Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam nadzieje,ze komus sie moje wypociny przydadza.

Odnosnie legarow to min. 2,5 x 2,5 cm przekroj.

Odnosnie mocowania typu niewidoczne to chyba tylko system typu podest,tzn wpierw skrecany a potem nakladany,tylko wtedy trzeba uwzglednic ciezar takiego podestu i bardzo wysoka dokladnosc montazu,mozna tez zastosowac system montazu podlogi na stale tzn.mocowanie z boku specjalnymi gwozdziami albo wkretami,

ale moze sie tez ktos inny wypowie...

ja wolalem taki gdyz gdyby cos sie stalo to sam moge w przyszlosci zdemontowac i naprawic w miare mozliwosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
Drodzy forumowicze.

Proszę Was o jedno!!!

Jeżeli kupujecie deski tarasowe z DLH to bardzo dokładnie oglądajcie je przy odbiorze.

Ja 3 dni temu miałem przebierałem 122 deski o długości 307 cm.

 

Po selekcji (niezbyt rygorystycznej) wybrałem 23 deski... . :evil:

 

 

Miałem to samo nieszczęście.

Jakość materiału w DLH to istna katastrofa.

Reklamacja załatwiona pozytywnie, ale dyskusji dość sporo.

Deski popleśniałe, z kanałami po owadach i co najgorsze pozakażane grzybami grupy sinic (granatowe przebarwienia).

Zeszlifowanie niewiele daje, a olejowanie znakomcie "wyciąga" te granatowe przebarwienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katja tutaj masz namiar blizej Ciebie

http://www.impregnacja-drewna.pl/index.php?id=3&sub=2

ale ja i tak polecam mego wykonawce...

 

 

Raz do nich zadzwoniłem.

Rozmawiałem z jakąś arogancką kobietą, której najwidoczniej przeszkadzałem. Zamiast doradzić, co chwila się wydzierała.

 

Skończyłem odłożeniem słuchawki, drewno kupiłem z super serwisem w firmie DOMBAL.

 

Odradzam tamtego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katja tutaj masz namiar blizej Ciebie

http://www.impregnacja-drewna.pl/index.php?id=3&sub=2

ale ja i tak polecam mego wykonawce...

 

 

Raz do nich zadzwoniłem.

Rozmawiałem z jakąś arogancką kobietą, której najwidoczniej przeszkadzałem. Zamiast doradzić, co chwila się wydzierała.

 

Skończyłem odłożeniem słuchawki, drewno kupiłem z super serwisem w firmie DOMBAL.

 

Odradzam tamtego producenta.

 

Też sobie chwalę Dombal na Wale, kupowałam sosnę ryflowaną, co prawda tylko jedną dechę na schodki :D.

Są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podalem namiary takie jakie mialem...

Kiedys mialem "przyjemnosc" z gosciem z Impregnacji,korespondecja trwala troche czasu (chcialem ich deski z montazem,nawet byl juz projekt) a na koncu gosc jakby sie obudzil,rzeknal ale my do pana musimy podjechac i tam nocowac,wtedy mi rece opadly,gosc mial niebotyczny refleks :D

Coz to tylko ludzie...

Potem juz zaczalem szukac innych zrodel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem od narzekania.

Sam świadomie wybrałem sosnę i z wielu względów jestem zadowolony.

Przyznaję tylko bez bicia, że zupełnie nie pomyślałem o żywicy i w te ostanio gorące dni gdzie temepratura na moim ciemnym tarasie na pewno przekraczała czterdzieśi kilka stopni w oklicach sęków wyszła żywica, w którą jak się wdepnęło to nie było fajnie... :-?

Myślełem, że w procesie suszenia komorowego i impregnacji ciśnieniowej tej żywicy nie będzie..

 

Przy okazji, macie dobry pomysł, żeby ją usunąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chałupę ze starych chyba 50-60 letnich bali i żywica w paru miejscach wycieka do tej pory, z tym sie pogodziłam.

Mam również kropki żywicy na nowych oknach robionych przez stolarza, malowanych kilkakrotnie lakierobejcą.

Usuwam ją szmatką nasączoną terpentyną, trzeba często zmieniać, zrób próbę gdzieś z boku. Oprócz impregnacji ciśnieniowej masz te deski jeszcze czymś maźnięte? Mojej lakierobejcy /sadolinu/ nie odbarwiła, ale zawsze strzeżonego...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam sosnowy taras deski impregnowane ciśnieniowo i ogólnie wszystko ok.nie trzeba od razu zamawiać drogiej przecież egzotyki.Na razie co prawda minął jeden sezon ale nie widać tego po materiale wygląda jak po położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dziś idziemy na ostateczną rozmowę do architekta i muszę podjąć decyzję co do tarasu.

Moim marzeniem jest drewniany, zadaszony taras. Dom będę mieć w rzucie prostokąta, więc taras będzie również takim "doklejonym" prostokątem od strony ogrodu.

Po wykonaniu kilku telefonów wiem, że taki 15 m tarasik będzie mnie kosztował minimum 10.000. Sami go niestety nie zrobimy.

Mamy nieco ograniczone fundusze i biję się z myślami: czy projektować od razu ten taras, robić fundamenty punktowe i przynajmniej drewnianą podłogę na początek, czy może zostawić to na później - w końcu taki taras można bez problemów zrobić w każdej chwili. Tylko że takie "później" może już zostać na lata...

Niestety mój mąż twierdzi, że jemu taras nie jest w ogóle potrzebny :o i że muszę sama podjąć decyzję, a on ją zaakceptuje. Twierdzi, że jemu wystarczą dwa drewniane schodki z drzwi salonu wprost na trawkę.

Niestety takie rozwiązanie niezbyt mi się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras bez watpienia - i to zadaszony - jest potrzebny. A jak zadaszony to drewniany! A fundamety do iego niepotrzebne. sporo informacji odnosnie jego wykonaia jest juz na forum w watku o tarasie z drewna - poszukaj. I wcale nie jest on drogim rozwiazaniem :wink: Inna opcja to taras z kostki brukowej :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9: wiem, że już wiele na temat tarasów zostało tu napisane - część przeczytałam.

Co do fundamentów, to chyba właśnie by się przydały, żeby drewno było wentylowane od spodu.

Mogę oczywiście usypać wzniesienie i je utwardzić, na tym ułożyć deski, ale to chyba będzie mniej trwałe. Miałam też pomysł aby właśnie wyłożyć to kostką, a póżniej dobudować daszek na słupkach.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...