Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Magdy


Recommended Posts

Projekt ma się tobie podobać, a za 25 lat gdy dzieci wyfruną a może zostaną to się bedziesz martwić

 

o nie :) Dom buduje się dla siebie, a nie dla sąsiadów. Dlatego wygląd elewacji jest ważny, ale nie najważniejszy. Najgorszym wyjściem jest wybranie zbyt skomplikowanego projektu i paroletnia pauza z budową z braku kasy. Dom ma być przede wszystkim dobrze dopasowany do potrzeb, finansów i liczby domowników. Wyfrunięcie dzieci także trzeba uwzględnić, albo szykować się na kolejną budowę za paręnaście lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 597
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pozwolę sobie wtrącić swoje "trzy grosze", projekt bardzo ładny, podoba mi się bardzo, chociaż wolę inny styl, w kwestii powierzchni to chyba faktycznie coraz częściej buduje się mniejsze domy, sama jestem jeszcze przed, ale z tego co czytam na forum, jeśli ktoś na coś narzeka, to najczęściej na to, że koszty budowy okazują się być większe niż założone, raczej nie na zbyt małą powierzchnię domu, wydaje mi się, że w domu bardzo duże znaczenie ma fakt dodatkowej powierzchni na zewnątrz, tak więc nawet jesli dom nie jest duży, dodatkowa przestrzeń np. na tarasie znakomicie to rekompensuje; wydaje mi się również, że w domu ważny jest garaż z bezpośrednim wejściem do domu, zwłaszcza z małymi dziećmi (zdaje się, że takie macie plany) i na codzień oczywiście też i wcale nie jest to "dodatkowy pokój dla samochodu" tylko wielka wygoda dla mieszkańców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

To i ja dorzucę swoich parę groszy jeśli pozwolisz. Projekt bardzo mi się podoba.

Jeśli chodzi o powierzchnię to uważam, że jest tak w sam raz. Dzieci zanim urosną i będą chciały wyfrunąć to przed wami jakieś 20 - 25 lat :). A póki co to każdy z Was będzie miał swój kąt. I Wy i dzieci. A jak już tak wybiegacie w przyszłość, to równie dobrze może się tak ułożyć, że któraś z Waszych pociech nie wyfrunie a wręcz przeciwnie swoją drugą połówkę "przyciągnie" do Was :o .

I jeszcze się okaże, że metraż jest za mały :p . Równie dobrze może być, tak ze kiedyś będziecie musieli wziąć któregoś ze swoich rodziców do siebie /oczywiście tego Wam nie życzę, nie rodzice będą zdrowi i samodzielni/ a w tedy jak znalazł będzie ten pokoik na dole. Ale oczywiście jest moje subiektywne zdanie :wink:

A jak możesz to wrzuć ten drugi projekt który bierzecie pod uwagę to "formułowo" weźmiemy go na tapetę :wink: . Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania projektowego dylematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal czekam na geodete..............chyba jeszcze z tydzien a przynajmniej tak powiedzial :roll: Jak juz zdecydujemy to dam znac .Ostatnio mam bardzo duzo pracy ,wiec nie mam kiedy tu zagladac ,ale nadrobie w niedziele i pozdrawiam wszystkich zagladajacych do mnie :D :D :D

 

My zaglądający do Twojego dziennika pozdrawiamy Ciebie i Twojego kociaka :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny :D

 

Pracy mam bardzo duzo i bardzo pozno wracam,wiec ciezko mi zagladac do Was bo padam na twarz :roll:

 

Geodeta nadal sie nie odezwal :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ,jutro do niego zadzwonie,bo to juz lekka przesada..............Megana zaczela juz budowac ,a ja jeszcze nie wiem gdzie moja dzialka :roll: :roll: :roll:

 

To co oni nie chcą zarobić? Ale pamiętam, że też długo szukałam geodety :(

 

A kiedy miał się odezwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Madzia....

Nie wpadasz to mnie to ja postanowiłam odwiedzic Ciebie..

:roll: :roll: :p

Widzę, że nadal nie podjęliście decyzji dotyczącej budowy domu...

Nie jest to łatwe...wszyscy tu budujacy wiedzą...ze zanim został wybrany ten jeden jedyny przez palce przechodziło wielu faworytów....

Nie spiesz sie, nie warto.... podchodzić w ten sposób... że juz chcesz mieć budowę...to jest decyzja na "całe życie"

Projekt z pracowni "Domy z wizją" jest bardzo ładny, ale dziewczyny mają rację, że będzie drogi w budowie.... pomimo dachu dwu spadowego.... i śmiem sądzić, że również będzie drogi w utrzymaniu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapki do celow projektowych gotowe do odebrania :D :D :D :D moze zdarze jutro :roll: :roll: teraz projekt......................przebrnelismy przez wiele i rzeczywiscie boje sie ze Doskonaly bedzie za drogi i nie zdolamy go wykonczyc,bo kasy zabraknie................caly czas goraco debatujemy wieczorami bo tylko tyle czasu ostatnio mamy . Mamy jeszcze na tapecie projekt fikus :roll: ...........tez bardzo sie nam podoba i jest wiele mniejszy - i mam nadzieje ,ze wiele tanszy.

 

Najwazniejsze ,ze obojgu odpowiada ,bo z tym roznie bywa............ma wszystko to czego potrzebujemy i dodatkowo podwojny garaz :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tez ladna ...........na chwile obecna podoba nam sie fikus i zobaczymy czy tak zostanie

 

Mapki dzisiaj odebralam i nawet mam zaznaczone roznice poziomow :D Pan geodeta powiedzial,ze 3 tygodnie temu jeszcze woda kolo rowu stala i nie mogli dalej wejsc :cry: :cry: :cry: :cry: ............nie wiem co z tym zrobic ,bo tak moze byc zawsze po ulewach dom bedzie wyzej wzgledem tego rowu i tylu dzialki,ale nie chce ,zeby tam woda stala...................pewnie zacznie sie wojna z gmina o czyszczenie rowu............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...