Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

trzeszcząca wylewka


mk77

Recommended Posts

Witam

 

Dzisiaj odkryłem dziwne zjawisko w wykańczanym domu. Ale po kolei:

Dom jest nowy (w zeszłym roku zakończony stan surowy zamknięty)

Obecnie jest wykańczany. 11 lub 12 lutego były robione wylewki z miksokreta.

Na dole 10cm styropianu i prawie wszędzie podłogówka. Na górze 3 cm styropianu i podłogówka tylko w łazience. Dzień przed wylewkami zostało odpalone ogrzewanie (tylko kaloryfery bez podłogówki) i jest grzane non stop aby tynki i wylewki schły. Ekipa w czwartek skończyła szlifować gładź. Pojechałem dzisiaj pooglądać na spokojnie w ciszy (bo akurat jest mała przerwa w robocie).

Wszedłem na piętro (poddasze użytkowe ze skosami) i słyszę jakieś trzaski.

Po chwili doszedłem że to trzeszczy wylewka. Wylewkę mam pociętą w progach drzwi (aby nie pękała) gdy przechodzę nad przecięciem (np z korytarza do pokoju) to słyszę trzaski. Na mój gust wygląda to tak jak by styropian trzeszczał pod ciężarem wylewki i moim (ważę około 90kg).

Czy dobrze mi się zdaje że to styropian ? Czy coś innego ? Czy to takie chwilowe do puki się wszystko nie "ułoży" ?

Jeśli to ma znaczenie to w domu jest ciepło. Okna się nie pocą. Solidnie jest grzane i na początku po tynkach i wylewkach było wietrzone i grzane. Wydaje mi się że nie ma dużej wilgotności.

Aha na dole nie ma tego efektu trzeszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

U mnie bardzo podobna sytuacja. Trzeszczy w jednym miejscu. I to też tylko na górze - 2 cm styropianu i 6 cm wylewki. Pokój podzielony jest dylatacją w poprzek i to właśnie tam, gdzie zaczyna się nacięcie przy ścianie lekko trzeszczy. Trzeba nadepnąć w odpowiednim miejscu. Przesuwając się w stronę środka pokoju, wzdłuż nacięcia, trzeszczenia zanika. Czekam co będzie dalej.

 

Pozdrawiam

Lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...