Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mokrą długą deskę wyginasz na jakiejś formie w odpowiedni łuk. Jak wyschnie tniesz na odpowiednie kawałki. Odpowiednie zgięcie osiągasz metodą prób i błędów.

 

Pozdrawiam!

 

Dzięki.

Można przewidzieć jak długo taką deskę (modrzew) należy moczyć ? Albo po czym poznać, że jej wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie wykonania schodów,

konstrukcję chciałbym wykonać z drewna i obić ją deskami,

ale pytanie pojawia się w jaki sposób osadzić to na ziemi,

czy trzeba wykonać fundament pod konstrukcję a może inne

rozwiązanie jakie?

Ma być prosto i trwale!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Można przewidzieć jak długo taką deskę (modrzew) należy moczyć ? Albo po czym poznać, że jej wystarczy ?

 

Np. po wadze, zapamiętaj na oko ile ważyła Ci w rękach potem sprawdzaj ile przybrała na masie podczas moczenia. Jak przestanie przybierać znaczy już...ale jak mały łuk to długo nie trzeba...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malux niezniszczalny jest egzotyk bezsękowy za 400/ zł w DLH

Modrzew to tanszy odpowiednik jesli bedzie dobrze impregnowany to ghost spec od parkietow na forum twierdzi ze widział 20 letni i był w doskonałym stanie.

narazie temat tarasow na forum jest zbyt młody aby okreslic trwałosc deski.

 

Kupuj i kręc bedziesz zadwolony.

Tylko mnie troszke denerwuje pogłos jak po nim chodzę tak jak na molo.

ale to szczegolik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieknie to wygląda

 

Pieknie pieknie. Ja sie szykuje na wiosne z moim tarasem - 40m2 z modrzewia naszego polskiego. 40-60 pln / m2. Ja akurat uwazam ze jak za 15 czy nawet 10 lat sie rozleci to kupie za te ~2k pln nowe deski, nabije i finito. Moze mi sie wczesniej znudzi kolor, moze bede chcial go przerobic, nie bedzie zalu. Egzotyka za 16 tys pln bym nie ruszyl do konca zycia i musialbym z nim zyc, czy bym go chcial czy nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam na taras kompozyt albo drewno modrzewiowe (20m2 - jakieś 50 cm nad ziemią). Czy jest szansa, ze te dwa materiały będą porównywalne cenowo (tzn oprócz chemii rzecz jasna) ? Np. czy konstrukcja pod kompozyt będzie tańsza? czy można legary kompozytowe nakręcić na kratownicę (konstrukcję nośną) z drewna? a może można deski kompozytowe mocować prosto do tej kratownicy bez żadnych dodatkowych legarów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malux niezniszczalny jest egzotyk bezsękowy za 400/ zł w DLH

Modrzew to tanszy odpowiednik jesli bedzie dobrze impregnowany to ghost spec od parkietow na forum twierdzi ze widział 20 letni i był w doskonałym stanie.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że drewno egzotyczne jest niezniszczalne?

 

I co to znaczy dobrze zaimpregnowany modrzew ? Jak wiem, modrzew jest w klasie 4, czyli drewno"faktycznie nieprzepuszczalne dla cieczy nasycającej; nawet po 3h do 4h nasycania ciśnieniowego absorbuje małą ilość środka ochrony; zarówno wnikanie w powierzchnie boczne jak i wzdłuż włókien jest minimalne" PN EN 350_2_2000. Więc jak chcesz go "dobrze zaimpregnować" w warunkach domowych?

 

 

mi komplet modrzewia syb wychodzi 140 zl brutto[decha , legar wkręty]

czy to faktycznie mnie przeżyje?

Jak nie będziesz palił ognisk na tarasie, to jest taka szansa. :):);) Poza tym, tak.

Widuję szalunki i deskowania z modrzewia , które maja po 100-200 lat i nadal służą. Oczywiście widać na nich ząb czasu ale nadal spełniają swoją funkcję.

 

edit.

Dla porównania , tabela ze wskaźnikami publikowanymi w PN EN oraz publikacjach instytutów zajmujących się drewnem egzotycznym.

1222u.jpg

Edytowane przez subfosylny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...