Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Modrzew: 0,70 g/cm3 - Fabryka, której produkty importujemy stosuje do produkcji tylko i wyłącznie materiał główny. Oznacza to, że tarcice modrzewiowe będące bazą do produkcji deski tarasowej są specjalnie selekcjonowane. Wybiera się tylko materiał ze środkowych ( najmocniejszych ) części kłody modrzewiowej. Tzw. boki w ogóle nie wchodzą w grę.

 

Bankirai ok 0,90 g/cm3 - suszony komorowo KD w związku z tym jest w miarę lekki

 

Dombal - podaj na początek gęstość desek Modrzewia i Bangkirai jakich używasz na tarasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

 

Właśnie projektuję fundament punktowy pod taras i zastanawia mnie jedna kwestia - mianowicie schodek.

Taras docelowo będzie jakieś 35-40cm nad gruntem, czyli 1 schodek musi być. Jak to rozwiązać?

a) zrobić rząd niższych słupków betonowych w linii schodka?

b) zrobić murek oporowy w linii schodka? (tak twierdzi kierbud)

 

Jak technicznie i do jakiej wysokości nad ziemią w każdej z tych opcji najlepiej wykonać 'przykrycie' tarasu od przodu deską - tak żeby patrząc od ogrodu nie było widać słupków?

 

Z góry dzięki za podpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Właśnie projektuję fundament punktowy pod taras i zastanawia mnie jedna kwestia - mianowicie schodek.

Taras docelowo będzie jakieś 35-40cm nad gruntem, czyli 1 schodek musi być. Jak to rozwiązać?

a) zrobić rząd niższych słupków betonowych w linii schodka?

b) zrobić murek oporowy w linii schodka? (tak twierdzi kierbud)

 

Jak technicznie i do jakiej wysokości nad ziemią w każdej z tych opcji najlepiej wykonać 'przykrycie' tarasu od przodu deską - tak żeby patrząc od ogrodu nie było widać słupków?

 

Z góry dzięki za podpowiedź!

chcesz zrobic tylko jeden stopień przy 35-40cm ?

będzie niewygodnie za wysoko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bardzo fajnie wygląda :yes:

ja bym zostawił bez listew ale....

czy możesz napisać ile kosztował Cię m2

 

raczej jestem przeciwnikiem drewna na zewnątrz, ale coraz bardziej mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie wygląda :yes:

ja bym zostawił bez listew ale....

czy możesz napisać ile kosztował Cię m2

 

raczej jestem przeciwnikiem drewna na zewnątrz, ale coraz bardziej mi się podoba

Ja też jestem przeciwnikiem drewna na zewnątrz ale cos trzeba było zrobić nie miałem innych pomysłów.

 

Koszt deski to 60 zł m2 kupiłem względnie tanią i to niestety widać sporo sęków i parę desek od razu poszlo na straty.

wykonawca cudował i kręcił deską aby sruba nie weszła w sęk.

co jeszcze

legary z bangiraja 1600

sruby z nierdzewki 500

mocowanie 400

impregnat 200

robota 1200 malowanie krecenie stelazy itd

razem około 5 K taras ma 18 m2

 

jeszcze jeden aspekt - taras wygląda od wewnątrz ciekawie w nocy z gornym oswitleniem.

http://images49.fotosik.pl/1709/2b984ba57e8f6d74med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza sekami (ciekawa uwaga o tych srubach), to deski proste? Jakies inne zarzuty? Bo wlasnie z podobnych planuje na wiosne robic.

deski o dziwo proste ładnie obrobione moze ze 2 banany ale to mało istotne bo i tak wykonawca je sciągał pasami.

mysle ze idealnie jest jak ktos sam jedzie po deski i ma mozliwosc wyboru.

tylko czy sprzedawca sie na to zgodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamo ale Cię dużo wyszedł. Czemu takie drogie legary ? Ja za materiały dałam 2200 (deski plus legary), wkręty 300, olej 100, robocizna 900. Gdyby jeszcze liczyć podbudowę to cement ok. 300 i żwiru trochę (nie pamietam ceny). Duży na 20 metrów. Deski były idealnie proste.

 

nie dawaj listew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu legary z bankiraja do modrzewiowej deski? I Jaki impregnat stosowałeś? Wreszcie gdzie udało Ci się deskę kupić w tak chrześcijańskiej cenie?

Docelowo taras bedzie z Bangiraia jednak w tym roku z uwagi na brak srodków zdecydowałem się na tansze rozwiazanie.

W przyszłosci mysle za jakies 3 do 4 lat po prostu przelożę deski legary zostają.

widziałem parę realizacji drzewa egzotycznego i takie własnie chcę docelowo.

deska kupiona na allegro

 

Jak to sciaganie pasami wyglada?

deski mialy 27 mm grubosci i było prę takich ktore trzeba było przyciągnąc do siebie.

Pas do spinania załatwia sprawę - przekłądka i kręcenie.

http://images48.fotosik.pl/508/84e1969a3a1c4691med.jpg

mamo ale Cię dużo wyszedł. Czemu takie drogie legary ? Ja za materiały dałam 2200 (deski plus legary), wkręty 300, olej 100, robocizna 900. Gdyby jeszcze liczyć podbudowę to cement ok. 300 i żwiru trochę (nie pamietam ceny). Duży na 20 metrów. Deski były idealnie proste.

 

nie dawaj listew.

Legary z DLH robią cenę ale muszą słuzyc dłuzej niz deska tarasowa

wkręty z nierdzewki i tak tansze niz spaxy

cena robocizny 70 zl /m2 bylo troszkę cudowania bo murek z klinkieru nie byl do konca równy

 

tak czy siak mozna przyjąc ze taki taras jest przedluzeniem salonu.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo taras bedzie z Bangiraia jednak w tym roku z uwagi na brak srodków zdecydowałem się na tansze rozwiazanie.

W przyszłosci mysle za jakies 3 do 4 lat po prostu przelożę deski legary zostają.

widziałem parę realizacji drzewa egzotycznego i takie własnie chcę docelowo.

deska kupiona na allegro

 

 

deski mialy 27 mm grubosci i było prę takich ktore trzeba było przyciągnąc do siebie.

Pas do spinania załatwia sprawę - przekłądka i kręcenie.

http://images48.fotosik.pl/508/84e1969a3a1c4691med.jpg

 

Legary z DLH robią cenę ale muszą słuzyc dłuzej niz deska tarasowa

wkręty z nierdzewki i tak tansze niz spaxy

cena robocizny 70 zl /m2 bylo troszkę cudowania bo murek z klinkieru nie byl do konca równy

 

tak czy siak mozna przyjąc ze taki taras jest przedluzeniem salonu.

 

Dobrze widze, ze za pierwszym legarem deski wystaja na jakies 15-20cm do okna tarasowego? Nie uginaja sie? Jak to sie sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to rozumiem. Ja nie przewiduję zmiany przez conajmniej 10 lat (podobna jak 2 razy do roku zaolejuję to ze 20 wytrzyma).

Wiosną dobuduję resztę też z syberyjskiego - tylko nad transporte wciąż kminię.

 

Legary tez masz z modrzewia? Zastanawiam sie, ile one wytrzymaja, bo legarow po zmontowaniu tarasu juz nie zaolejujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...