Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam,

 

gdyby ktoś szukał inspiracji kolorystycznej to zrobiłem próbę. Baza to modrzew europejski. Patrząc na deski od lewej strony zastosowałem :

 

- deska pierwsza -> olej Saturacyjny firmy Syntilor, kolor tek, niebieska puszka (bo syntilor robi też trochę inny olej w puszcze brązowej / pomarańczowej). Jak widać malowane odcinkami 1/2/3 warstwy

- deska druga -> drewnochron kolor orzech (malowanie na kolejnych odcinkach 1/2/3 warstwy)+ dwie warstwy bezbarwnego oleju Syntilor w brązowej puszce

- deska trzecia - na 1/3 olej bezbarwny Syntilor brązowa puszka 2 warstwy, na 2/3 deski dwie warstwy oleju Syntilor kolor palisander w brązowej puszce

 

http://img141.imageshack.us/img141/8672/p1130131.th.jpg

 

Najlepiej aplikował się olej z "niebieskiej" puszki.

 

Teraz próbkę wystawiam na kilka miesięcy na dwór, zobaczymy jak kolor i powłoka będą wyglądały za jakiś czas, wtedy podejmę ostateczną decyzję czym zabezpieczam drewno. Przy okazji przetestuję też "autorski" system niewidocznego montażu na płaskownikach aluminiowych, nie ukrywam że wkręty przez deskę nie do końca mi się podobają a rozwiazania fabryczne niewidocznego montażu mają poronione ceny (~ 5 pln za jedną blaszkę a mi potrzeba ponad 1000 szt ....)

 

Pozostałe zdjęcia :

 

http://img848.imageshack.us/img848/3285/p1130132.th.jpg

 

http://img42.imageshack.us/img42/5629/p1130135h.th.jpg

 

http://img407.imageshack.us/img407/4973/p1130136.th.jpg

 

 

Pozdrawiam

 

Dawid

Edytowane przez dzabij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mamy 15 m3 desek świerkowych sezonowanych - jest w ogóle sens przeróbki tego na taras?

może przy zastosowaniu odpowiednich farb będzie wytrzymały?

dzięki za wszelkie opinie

 

Proponuję spróbować, dobrze zaimpregnować na pewno parę lat wytrzyma, bo nie ma się co oszukiwać dwudziestu lat nie da rady :no:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam,

proszę znawców o pomoc w temacie doboru przekrojów legarów pod taras wykonany z drewna sosnowego. Całość będzie zawieszona ok 1,5 metra nad powierzchnią gruntu. Podparcie legarów przewiduję co 3 metry - tzn: ściana domu -> ok 3 metry ->podparcie legaru -> 3 metry -> podparcie legaru. Legary planowałem dać w odstępie od siebie w odległości 75 cm. Na te legary pójdą jeszcze drugie legary - łaty już o mniejszym przekroju i na to dopiero deski.

Część legarów będzie tylko 3 metrowa więc tylko dwa punkty podparcia, 6 metrowe - trzy punkty podparcia.

Legar A - planuje przekrój 7x14 - odstępy co 75 cm

Legar B - planuje przekrój 4x5 - nie wiem jakie odstępy?

Belka C to punkt podparcia legarów tych 7x14

Na to pójdą deski sosnowe, myślałem o grubości 32mm.

 

taras paint.JPG

Proszę o podpowiedzi co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

mamy już wylane ławy tarasu i wymurowana "obramówkę" która jest pierwszym stopniem (będą dwa i jeszcze podwyższony teren, żeby nikt nie pomyślał, ze tak wysoko mamy pierwszy stopień :)). Niestety dopiero na tym etapie stwierdziliśmy, że ten tylny taras chcemy z desek tarasowych. Dlatego proszę o poradę jak to zrobić, czy zalać taras, pokryć papa i do tego legary i deski czy jakoś można bez zalewania, tylko jak wtedy ma woda odpływać? - nie wiem, nie znam się :( Dodam jeszcze, że nie chcielibyśmy burzyć tego co jest.

 

Będę wdzięczna za pomoc :)

thumb_Z119_view2.jpg

P1286491.jpg

Edytowane przez aniunia81
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja ponieważ kilka lat temu miałem podobny problem i trochę to zabałaganiłem.Tak jak u ciebie na początku był pomysł aby środek również tak jak u ciebie pozostawić pod kostkę brukową.Małża widziała ich setki......i właśnie najgorzej jak szukasz inspiracji i zaczynasz węszyć i chodzić po znajomych i podglądać.Zobaczyła kamień taki nierównomierny który ją uwiódł :D.U następnych zobaczyła drewniany i taki pozostał.Do tego stopnie ,że dach mi przedłużali by zakrył właśnie drewniany taras.Środek został zalany położono legary zrobiono spadki,pomalowano,dorobiono barierki (teraz będą jeszcze ażurowe ścianki po bokach takich jak u ciebie,by zatrzymać wiatr bo jajka wylatywały ze skorupek :D;D;D ).Zanim taras położono, małża wpadła na pomysł , aby go odkurzać pod spodem ,stolarz zrobił go podnoszonym.Więc widzisz pomysłów jest trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże wystarczy wyrównać i ubić. Na to warstwę klińca, tłucznia ,żwiru łupanego /kamień/ minimum 5cm.Ubić i wyrównać z minimalnym spadkiem. Dalej impregnowane łaty i impregnowane , riflowane deski ,modrzew , sosna ,mocowane wkrętami czarnymi 70 do karton gipsu. Impregnować co 3 lata .Trwałość 15-20 lat.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...