Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś robił taras z deski ryflowanej modrzewiowej ? Może ktoś ma namiar gdzie można kupić ? Mam na tarasie 8 lat zwykłe dechy sosnowe zabezpieczane jakimś francuskim środkiem (już nie pamiętam jak się nazywał). Niestety od intensywnego użytkowania pościerał się i niektóre dechy są do wymiany (przegniły). Ale chyba wymienię wszystkie na ryflowane. No i teraz jak je będę czymś zabezpieczać to na pewno nie ciemnym kolorem - w słońcu ciemna podłoga tak się nagrzewała, że się nie dało stanąć bosą nogą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Warto użyć drewna modrzewiowego. Ma piękny kolor i znakomite właściwości użytkowe - na zewnątrz jest właściwie tak trwały jak dąb. Często budowano z niego łodzie, dziś robi się drogie jachty. Nie boi się wilgoci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robił taras z deski ryflowanej modrzewiowej ? Może ktoś ma namiar gdzie można kupić ? Mam na tarasie 8 lat zwykłe dechy sosnowe zabezpieczane jakimś francuskim środkiem (już nie pamiętam jak się nazywał). Niestety od intensywnego użytkowania pościerał się i niektóre dechy są do wymiany (przegniły). Ale chyba wymienię wszystkie na ryflowane. No i teraz jak je będę czymś zabezpieczać to na pewno nie ciemnym kolorem - w słońcu ciemna podłoga tak się nagrzewała, że się nie dało stanąć bosą nogą.

Mam taki taras od kilku dni - z ryflowanego, krajowego modrzewia - jak się będzie sprawował będę mógł powiedzieć dopiero za jakiś czas; cena w porównaniu z egzotykiem - moim zdaniem rewelacja - ok. 36zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie taras jest częścią ogrodu, nie stanowi o trwaLości konstrukcji domu, więc wcale nie musi być taki "atomowy' i wiecznotrwały. Fundamenty, ściany, nawet dach i owszem, dobrze jeśli są badrzo trwałe - na pokolenia. Dobre polskie zaimpregnowane drewno wytrzyma dobrych kilkanaście lat i starzeje się pięknie. Za ten czas nasz ogród, elewacja domu, a także jego wnętrze wymagać będzie i tak gruntownej renowacji i częściowo wymiany. Trwałość tarasu na kilkadziesiąt lat jest bez sensu - zmienią się potrzeby i moda na aranżacje ogrodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o modrzewiu?

Podobno nie poddaje się kornikom, wilgoci i można go stosować nawet w łazience.

 

Wczoraj zamówiliśmy sztachety na płot, właśnie z modrzewia.

Jednak przydałoby się czymś go zakonserwować, choćby ze względu na utrzymanie koloru.

 

I tu mam problem, czym najlepiej? I czy można modrzewia wykorzystać na taras? Kto wykonuje takie ryflowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj można obejrzeć mnóstwo wykonanych tarasów:

http://images.google.pl/images?hl=pl&q=taras&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2

 

i okazuje się, że podłoga z płytek też może ładnie wyglądać :)

 

http://www.przepioreczka.com.pl/var/news/storage/images/prawy_pasek/hotel/taras_w_pokoju_delux/3184-1-pol-PL/taras_w_pokoju_delux_imagelarge.jpg

 

Tylko ja wolałabym gładką, bez wzorów i raczej z tych ciemniejszych płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam taras z deski sosnowej ryflowanej,ale teraz bym zrobil

z modrzewiowej,gdyz tego drewna sie w ogole nie konserwuje generalnie.

Moje deski polozono w stanie otrzymanym od producenta zaimpregnowane (podobno cisnieniowo) i stan tarasu na dzien dzisiejszy bez zmian,tylko zmywam czasem woda pod cisnieniem.

Podaje tez linka odnosnie innych technologii i nie tylko moze sie komus przyda.

http://www.podlogiswiata.pl/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki taras od kilku dni - z ryflowanego, krajowego modrzewia - jak się będzie sprawował będę mógł powiedzieć dopiero za jakiś czas; cena w porównaniu z egzotykiem - moim zdaniem rewelacja - ok. 36zł/m2

Cena rzeczywiście super. Gdzie kupiłeś deski ? I czy będziesz je czymś zabezpieczał, czy są impregnowane ciśnieniowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki taras od kilku dni - z ryflowanego, krajowego modrzewia - jak się będzie sprawował będę mógł powiedzieć dopiero za jakiś czas; cena w porównaniu z egzotykiem - moim zdaniem rewelacja - ok. 36zł/m2

Cena rzeczywiście super. Gdzie kupiłeś deski ? I czy będziesz je czymś zabezpieczał, czy są impregnowane ciśnieniowo ?

deski kupowałem w składzie drzewnym w Poznaniu, były wysuszone ale chyba nie impregnowane; pociagnąłem je kilkakrotnie olejem Beckersa (Traojla bodajże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O deski modrzewiowe pytajcie w tartakach. Właśnie zamówiłam sztachety z modrzewia na płot, a w przyszłości zamówimy płazówki na elewację i deski na taras.

W "naszym" tartaku podłogowe są po 55 zł/m2, a płazówka i boazeria po 30 zł/m2.

 

Widziałam je :) Są pięknie oszlifowane i wysuszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne tarasy pokazujecie :)

 

podczepie w tym watku pytanie,ktore zadalam ale niestety nikt nie mi nie odpowiedzial :cry:

 

Czy, aby powiekszyc taras trzeba dokonac jakis formalnosci papierkowych?

Odkrylismy wlasnie,ze nasz taras to jakas porazka niby ma 13 metrow ale szerokosci 1,80 chcielibysmy cos z tym zrobic.. jednak unikajac klopotow typu zmiany w projekcie czy pozwolen jakis..

Da sie?

To nasze nieszczesne 1,80 wylane jest z betonu,ale myslimy o poszerzeniu w drewnie a najlepiej wylozeniu calosci drewnem,moze wtedy jako konstrukcja lekka nie musi byc dokumentowana? Od razu pisze,ze to moje domysly poniewaz na chwile obecna nie mam zielonego pojecia jak najprzyjazniej dla inwestora to zrobic..

Z gory dziekuje za rozjasnienie

 

wiem,ze najlepiej byloby zapytac kier.budowy jednak z racji miejsca zamieszkania kontakt z tym panem mamy utrudniony :-? i odpowiedz na nasze pytanie otrzymamy za jakies...prawie 2 miesiace :cry:

moze znajdzie sie tu jakas dobra dusza,wiedzaca i chcaca podzielic sie doswiadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to musisz wiedzedziec ze taras moze znajdowac sie 3m od granicy dzialki jest z pomniejszeniem tej odleglosci 1.3m jesli nie jest zadaszaony a jesli zadaszony to o 0.7 m

 

Po drugie jesli masz sasiadow ktorzy lubia donosic to z papierkologia sie musisz uporac a najwiecej sie dowiesz w urzedzie u powiatowego inspektora nadzoru budowlanego on odpowie na kazde pytanie co i jak

 

Pozdrawiam Barbicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałam jakiegoś sensownego środka do zabezpieczenia desek tarasowych, ale nie znalazłam nic, co się nadaje na poziome płaszczyzny, a zwłaszcza przeznaczone do chodzenia. Jedyne co mi zaproponowano to olej Beckersa - użyłam, ale powierzchnia się brudziła (ślady łap psa, butów) :evil: . Poza tym po roku nie było praktycznie śladu tego oleju i trzeba było odnawiać (i tak pewnie co roku). W desperacji użyłam zwykłego Drewnochronu. Trzeba odnawiać, ale co kilka lat i taniej niż Beckers.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...