Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...
U mnie drugi sezon.Przez ten czas nabrał fajnej patyny,gdyż nie jest pokryty żadnym impregnatem(poczatkowo zakładaliśmy jego olejowanie,ale w końcu z tego zrezygnowaliśmy).W 2-3 miejscach pojawiła się żywica.Za dechy ryflowane płaciłem chyba powyzej 100zł za m2(dokładnie już nie pamiętam musiałbym poszukać rach).Przy zakupie trzeba uważać,gdyż często jako sybetyjski oferowany jest modrzew sprowadzany z czech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilam na allegro dechy z modrzewia ryflowanego. Nie mam na tarasie ale na schodach i jako obramowanie tarasu. Żywicy nie widziałam. mam pokryty bejcą na ciemno i raz zaolejowany a leży już 2 zimy. nic się mu nie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzień dobry,

ponieważ za miesiąc rozpoczynamy wykonanie tarasu drewnianego chciałabym poprosić Was o zdjęcia z etapów Waszych realizacji.

 

Mąż będzie robił taras sam, trochę już czytaliśmy o sposobie montażu desek do legarów.

Ale chciałam "usłyszeć" :) od Was jak to było, jakie drewno, ile trwał montaż i jakie błędy popełniliście (jeśli takie oczywiście były)

 

Dziękuje bardzo za wsparcie zdjęciami i pomoc:)

 

Oby do wiosny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiam nad wyborem materiału na taras.Pod uwage biorę równiez modrzew.Tylko tak sie zastanawiam,bo widzialem ostatnio własnie taki taras po zjechaniu na niego z dachu śniegu z kawałkami lodu.Większośc desek w miejscu gdzie to spadło zostala uszkodzona i troche mnie to ostudzilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak sie zastanawiam,bo widzialem ostatnio własnie taki taras po zjechaniu na niego z dachu śniegu z kawałkami lodu.Większośc desek w miejscu gdzie to spadło zostala uszkodzona i troche mnie to ostudzilo.

 

Profilaktycznie mam zamocowane na dachu płotki" przeciwśniegowe",więc nic zjechać nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa!

Planuję wykonać taras w ogrodzie, który jednak z racji różnicy poziomów gruntu będzie musiał leżeć na słupach 80cm nad ziemią. Pomyślałem, że wykonam betonowe słupy z papierowych tulei zbrojonych wewnątrz. Czy biorąc 200cm rurę i wkopując ją w wywiercony otwór na głębokość 120cm nie spowoduje, że owe słupy z czasem zaczną się zapadać??

Czy może potrzebne będzie zrobienie ław, stóp pod słupami?

Wymyśliłem jeszcze coś innego - łatwego w wykonaniu tylko nie wiem czy praktycznego. Po osadzeniu tulei szalunkowych w ziemi i zazbrojeniu ich - przewiercę je 'na wylot' i przełożę stalowy profil (ceownik, kątownik itp), który będzie przechodził przez słup i dodatkowo będzie zalany betonem wkoło słupa lekko pod powierzchnią ziemi. Jednak czy podczas wlewania betonu do tulei szalunkowej nie nastąpi jej rozsadzenie przez beton? W miejscach gdzie owy profil stalowy będzie ją przebijał? Według mnie zalanie betonem wkoło słupa owego profilu spowoduje zespolenie otworów tulei z profilem.

Proszę jednak o konstruktywne uwagi.

 

Pozdrawiam!

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...