Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...ale po co?

Czy tutaj są sami teoretycy?

Czy nie można po prostu ocenić, czy taka 'stabilizacja' słupa w ziemi, zapobiegająca jego zapadaniu, jest wystarczająca?

Bez robienia projektu i całej niepotrzebnej dokumentacji.

Czy jak na działce stawiam szope na narzędzia to też musze mieć dokumentacje, żeby ktokolwiek tutaj pomógł mi ocenić czy lepiej dach pokryć papą czy blachą falistą??

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość zibik_eng
...ale po co?

Czy nie można po prostu ocenić, czy taka 'stabilizacja' słupa w ziemi, zapobiegająca jego zapadaniu, jest wystarczająca?

Bez robienia projektu i całej niepotrzebnej dokumentacji.

 

Skoro jest to "niepotrzebna dokumentacja" to po co wogóle się pytasz? Rób jak uważasz... może nikt się nie zabije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Panu za odpowiedź.

I podążając za Pana myślą......proponuje sprawdzić dokumentacje deski sedesowej, bo może sie wydarzyć katastrofa przy nieodpowiednim jej zamontowaniu.

Pozdrawiam !

No chyba, że to Pan zajmuje się wykonywaniem takowych 'projektów' i traktuje mnie Pan jako potencjalnego klienta;)

 

Pozdrawiając, życze miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ziemi wywierc otwory o glebokosci wlasnie ok 120 cm swidrem # 30cm , wloz belke 4 # 8 ze strzemionami 15x15 cm co 25-30cm i zalej betonem

 

nad ziemia rury szalunkowe #200 mm kartonowe, wypionuj i zalej

 

osiadaniem sie nie przejmuj - to nie jest ciezka konstrukcja zelbetowa tylko lekka drewniana

 

jakie wymiary tarasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa!

...

Proszę jednak o konstruktywne uwagi.

 

Pozdrawiam!

Łukasz.

 

Zastanów sie czy chcesz mieć takie wystające betony z ziemii. Generalnie pod taras wykonuje się stopy betonowe bez zbrojenia zakończone równo z ziemią. Na tym stalowe łączniki a w nich osadzone słupy. Ale wszystko zależy od gustu.

W dzienniku mam projekt swojego tarasu to sobie oblukaj.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat - może ktos ma jakieś nowe doświadczenia z związku z impregnacją elewacji i tarasu. Ja ostatecznie decyduję się na okume na elewacji i taras z modrzewia. Chciałabym jakoś ujednolicić kolorystycznie te dwa elementy, są obok siebie - chętnie posłucham rad, jak zrobić to najlepiej. Kiedyś myślałam, że tylko olej,dzisiaj już nie jestem tego pewna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego perm, użytkownik Wyoming pisał o ryflach na legarach...

Ryflowanie desek jest rzeczywiście po to aby nadać im efekt antypoślizgowy. Jeśli mówimy o kompozytach, to faktycznie natychmiast po deszczu woda wsiąka. Dzieje się tak dlatego, że deski kompozytowe są produkowane w bardzo wysokich temperaturach i tym samym są pozbawiane grzybów i glonów. Dlatego też nie butwieją i nie wypaczają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

olcha- widziałem kompletnie zgnitą po 2 latach

 

akacja w ikeji- nie jest impregnowana termicznie, mata z najtańszego plastiku podobny wyrób z Wietnamu był kiedys w leroju po 7 zł za sztukę,

Ja bym spytał w castoramie o akacje parzoną, która jest co prawda 2x droższa ale olejowana dłuzej zachowa wygląd.

Kiedyś taka akację (parzoną) przetrzymałem przez zimę bez olejowania na dworze i zrobiła się czarna ale kiedy ja przeszlifowałem papierem to wylazł zdrowy brąz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akacja w ikeji- nie jest impregnowana termicznie, mata z najtańszego plastiku podobny wyrób z Wietnamu był kiedys w leroju po 7 zł za sztukę,

Ja bym spytał w castoramie o akacje parzoną, która jest co prawda 2x droższa ale olejowana dłuzej zachowa wygląd.

Kiedyś taka akację (parzoną) przetrzymałem przez zimę bez olejowania na dworze i zrobiła się czarna ale kiedy ja przeszlifowałem papierem to wylazł zdrowy brąz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam zdecydowaliśmy się na taras drewniany. Deski planujemy modrzewiowe. Chcę go wykonac samodzielnie i stąd parę pytań.

Czy zamiast zalewania rur tekturowych betonem jako filarów stelaża można zastosować bloczki fundamentowe ułożone jako punkty podparcia na zagęszczonym piasku? Czy do stelaża nadają się grube belki, zostało nam trochę po zrobieniu więźby. Wymiary belek to 18x10 cm. Czym impregnować te belki żeby wytrzymały jak najdłużej? Czy stelaż kotwić do fundamentu i bloczków? Co ile stawiać podpory? Czytałem gdzieś że muszą być prostokąty 0,9 na 0,6 żeby deski się nie uginały. Co dać pomiędzy bloczek i belkę i pomiędzy belkę i deski? Jakieś plastikowe przekładki? I wreszcie jak powinna wyglądać prawidłowa podsypka pod tarasem? Mam już piach. Czy dac jeszcze geowłókninę i podsypać żwirem. Mamy blisko las i szanse na nieproszonych gości pod tarasem. Czy dać drobną siatkę zabezpieczającą wkopaną do ziemi i przymocowaną do tarasu od spodu? dzięki za jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...