Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co myslicie o tarasie zrobionego z prfabrykatu - podestow tarasowych? Moga byc z sosny, swierka, bangkirai czy czegokolwiek innego. Wymiary 50x50 badz 100x100 cm.

Zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem, betonu wylanego jeszcze nie mam i nie zamierzam go wylewac na razie. Kladzie sie je na plastikowych podstawkach zeby ulatwic odprowadzanie wody. Cena atrakcyjna, wychodzi 100 zl/m2 z bangkirai, sosba ok 30 zl/m2!!!

Zamierzam sobie taki strzelic - duuuzo taniej niz taras z deski tarasowej.

http://www.galeriaparkietu.pl/aukcje/images/kratka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podbijam temat... :D Czy uważacie, że koniecznym jest wykonanie spadku na tarasie drewnianym (konstrukcja na slupakach betonowych). Taras będzie pewnie z ryflowanego bangikarii. Problem polega na tym, że taras będzie miał kształt litery L i nie wiemy jak rozwiązać sprawę zlicowania połączenia dwóch plaszczyzn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałam spadku i taras też w kształcie litery L . Jak mocno napadało i nie zdążyło wyparować (czyli b. rzadko) "zmiatałam" wodę wzdłuż ryfli na zewn. tarasu szczotką ze sztywnym włosiem ,na kiju. przy tej okazji oczyszczalam taras z piasku czy błotnistych śladów 8)

nie zauważyłam żeby robiły się jakieś trwałe kałuże - szczeliny pomiedzy deskami , chłonność drewna, ciepłota tarasu sprawialy że woda szybko z niego znikała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może odpowiem :oops:

Boczny panel ma nas od słońca zasłonic ale też od deszczu i wiatru. Sprawdza się. Na panel pójdzie hedera-dwa kolory. To południowo zachodnia strona. Cały dzięń jest bardzo dużo słońca w salonie.

Cały taras jest z modrzewia. Kolor oleju jest z mieszalnika.

I cieszę sie bardzo, że sie spodobał nasz taras :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Chciałam Wam wyłuszczyc mój problem i zapytać co z tym fantem zrobić.

Mam piekny drewniany taras - a właściwie balkon. Dosyć długi - jakieś 11 m, w jednej części szerszy - na 2 m, w pozostałej wąski na 1 m. Wspiera się na drewnianych legarach, deski to modrzew syberyjski, szczeliny pomiędzy to ok. 2 mm.

No i teraz problem: pode mną są sąsiedzi, którzy najpierw nie chcieli się zgodzić na pełny balkon, że niby im światło zabiorę, do tego ja się obawiałam obciążenia legarów wylewką i płytkami, do tego problem z oryynnowaniem ustrojstwa. Więc stanęło na deskach, przez które światło będzie sie przesączać do sąsiadów, deszcz też się będzie rozkładać. No ale - jest do d... Sąsiedzi mają pretensje (i się im nie dziwię), że im leci z pomiędzy desek, ja sama nie mogę spokojnie zamieść balkonu bo mam stresa, że nabrudzę sąsiadom, itd. Dostałam nawet wezwanie w sprawie uszczelnienia tarasu. No i teraz co z tym zrobić??

Najbardziej mi zależy by nie narażać drewnianych legarów na zbytnią wilgoć, więc przybicie czegoś od spodu raczej odpada, zresztą znów ten nieszczęsny problem z rynną. Położenie płytek na deskach - no żal, bo to podwójne koszty.

No i wymyśliłam, że jakbym dała taki sznurek jak górale wpychają między swoje domy z bali i pociągnęła to brązowym elestycznym sylikonem - to czy takie uszczelnienie się utrzyma? i czy będzie wystarczająca wentylacja by same deski mi nie gniły?

Co o tym myślicie?

Bardzo czekam na Wasze opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dostałam nawet wezwanie w sprawie uszczelnienia tarasu. No i teraz co z tym zrobić??...

ja oderwałbym deski, wezwał gościa ze strugiem elektrycznym z funkcja felcowania i zafelcował deski /lub frezarką sfrezowac/

po zsunięciu - przybić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w domu mam szczeliny 8mm. zastanawialem sie czy je zostawic czy nie.. nie chcialem ich paprac wiorami z lakierem (stara metoda) bo sie balem ze za grube szczeliny i popekaja. Nie znalazlem zadnego innego dobrego pomyslu wiec szpary zostaly, maja swoj urok bo dechy sa strasznie stare.

 

Po calej robocie gdzies wyczytalem, ze mozna wyfrezować szczeliny na grubosc ok 10mm i wkleic tam wysuszone listwy z jakiegos innego rodzaju drzewa, na koniec przeszlifowac i zalakierowac.. podobno fajny efekt. Napewno bym wyprobowal gdyby nie to ze znalazlem to po skonczeniu roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak balkon nie jest zadaszony - drewno nie będzie gnić?

będzie gnić /bez względu czy zafelcowane czy nie/ bo drewno tak ma, ze po jakimś czasie gnije

/zaimpregnowane wolniej, niezaimpregnowane szybciej, zadaszone wolniej, niezadaszone szybciej, dębowe wolniej, lipowe szybciej, itd./

No jest to jakaś myśl - tylko trochę się obawiam pęcznienia drewna i wtedy będzie pękać :(

wiec felc zrobic na wszelki wypadek głębszy a zsunąć z luzem ale bez prześwitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak balkon nie jest zadaszony - drewno nie będzie gnić?

będzie gnić /bez względu czy zafelcowane czy nie/ bo drewno tak ma, ze po jakimś czasie gnije

/zaimpregnowane wolniej, niezaimpregnowane szybciej, zadaszone wolniej, niezadaszone szybciej, dębowe wolniej, lipowe szybciej, itd./

No jest to jakaś myśl - tylko trochę się obawiam pęcznienia drewna i wtedy będzie pękać :(

wiec felc zrobic na wszelki wypadek głębszy a zsunąć z luzem ale bez prześwitu

 

 

Gnić będzie, to fakt. Problem ten jednak nie musi dotyczyć autorki wątku.Drewno zaimpregnowane i wentylowane może wytrzymać dłużej niż inwestorka. Domy drewniane też mają po 100 lat i więcej i nadal stoją bez konieczności wymiany całego drewna użytego do budowy.

Lepiej oczywiście zadaszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

 

Zrezygnowałem z takiego rozwiązania bo bardzo drogo.Interesuje mnie czy ktoś z forowiczów skorzystał z ich oferty i czy jest zadowolony.

 

http://www.panelepcv.pl/index.php?cat_id=82

 

Wróciłem do desek.Zagruntowałem beton i zastanawiam się nad jakimś czernidłem albo może jakaś folia w płynie na zew.Coś takiego ażeby pod wpływem wys. temp nie capiło spod podestów jak z murzyńskiej chaty. :D :wink:

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest kompromis między drewnem a kaflami. Czyli trochę tego trochę tego :wink:

 

http://images2.fotosik.pl/85/6c754b7baec5279dmed.jpg

 

http://images1.fotosik.pl/85/7703ead5ce45b07dmed.jpg

 

Śliczne połączenie drewna i płytek - mam pytanie w jaki sposób zgrałaś wysokość wylewki pod drewno i pod płytkę? Czy drewno jest na stelażu jakimś z desek, czy bezpośrednio na wylewce?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...