Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

 

Poniżej wrzucam Wam 2 zdjęcia tarasów drewnianych, wykonane na różnych gatunkach drewna: Bangkirai i Modrzew syberyjski. Taras są świeżo po skończeniu, więc wyglądają super. Jak myślicie, czy warto płacić więcej za deski egzotyczne? Czy może bardziej opłaca się pójść w kierunku tańszych gatunków iglastych? Skoro nie widać różnicy po co przepłacać. Może macie już tarasy wykonane z desek egzotycznych, lub iglastych. Jak sprawują się po latach i jak wyglądają? Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

IMG_0535.JPG Bangkirai

 

poprawna 65c02.jpg Modrzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy modrzew wytrzyma przy regularnej pilegnacji okolo 30-40 lat bankigirai raz wiecej..u kolegi zwykla sosna juz 10 lat lezy na tarasie ale o nia dba dwa x do roku ja olejuje ..i ma efekt podobny ja ostatnio(2 lata) caly czas polecam modrzew..tanszy..i tez dlugowieczny..a to zawsze koniec budowy i ludzie z kasa nie stoja za "mocno"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ja wylana taka plyte betonowa o wymiarach z grubsza 6x1.2m przy scianie domu:

http://imageshack.us/scaled/landing/402/20121013153222.jpg

Chcialbym na nim zrobic taras drewniany o wymiarach 6x3m.

 

Sek w tym, ze raczej nie ma mozliwosci tego skucia, a przydaloby sie zaizolowac termicznie przed przemarzaniem pod warstwa izolacji pionowej, a wiec chyba polozyc warstwe xps poziomo? Jak to technicznie rozwiazac? Czy moglby mnie ktos poprowadzic za reke? Firmy chca isc na skroty, bo dla nich "zbedna" zabawa, to stracony czas.

 

Wysokosc "lewego schodka" 12cm wzgledem plyty, prawego 10, ale plyta jest krzywa, wiec do poziomu zero deski od lewego stopnia 25cm, a prawego 20. Tak mysle, ze w tym zmiescic sie musi: xps, wylewka, legar i deska.

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie przejrzałem całego wątku ale na ostatniej stronie bardzo ładne te tarasy z modrzewia, tez z krajowego i tez syberyjski. Jak ja jako stolarz mam zarobić jak sami robicie sobie takie ładne rzeczy. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w pracach przy domu.

Jak możecie wklejcie zdjęcia tarasów po kilku latach myślę że byłby to dobry pogląd i wskazówka dla podejmujących decyzję o rodzaju drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie przejrzałem całego wątku ale na ostatniej stronie bardzo ładne te tarasy z modrzewia, tez z krajowego i tez syberyjski. Jak ja jako stolarz mam zarobić jak sami robicie sobie takie ładne rzeczy. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w pracach przy domu.

Jak możecie wklejcie zdjęcia tarasów po kilku latach myślę że byłby to dobry pogląd i wskazówka dla podejmujących decyzję o rodzaju drewna.

 

czołem jaki odsetek społeczeństwa budujacych domy robi sobie samemu drewniany taras masz jakies dane ??? :)

dobra widoczna oferta w sieci i poza nią załatwi temat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był żart. Akurat robię meble z egzotycznych gatunków nie tarasy. Jednak moja sugestia aby wklejać zdjęcia tarasów po kilku latach jest aktualna. Drewno dość znacznie zmienia się na wolnym powietrzu. Przy wklejaniu zdjęć dobrze by było opisać zabiegi pielęgnacyjne. Wtedy naprawdę będzie się można dobrze zorientować jaki rodzaj drewna wybrać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był żart. Akurat robię meble z egzotycznych gatunków nie tarasy. Jednak moja sugestia aby wklejać zdjęcia tarasów po kilku latach jest aktualna. Drewno dość znacznie zmienia się na wolnym powietrzu. Przy wklejaniu zdjęć dobrze by było opisać zabiegi pielęgnacyjne. Wtedy naprawdę będzie się można dobrze zorientować jaki rodzaj drewna wybrać.

Pozdrawiam

 

Słuszna uwaga.

jestem na etapie takiego tarasu.

roznica w cenie to

egzotyk dlh 250 zł x20 m2 5000 zł

modrzew 60 zł x 20 m2 1200 zł

 

roznica spora mozna wykonac 4 tarasy w ceniej 1 egzotyka.

Moj wykonawca twierdzi ze jeszcze nie robił z modrzewia i pokazxal mi taras z bankiraja 2- 3 letni.

drewno rewelacyjnie twarde miałem wrazenie ze nawet przypomina plastik-tworzywo :)

0 usłojenia ale kolor zbyt ciemny jak dla mnie.

 

jestem na etapie wykonczeniowki i w tej chwili roznica jest dla mnie za wysoka jestem w stanie za 3-4 lata zmienic taki taras pod warunkiem ze drewno modrzew ulegnie zniszczniu a ktos pisał ze istnieja taras liczące po 10 lat w idealnym stanie oczywiscie z modrzewia.

 

Odnosnie mebli to mam komplet z palisandru indyjskiego - ładnie pęka taka uroda nie przeszkadza mi to.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie wykonczeniowki i w tej chwili roznica jest dla mnie za wysoka jestem w stanie za 3-4 lata zmienic taki taras pod warunkiem ze drewno modrzew ulegnie zniszczniu a ktos pisał ze istnieja taras liczące po 10 lat w idealnym stanie oczywiscie z modrzewia.

 

Coś mi się wydaje że przy minimalnej konserwacji modrzewia po 10 ciu latach będziesz się solidnie zastanawiał czy go zmieniać. W domku letniskowym ponad 12 lat temu zrobiony taras ze zwykłej jodły jeszcze się trzyma chociaż należy mu się już częściowa wymiana. A zabezpieczony był chyba raz lub dwa zwykłym olejem z dodatkiem jakiegoś czarnego mazidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Taras już sam zrobiłem z desek sosnowych. Teraz przyszła kolej na balustrady i schody. Balustrady chcę zrobić z tych samych desek sosnowych co taras bo mi sporo zostało. Balustrady będą miały dwie poziome poprzeczki a między nimi deski na zacios w kształcie litery X, poręcz z tej samej deski tyle że przykręconej na płask. Schody bez poręczy ale szerokie na 1,5 m. Długość tarasu 8m x 4m.

 

Materiał mam, teraz chciałbym to wycenić bo sam już tego nie dam rady zrobić. Czy macie może kogoś kto pomógłby w wycenie takiej pracy?

deski.jpg

taras.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...