Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

- skonczyc dom, bez tarasu, zrobic odbior, potem pojechac do gminy i powiedziec ze dobudowywuje taras (podobno wystarczy szkic itp - nie musi byc pelnego projektu)

- zrobic taras drewniany na fundamencie punktowym zamiast ziemnego ktory jest w projekcie i liczyc na to ze nie bedzie problemow przy odbiorze.

 

Miałem taką sytuację. Nie wybudowałem tarasu (w projekcie miałem na ławie betonowej), zrobię później "lekki" drewniany.

 

No i w nadzorze mi się przyczepili, że budowa niezgodna z projektem :)

Pomogło złożenie raz jeszcze oświadczenie kierownika budowy, że tarasu nie ma, bo Inwestor zrezygnował z powodów finansowych.

 

A właściwy taras pewno zgłoszę jak nie zapomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ze szparami mniej materiału wyjdzie i łatwiej sprzątać, bo brud i wszelkie okruchy mozna łatwo wmieść w szpary (ale jak wpadnie coś wartościowego to lepiej mieć dostęp pod taras :smile: ).

 

Co do głębokości fundamentu to się nie znam, ale ktoś pisał wcześniej, że słupki powinny być posadowione poniżej głębokości przemarzania (różna dla różnych regionów Polski).

Odstęp musi być bo drewno pracuje.

Dodatkowo wtedy wilgość szybciej paruje spod desek.

Oczywiście pod deski dać agrowłóknine aby chwasty nie przerastały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zrobieniem tarasu przy domu z drewna na słupkach (troche ażurowo) zamiast tradycyjnego betonowego. Czy to ma sens jesli taras nie jest zadaszony? W ostatnim Muratorze jest nawet projekt ale zadaszonego tarasu z drewna. Czy ktos może poradzić?

 

My też robimy drewno. W jednym z ostatnich numerów albo Murtora albo ładnego Domu był art. o tarasach z drewna. Także takich niezadaszonych. Były ciekawe informacje jak wykonać taras pod wztgledem technicznym.

 

Taras drewniany mamy także na działce. Fakt, że o drewno trzeba dbać, konserwować i rzeczywiście po dziesięciu latach jego wygląd był mizerny więc wymieniliśmy deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zamiar zrobić z desek Plastivanu czyli plastik zmieszany z drewnem o wyglądzie drewna i trwałości plastiku.

 

znasz moze ich ceny?

miałeś w "ręce" ten materiał?

 

Pozdr

 

Chłolera to może takie cóś zastosować też na podbitkę dachu??

 

A co do tarasu i betonu to udało mi się przekonać moją żonę, że całych 33 arów nie da się wylać betonem żeby nie brudzić się w ziemi :) i stanęło nawet na tarasiku drewnianym, to już mój sukces w pertraktacjach. Z naszych drzew podobno modrzew jest odpowiedni na pokrycie tarasu po dobrej impregnacji. Ja uważam, że dobrze zaimpregnowane drewno i konstrukcja zapewniająca ruch powietrza, a nie położenie desek na ziemi, to spokojne kilkanaście lat pięknego i naturalnego tarasu, a nie znowu wszędobylskich płytek, czy betonu w obojętnej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...