Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja dałam tylko znać że to co napisałaś to dla mnie czarna magia :o :) ( niestety :( ) więc cieszę się ze dałaś to zdjęcie

 

Duduś, patrz mnie na usta :D

 

1) prawym przyciskiem myszy klikasz w zdjęcie. Pokazuje Ci się jego adres, który zaznaczasz i kopiujesz.

 

2) nad okienkiem, w którym chcesz wpisać tekst, masz po prawej stronie u góry prostokącik IMG. Klik w niego, potem od razu wklejasz adres zdjęcia i klik w tekst "zamknij tagi". Widzisz go?

 

3) Możesz też, zamiast cokolwiek przyciskać, sama wpisać adres zdjęcia .

 

4) Adres zdjęcia musi mieć na końcu rozszerzenie "jpg"

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj ten wątek:

http://forum.muratordom.pl/jak-wkleic-zdjecia,t138412.htm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jestem zdecydowany na taras drewniany i mam takie pytanie, we większości opisów konstrukcja takiego tarasu była oparat na palach lanych z betonu w ziemię bądź jakieś rury PCV., idt, a część na wylanym już betonie, a czy nie można na przygotowane wcześniej podłoże jako punkty położyć płytki chodnikowe lub nawet betonowe bloczki fundamentowe i na to oprzeć legary,

albo legary bezpośrednio położyć na kmyczki tylko od doły obłożyć legary papą albo folią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie można na przygotowane wcześniej podłoże jako punkty położyć płytki chodnikowe lub nawet betonowe bloczki fundamentowe i na to oprzeć legary,

albo legary bezpośrednio położyć na kmyczki tylko od doły obłożyć legary papą albo folią?

 

z kamyczkami to bym nie polecał ,ale płytki i bloczki bedą ok. ,a jeszcze lepiej tzw. trelinki bo te dzisiejsze bloczki to straszna krucha tandeta.

Wiem ,że zaraz ktoś może wyskoczyć z przemarzaniem gruntu itp. ale to tylko teoretyzowanie, praktyka pokazuje że jest to skuteczna metoda.

Na kaszubach 90% domkow wczasowych stoi właśnie na trelinkach, niektore nawet na wysokości 2m (duze roznice terenu, wiadomo spadek do jeziora) i żeby było fajniej to te trelinki nie są nawet murowane tylko układane jedna na drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

witajcie

 

Temat o tarasach drewnianych ale ja mam pytanie dotyczące ścieżek przy domu.

Zaplanowane mam w około domu i nie tylko ścieżki z deski tarasowej które oczywiście będą narażone na działanie czynników atmosferycznych. W związku z tym chciałbym aby to było drewno egzotyczne lecz ceny są powalające :

 

Drewno padouk – 360 zł/m2 netto

Drewno merbau – 345 zł/m2 netto

Drewno ipe – 400 zł/m2 netto

Drewno afromosia – 490 zł/m2 netto

Drewno teak – 690 zł/m2 netto

 

Czy uważacie że to dobry pomysł i po kilku latach nie straci uroku?

Jedna ze ścieżek ma wyglądać tak:

http://images38.fotosik.pl/216/00b954a03a975958med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem sprzedawcę a on powiedział że nie będzie ślisko co więcej zaproponował deski nie ryflowane tylko gładkie, ponoć łatwiej utrzymać w czystości...

Może był ktoś z Was na molo w Sopocie podczas deszczu ? :)

Ciężko znaleść mi jakiekolwiek realizacje podobnych projektów więc to może znaczyć że jest to bardzo droga impreza lub strasznie nie praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może był ktoś z Was na molo w Sopocie podczas deszczu ? :)

Nie byłam, ale ostatnio 2 razy chodziłam po wilgotnych (nawet nie po deszczu tylko po nocy) podkładach kolejowych i raz o mało się nie przewróciłam ze zwględu na poślizg- generalnie jak się szło po torach to nie było czuc tej śliskości, ale wchodząc wzdłuż podkładu było czuć bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może był ktoś z Was na molo w Sopocie podczas deszczu ? :)

Nie byłam, ale ostatnio 2 razy chodziłam po wilgotnych (nawet nie po deszczu tylko po nocy) podkładach kolejowych i raz o mało się nie przewróciłam ze zwględu na poślizg- generalnie jak się szło po torach to nie było czuc tej śliskości, ale wchodząc wzdłuż podkładu było czuć bardzo mocno.

 

Ja byłem, nie raz chodziłem rowniez po mokrych drewnianych pomostach i z tą sliskoscią mokrego drewna to jakiś mit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może był ktoś z Was na molo w Sopocie podczas deszczu ? :)

Nie byłam, ale ostatnio 2 razy chodziłam po wilgotnych (nawet nie po deszczu tylko po nocy) podkładach kolejowych i raz o mało się nie przewróciłam ze zwględu na poślizg- generalnie jak się szło po torach to nie było czuc tej śliskości, ale wchodząc wzdłuż podkładu było czuć bardzo mocno.

 

Ja byłem, nie raz chodziłem rowniez po mokrych drewnianych pomostach i z tą sliskoscią mokrego drewna to jakiś mit

Może nie tyle mit, skoro ja się poślizgnęłam, ile kwestia jakiegoś zabezpieczenia - impregnacja specjalna czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi napisac jaki jest orientacyjny koszt tarasu z drewna.

WDLH i powiedzieli 400zł/m2 :o

Taras około 40m2, 50-60 cm nad ziemią. Nie wiem z jakiego ma być drewna.Cś dobrego, co pielęgnowane wytrzyma kilkanaście lat. Modrzew?

Mkkafe cudowny ten taras!

Jaki jest koszt wykonania takiego tarasu przez mała firmę? Macie pewnie już rozeznanie w temacie :wink:

Czy bardzo trudno taki taras wykonać samemu? Widziałam ,ze kilka osób na forum samodzielnie stworzyło śliczne tarasy.

Jaki koszt przy pracy samodzielnej? Czy laik da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...