Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdzie mogę zakupić takie podkładki pod legary? Rozumiem, że te podkładki mają legary lekko unieść, żeby był odpływ wody. Czy nie uważacie że deska ryflowana na tej części górnej będzie bardziej podatna na uszkodzenia? Czy do takich normalnych desek nieryflowanych (ewentualnie z kapinosem na spodniej części) są jakieś systemy montażu żeby nie było widać tych gwoździ? Sprawdzałam w hipermarketach budowlanych i nic tam nie mają. Nabijanie od spodu myślę że jest trochę niewykonalne u mnie bo taras jest w literę L, łącznie 32 metry. Ja wiem że ludzie mają więcej, ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak to później miałoby być posadowione, chyba dźwigiem.

 

 

poczytaj tu http://www.deck-dry.com/

 

wkręty od dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

 

mam do zrobienia dosyć dużo powierzni tarasowych z drewna.

Pomyslałem że nie ma sensu płacić po 150 zł/M2 jeśli można zrobić samemu takie deski z fakturą ryflowaną .

 

Czy to jest trudne?

Jakie drewno?

jakim urządzeniem zrobić taką fakturę? (tzn taką, aby woda się nie gromadziła)

 

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne to nie jest.

Ale mało kto ma maszynę do robienia tego, my przynajmniej jeszcze nie znaleźliśmy takiego tartaku.

A szukamy drewna sosonowego przepuszczonego przez taką maszynkę - cena 40-50zł/m2 miała by sens.

To ryflowanie praktycznie całkowicie eliminuje skręcanie się desek - a przy dzisiejszej chemii - na taras sosna wystarczy.

Potrzebujemy 65m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich rozważanaich wykonałem taras z kompozytu.Deski nie pracują,nie odkształcają się,nie gniją,miłe w dotyku i można je ułożyć samemu..Każdego gościa pytam z czego jest taras - zawsze odpowiedź jest " z drewna" .Postawiłem na trwałość i brak "obsługi" wczoraj myłem je "karcherem".Deski są firmy Sedpa czy coś w tym raodzaju ,ja mam w kolorze "teak"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

uwaga na klipsy łączniki oraz wszelkie inne bajery do montażu desek tarasowych jest niewiele gatunków drewna które nie pracują (przykurcz rozkurcz) w naszym klimacie co powoduje wyskakiwanie desek efekt tragiczny

ponadto wiele z klipsów nie posiada certyfikatów (ściągane na lewo) ogólnie lipa

Montaż na wkręty jest the best a i wkręt powinien być niebanalny (odpowiednia twardość i klasa antykorozyjności)

No i właściwa konfiguracja legar poddeskowy deska aby naprężenia nie kolidowały

 

wiele wykonawców sprzedawców tarasów boryka się z problemami cudują kombinują łączą systemy (klips wkręt od spodu i jeszcze klej do tego )

i tak lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...