas klientów nadal traktują lekceważąco.

Od jakiegoś czasu szukam informacji o deskach tarasowych.

Zacząłem od kompozytów, potem był modrzew a teraz chyba stanęło na egzotyku.

Wielu sprzedawców prosiłem o zrobienie wyceny. Między innymi korespondowałem z firmą WoodMarket.pl z panem Łukaszem M.

Jedna z ofert wydawała mi się dość dobra, więc poprosiłem o zdjęcie desek z magazynu aby zobaczyć czy nie zszarzały tym bardziej że zapewne są to deski z zeszłego sezonu i że będę zamawiał z dostawą więc nie będę miał możliwości obejrzenia ich. Pan oczywiście przesłał mi zdjęcie . Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem te same zdjęcia w internecie na innych stronach w tym na stronie jednej z konkurencyjnych dużych firm z Polski.

Mieli klienta który zamierzał zostawić u nich ponad 5 tyś, ale przez swoje lekceważenie na pewno u nich nie kupię.

Opisałem im całą sytuację, ale już nie uzyskałem odpowiedzi.

Edytowane przez arekiewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprzedawcy nas klientów nadal traktują lekceważąco.

Od jakiegoś czasu szukam informacji o deskach tarasowych.

Zacząłem od kompozytów, potem był modrzew a teraz chyba stanęło na egzotyku.

Wielu sprzedawców prosiłem o zrobienie wyceny. Między innymi korespondowałem z firmą WoodMarket.pl z panem Łukaszem M.

Jedna z ofert wydawała mi się dość dobra, więc poprosiłem o zdjęcie desek z magazynu aby zobaczyć czy nie zszarzały tym bardziej że zapewne są to deski z zeszłego sezonu i że będę zamawiał z dostawą więc nie będę miał możliwości obejrzenia ich. Pan oczywiście przesłał mi zdjęcie . Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem te same zdjęcia w internecie na innych stronach w tym na stronie jednej z konkurencyjnych dużych firm z Polski.

Mieli klienta który zamierzał zostawić u nich ponad 5 tyś, ale przez swoje lekceważenie na pewno u nich nie kupię.

Opisałem im całą sytuację, ale już nie uzyskałem odpowiedzi.

 

Dla Ciebie może 5 tyś. to dużo, a dla innych to drobne. Myślę, że dla pana Łukasza M. wysłane zdjęcia nie było priorytetem, bo w tym czasie miał dużo innych zajęć, może sprzedał deski jakiemuś developerowi za 500 tyś. W takiej sytuacji, nie powinien nic wysyłać tylko zaprosić do osobistej oceny desek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie wstawić zdjęcia , jak się prezentuje po więcej niż jednym sezonie?

 

Mój, po 3 sezonie.

Modrzew syberyjski, impregnowany olejem "osmo" w kolorze "modrzew".

 

Zdjęcie robione w wrześniu 2017.

 

Tak wiem, szczeliny między deskami powinny być większe.

 

 

CNF_rwljGqUAgOMpAC4IQNr3HLMgyvPfPJWh-otrXJjiOfDOENnC51XRUtDfG5cmcLBn-Hwh28U9UUIcaNlvzUauYs02X7-WUhKRMZDkzCkeYF74T-aRHvblxFacUSd3KgLnspi0CSc2TJyJAB1uMad0odPyfW98aCjfcp1QWENQMtjIla_TacHVtNGBbPIRFTtSaWT3vYoUxwHuoP23V-1ayiKT2SdMegrHywiUUMXOuO3f0MdqyeD2WLhaoT2c5tGCxv8R1dDXptYZzGEGoVGODNmRS7c5ihIz69vDxIuiqoHEmCc7CTUe-LDCERUOJkICUssbzAJmLGMMFClbyTr-6WSgailrmnJ0r5M_j4mtQmLBm9nKD2dY9oLNFCUY3XHJns7aesLTaEJLXgYnxdIyPnf272uyXDw6U-v9C78UAmh2o4XSD06Xzp2GiEr_dgS-I-kWN3RlOcUuoyUgj983CYrOwaI4c6McIPAAmz5r6w_p7Atp2KxUALuir4CnJoLCyp_U297W7HBkOfclEH8dyYPqD8AiQQRWBJIHrwEVxgx68I-a6_QjeYy44r-y8nhu_y1RXXN05AgH7KcO7690jhTdPMtqr2UoU6el=w1023-h614-no

 

Taras nie jest zadaszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj taras jest połowicznie zadaszony i mocno wykorzystywany zimą i latem.

Zresztą na filmie doskonale widać róznicę pomiędzy tymi miejscami.

https://www.youtube.com/watch?v=e82INp4UTMM

 

materiał najtańszy modrzew , barwiony pod kolor deski w pomieszczeniu olejowany w listopadzie.

na początku wyglądał świetnie teraz na niego nie patrzę ....

https://photos.google.com/share/AF1QipOzbyJ7FlZTdaptht2gFk-2xVNUfxmJs8FUVj2ZIQGrdvFe2XBeUxBeBGBGMMzywQ?key=SW9XNkVGZ0xLUERmYmtnYmFYUThJT0N5TUVEdmxn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiał najtańszy modrzew , barwiony pod kolor deski w pomieszczeniu olejowany w listopadzie.

na początku wyglądał świetnie teraz na niego nie patrzę ....

https://photos.google.com/share/AF1QipOzbyJ7FlZTdaptht2gFk-2xVNUfxmJs8FUVj2ZIQGrdvFe2XBeUxBeBGBGMMzywQ?key=SW9XNkVGZ0xLUERmYmtnYmFYUThJT0N5TUVEdmxn

Witam,

Jestem tu nowy, założyłem specjalnie konto na forum ponieważ za miesiąc, góra 2 zaczynam samodzielną budowe tarasu :) przeleciałem wszystkie 128 stron, wiem już prawie wszystko więc pytań jako takich nie mam :) ewentualnie zdam fotorelację z mojej inwestycji bo widzę dużo ludzi pyta i każda kolejna jest bardzo pomocna, a ja każdy etap domu / ogrodu mam uwieczniony na wielu zdjęciach.

Chciałbym tylko zapytać użytkownika f.5 o taras, także chcę wykonać z modrzewia, niestety na droższe dechy nie mam środków. Pisze Pan że olejował w listopadzie a film jest z lutego, czyli dobrze rozumiem minęły 4 miesiące od olejowania a taras w części niezadaszonej wygląda tak.. "źle"? wydawało mi się że olejowanie na dłużej pomaga utrzymać chociażby kolor. Szczerze mówiąc jestem przerazony tymi deskami w części niezadaszonej, u mnie taras w 100% będzie właśnie niezadaszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zapytać użytkownika f.5 o taras, także chcę wykonać z modrzewia, niestety na droższe dechy nie mam środków. Pisze Pan że olejował w listopadzie a film jest z lutego, czyli dobrze rozumiem minęły 4 miesiące od olejowania a taras w części niezadaszonej wygląda tak.. "źle"? wydawało mi się że olejowanie na dłużej pomaga utrzymać chociażby kolor. Szczerze mówiąc jestem przerazony tymi deskami w części niezadaszonej, u mnie taras w 100% będzie właśnie niezadaszony.

Więc w telegraficznym skrócie :

na początku listopad 2012 roku taras został wykonany.

59911560945a77f1.jpg

39060345ff9aad06.jpg

282761a202236fad.jpg

był zdecydowanie za jasny w stosunku do koloru okien jak i podłogi drewnianej w pomieszczeniu.

Po roku w listopadzie 2013 taras został przyciemniony środkiem Remmers nie pamiętam nazwy ale mam jeszcze gdzieś puszkę (juz nieistotne)

7e64fbc324126b05.jpg

 

kilka zdjec po tym zabiegu z kwietnia 2014 roku

f0c598073df1bce9.jpg

faf8bec9c3061b3b.jpg

10115122b6ccc728.jpg

Od tego czasu przez parę lat raczej nic z nim nie robiłem oprócz jego dewastacji czyli.

- Imprezy w buciorach

- parę razy rozlane wino i inne wyskokowe trunki , sałatki na deskach jak to w życiu bywa

- rozlany olej przy olejowaniu blatu stołu

- przesuwanie mebli ogrodowych po deskach widać rysy.

 

Ostatnie olejowanie było jak pisałem w listopadzie zupełnie przez przypadek.

Człowiek który zajmuje się pielęgnacją ogrodu wykonywał ten taras i przy okazji jesiennego sprzątania ogrodu przemył pod cisnieniem taraz i zaolejował go.

(tak czy siak to mu nie pomogło) Przestałem na niego patrzeć a zacząłem go używać.

Na początku myslałem ze będzie to przejsciowy taras : był tani - docelowo miał być z bangiraia i własnie z bangiraia mam legary ale nie mam ochoty w tej chwili inwestować kasy w coś co trzeba przynajmniej 2 x do roku myć olejować.

Jesli taras to najmniej obsługowy i taki jest chyba kompozyt.

Tak samo z oknami miałem ochotę na drewniane ale jak widziałem jak wykonawcy buciorami łażą po ramach to wiedziałem ze plastik to jedyny słuszny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wykonać taras z deski modrzewiowej gładkiej, podobno łatwiej ją utrzymać w czystości i konserwować. Minus takiego rozwiązania to śliska powierzchnia, czy widzicie jeszcze jakieś problemy z zastosowania takiej deski ?

 

Gładka deska wcale nie jest śliska. Swój taras mam gładki i kilka innych u klientów również. Nikt nie zgłasza żeby było ślisko. Ryflowanej używamy bardzo sporadycznie, bo chodząc na bosaka wrzyna się w stopy po dłuższej chwili, gorzej się czyści i moim zdaniem jest mniej estetyczna... Minusem gładkiej deski jest jednak to że wymaga dużej dokładności przy układaniu bo na ryflowanej ewentualne różnice wysokości poszczeególnych desek giną a przy gładkiej to widać szczególnie kiedy krawędzie deski są zfazowane z bardziej ostrym łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że nie zgłębiałem tematu co do kompozytu - cena spowodowała że odpuściłem temat.

Natomiast zapomniałem dodać że taras jest od południa i przychodzą tam spore temperatury.

Po zmianie koloru na ciemniejszy bywa że nie można na nim ustać gołą stopą dlatego rok temu pojawiła się regulowana pergola aby na tym tarasie mozna było wogole siedzieć latem.

Czyli doszła kolejna rzecz która powinna być impregnowana a jak znam życie nie będę miał na to czasu.

0d955998cd0bddef.jpg

 

Domek też wymaga pomalowania.

0b1ca9dab983af8e.jpg

 

Może w tym roku - Tak mówię co roku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wykonać taras z deski modrzewiowej gładkiej, podobno łatwiej ją utrzymać w czystości i konserwować. Minus takiego rozwiązania to śliska powierzchnia, czy widzicie jeszcze jakieś problemy z zastosowania takiej deski ?[/quote

Faktycznie,gładką deskę łatwiej czyścić i nie jest dużo bardziej śliska od ryflowanej.

Przy wyborze desek zwróć uwagę na ich jakość,na gładkiej będzie widać wszystkie niedokładności,natomiast drobny ryfel wiele z nich tuszuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przez trzy lata nie byl olejowany, to ten kolor nie jest niczym dziwnym.

 

Zgadza się, teraz jak użytkownik f.5 opisał historię to się wszystko wyjaśniło, we wcześniejszym wpisie była tylko informacja że olejowany w listopadzie więc myślałem że 2017 rok. Jestem trochę spokojniejszy, jadę w piątek po dechy i byłem cały w stresie że tak może taras wyglądać po 4 miesiącach, chociaż z 2 strony wydawało mi się to bardzo dziwne, dlatego wolałem zapytać.

P.S. mam deski modrzewiowe na bramie wjazdowej, pomalowane 1 raz impregnatem bazowym i 3 razy altaxem teak, muszę powiedzieć że efekt super, deski super, jestem ciekaw ile wytrzymają, zakładanie były na jesieni więc dopiero pół roku im minęło ;)

IMG_20171125_132311.jpg

IMG_20171125_132330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko w teaku :) począwszy od dachu, skończywszy na wiacie na śmieci, upodobałem sobie bardzo ten kolor :) i spasował się z oknami złoty dąb, dach wygląda prawie jak okna a o to mi najbardziej chodziło. Brama (modrzew) trochę za jasno wyszła ale trudno, ważne że teak :) kolor zbliżony do dachu chcę uzyskać na tarasie, nie wiem jeszcze jaki olej wybiore, przeglądając te 128 stron tego wątku dostałem zawrotu głowy, tyle tych nazw było wymienianych, połowy nie zapisałem, nie pamiętam ale już nie będę wracał. Wczoraj byłem na jakimś blogu o ogrodzie i tam bardzo polecali Olej do drewna HOUTOLIE, Koopmans, widzę bardzo duży wybór kolorów, cena też ok, dość ciekawa propozycja.

IMG_20160506_171513.jpg

IMG_20161023_103148.jpg

IMG_20170817_181211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem że temat wkrętów do desek był tu poruszany, nie za bardzo się na nim skupiłem ale powoli zaczynam. Kojarzę że ktoś tu pisał o wkrętach ESSVE

 

http://essve.pl/webcatalogue/wkrety/519820-wkret-tarasowy-essve-do-konstrukcji-drewnianych-corrseal/

 

ja znalazłem dzisiaj taką firmę:

 

https://www.sukces-zamocowania.pl/aktualnosci/wkrety-tarasowe-do-desek-tarasowych-torx-cena-sklep-oferta-

 

czy takie wkręty mogą być, ktoś ma z nimi doświadczenie?

 

edit:

szukając dalej znalazłem takie wkręty:

http://allegro.pl/nierdzewne-wkrety-do-deski-tarasowej-5x50a2-200szt-i5472877976.html

wyglądają jak Spax ale są 2x tańsze, wydaje mi się że to najlepsza opcja, ktoś takich używał? warto kupić?

Edytowane przez pawel.majkarex
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...