Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja niestety zrobiłam za wcześnie wylewkę pod taras murowany. Czy teraz już za póżno na zmienę? legary mi się nie zmieszczą. Nie klei się desek do podłoża, co? :-?

Gdybym wczesniej Maxtorko widziała Twój taras nigsdy nie chciałabym innego. jest absolutnie rewelacyjny. Twój Lagerfeld też!

Moniko i nie zmiescisz juz wąskich legarów i na to deska? Zobacz ile masz jeszcze miejsca do progu drzwi tarasowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy niezadaszony, dość wysoko - ok. 1,7 m nad ziemią - 11 schodów.

Nie wyobrażałam sobie ziemnego na tej wysokości.

Jest niezadaszony (ale nie wiem, czy nie zrobimy jakiegoś zadaszenia przynajmniej na połowie), ze świerka olejowany, ma 30 m, wygląda trochę jak molo. :wink:

Nie mam zdjęcia całości, tak wyglądał w trakcie budowy (jescze bez schodów):

http://images2.fotosik.pl/217/9f9cb7b8ee7f8a64med.jpg

 

no włsśnie mam taki problem że nie umiem sobie wyobrazić mojego przyszłego tarasu na wys 1,2m , no cóż taki spadek gruntu tak wyszło

musi być drewniany oczywiścieno bo jaki inny jak dom drewniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę miała taras drewniany - z uwagi na wysokość okna tarasowego musiałam posadowić taras na palach betonowych

Przepis był taki:

na mini ławach ze zbrojeniem postawiliśmy rury tekturowe (na kolumny) pocięte na bodajże trzy części zalaliśmy betonem - mamy cos w rodzaju falochronu :wink: - pale sa co metr- to oczywiscie zasypiemy w miarę możliwości aby maksymalnie wyrównac z poziomem działki - na to legary i deseczki - wszystko robimy sami z mężem - więc pomysł okazał sie dobry bo łatwy do wykonania 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zrobiłam za wcześnie wylewkę pod taras murowany. Czy teraz już za póżno na zmienę? legary mi się nie zmieszczą. Nie klei się desek do podłoża, co? :-?

!

 

Tarasu nawet z teaku/bangkirei/ nie mozna kleic do betonu ale to nie znaczy , ze nie ma rozwiazania. Zamiast na legarach mozna go ulozyc na podkladkach dystansowych jako podloge plywąjacą.Calkowita grubość ma wowczas ok 35 - 40mm.Warunek jeden - beton musi byc zabezpieczony przed wodą (do plytek zreszta tez tak powinno byc) a podloga musi miec szczeliny wentylacyjne przy scianie i krawedzi.

Innym rozwiazaniem jest taras na ruszcie ruchomym lub stalym, do ktorego, jak do legarow, mozna przybijac podloge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izat , właśnie zmierzyłam wysokość tarasu od wylewki i wyszlo mi ok. 9,5 cm . Legary mamy 6x6 , podkładki pod deski ok. 0,5 cm i same deski 2,5 cm . Tak więc te Twoje 10-15cm to baaardzo dużo , spokojnie dechy zmieścisz :D .

 

Oczywiście wylewka jest zrobiona ze spadkiem w dwóch kierunkach , dodatkowo zabezpieczona tzw. folią w płynie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę miała taras drewniany - z uwagi na wysokość okna tarasowego musiałam posadowić taras na palach betonowych

Przepis był taki:

na mini ławach ze zbrojeniem postawiliśmy rury tekturowe (na kolumny) pocięte na bodajże trzy części zalaliśmy betonem - mamy cos w rodzaju falochronu :wink: - pale sa co metr- to oczywiscie zasypiemy w miarę możliwości aby maksymalnie wyrównac z poziomem działki - na to legary i deseczki - wszystko robimy sami z mężem - więc pomysł okazał sie dobry bo łatwy do wykonania 8)

o! o! o!

droga joan ja dokładnie będę robić to samo :D

masz jakies zdjecia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxtorka - a jakie i skąd masz te podkładki? :roll:

 

Podkładki są z takiego materialu z jakiego się robi np. szyldy , reklamy . Coś jak plastik . Kupiliśmy je sami i stolarz który nam taras robił dociął je na wymiar . Podkładki są umieszczone między legarem a deską .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę miała taras drewniany - z uwagi na wysokość okna tarasowego musiałam posadowić taras na palach betonowych

Przepis był taki:

na mini ławach ze zbrojeniem postawiliśmy rury tekturowe (na kolumny) pocięte na bodajże trzy części zalaliśmy betonem - mamy cos w rodzaju falochronu :wink: - pale sa co metr- to oczywiscie zasypiemy w miarę możliwości aby maksymalnie wyrównac z poziomem działki - na to legary i deseczki - wszystko robimy sami z mężem - więc pomysł okazał sie dobry bo łatwy do wykonania 8)

 

My pierwotnie tez tak chcieliśmy zrobić ale doszliśmy do wniosku , że prościej bedzie wylać całość 8) :lol:

Poza tym stwierdziliśmy że łatwiej będzie sprzatać przestrzeń między deskami jak tam będzie beton a nie piaseczek . Można wciągnąć odkurzaczem albo odpalić Karchera 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxi,

dzięki serdeczne za info :)

bardzo mnie ucieszyły te cm ;)

spadki mam zrobione, zastanawiam się czy nie za duże ;)

też zamierzam obsypać część tarasów ziemią

jeden ma być zagłębiony w ziemi :D

jak to wszystko wyjdzie---- zobaczymy ;)

[/url]

 

Koniecznie się pochwal :D

Zwłaszcza ten zagłębiony mnie zainteresowal 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zrobiłam za wcześnie wylewkę pod taras murowany. Czy teraz już za póżno na zmienę? legary mi się nie zmieszczą.

 

wiecie może jakiej minimalnej wysokości mogą być legary??

mam wylane tarasy i zapas mały, bo około 10-15 cm w sumie na wszystko:(

to chyba za mało

 

wymiary graniaków czy legarów, na których stoi deska tarasowa są różne. my mamy 6x6 ale z tego co wiem to najbardziej popularna jest 4x6 gdzie 4 to wysokość (choć można kłaść na sztorc). do tego deska jakieś 2,1 czy 2,5 cm. do tego jakieś odległości dystansowe i finito. myślę, że jak się ma 8-10 cm to taras drewniany może się udać

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez jestem zachwycona Waszymi drewnianymi tarasami. Bylo Wam troche latwiej, bo macie nowe domy. Ja kupilam taki bez tarasu i z podpiwniczeniem. Chce dorobic taras najlepiej drewniany, ale jak sie do tego zabrac? Sprobuje dolaczyc zdjecie

My mamy właśnie piwnicę, poza tym jest spadek terenu, dlatego wychodzi tak wysoko. W projekcie był ziemny, ale nie wyobrażam sobie usypywania takiej góry :roll: A zbrojenia żadnego nie było (bo też kupiliśmy dom, który kończyliśmy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff! Weszłam. Czy Wy też macie kłopot z forum? Bardzo powoli mi dziś chodzi. reszta ok :o

 

Tarasu nawet z teaku/bangkirei/ nie mozna kleic do betonu ale to nie znaczy , ze nie ma rozwiazania. Zamiast na legarach mozna go ulozyc na podkladkach dystansowych jako podloge plywąjacą.Calkowita grubość ma wowczas ok 35 - 40mm.Warunek jeden - beton musi byc zabezpieczony przed wodą (do plytek zreszta tez tak powinno byc) a podloga musi miec szczeliny wentylacyjne przy scianie i krawedzi.

Innym rozwiazaniem jest taras na ruszcie ruchomym lub stalym, do ktorego, jak do legarow, mozna przybijac podloge.

 

Wokjtku! Przywracasz mi nadzieję :lol:

Ale jescze nie wszystko rozumiem. Jakiej grubości powinny być te podkładki? Czy chodzi o takie jak mówi Maxtorka? Gdzie toto zakupić?

 

Nie rozumiem też dlaczego podłoga będzie pływająca :o Z tego, jak to sobie wyobrażam, totaras będzie pomalowany folią w płynie, a potem podkładki. Na czym polegać ma to pływanie?

 

Gwoli informacji - mam coś koło 5cm. To ze względu na błąd ekipy, która źle wymierzyła drzwi tarasowe (o 10cm za wysokie) - Jak zwykle dłuuuuga historia. Dość, że nie polecam firmy FERNO :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...