Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja w sobote bylam u producenta deski modrzewiowej , wygladala ok, facet ma suszarnie wiec suszy do odpowiedniej wilgotnosci, drewno zdrowe.

Zaplacilam zaliczke i za miesiac mysle wstawie tu zdjecia z modrzewia europejskiego bo syberyjski jest za drogi.

 

A mogłabyś podać cenę za metr kwadratowy takiej deski i jej wymiary (grubość, szerokość), chyba to nie tajemnica a ja miałbym jakiś odnośnik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaba to sa deski surowe , a takich wlasnie nie chcialam ,musze je klasc na taras zaraz a nie czekac az sie wysezonuja :wink:

poza tym deski surowe traca na wymiarze takze kupujac takie, iles procent od razu musisz sobie odjac plus wszelkie deformacje ktore powstaja w procesie sezonowania

Jak pisalam wyzej nie wysuszonych desek tarasowych nigdy bym nie kupila ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 netto , 28mm grubosc i 14 cm szerokosc, dludosc desek na 3,5 metra- 4m

 

do tego legary z modrzewia , w m3 1300 zl , mnie wyjdzie na 60 m2 taraow okolo 0,35 m3 a wiec zaplace za legary okolo 400-500 zl

wszystko po suszarni

 

a jaka Ty masz cene?

Dzięki, ja jeszcze nie mam upatrzonych desek tylko przeglądam oferty i rozbieżność jest dosyć spora od 50 nawet do 100 za m2.

Wg. mnie to Twoja cena nie jest wysoka jak za suche deski, sam jakbym znalazł jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę w takiej cenie to też bym kupił :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A ja w sobote bylam u producenta deski modrzewiowej , wygladala ok, facet ma suszarnie wiec suszy do odpowiedniej wilgotnosci, drewno zdrowe.

Zaplacilam zaliczke i za miesiac mysle wstawie tu zdjecia z modrzewia europejskiego bo syberyjski jest za drogi.

 

 

B.Art ja bym nie ryzykowala mokrych desek, sprobuj jednak choc zainwetsowac w deske po suszarni

 

Czym teraz zaimpregnowac te moja deske modrzewiowa? mozecie polecic jakis olej?

Miesiąc jeszcze nie minął, ale może już zbadałas temat impregnatów do modrzewia? Dziś dowiedziałam się, że materiał jaki zakupili mi na taras nie jest impregnowany, trzeba coś sensownego wymyślić. Możesz/możecie podzielic się wiedzą, co dobrze się sprawdzi? Czy pod olej jest jeszcze impregnat, czy sam olej jest impregnatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

niczym nie przykrywaj bo nie bedzie przewiewu (woda i wilgoć i tak sie dostaną pod folie) koniecznie daj ten olej przed deszczami jeszce i nic modrzewia nie ruszy .Ja w zimie tylko dsniezam ,pamietaj tylko zeby z lopaty do odsniezania wywalic to metalowe okucie.

Na wiosne jeszcze raz olej (juz idzie go bardzo mało) i masz taras jak nowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 netto , 28mm grubosc i 14 cm szerokosc, dludosc desek na 3,5 metra- 4m

 

do tego legary z modrzewia , w m3 1300 zl , mnie wyjdzie na 60 m2 taraow okolo 0,35 m3 a wiec zaplace za legary okolo 400-500 zl

wszystko po suszarni

 

a jaka Ty masz cene?

 

 

 

Olika czy mogłabyś podać namiary na producenta?

Pozdrawiam,

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moj tarasik

jeszcze nie jest skonczony - nie ma przykreconych wszystkich czolowek i zamontowanej czesci "pomostowej" prowadzacej nad oczko wodne

 

taras jest z modrzewia, zaolejowany "bezbarwnie" ma łącznie 40 m2

do czesci tarasu dojdzie lekka pergolka

 

w zaleznosci od tego jak mu zaswieci slonce ma inny kolor

 

http://klausfinger.com/zdjecia/dom/tar3.jpg

 

 

http://klausfinger.com/zdjecia/dom/tar.jpg

 

http://klausfinger.com/zdjecia/dom/aras.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...