Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kawałek mojej działki jest u sąsiada:-(((


grer

Recommended Posts

Witam,

bardzo Państwa proszę o radę.

Wziąłem kolejnego geodetę do ponownego wyznaczenia granic działki przed budową ogrodzenia, który potwierdził to, co wyszło poprzedniemu geodecie, że granica tylnego boku mojej działki jest 30cm za ogrodzeniem. Jest tam obecnie pas łąki sąsiada, która w przyszłości (po wybudowaniu drogi gminnej) może być podzielona na działki. Ogrodzenie mojej działki było postawione gdzieś w latach 70-tych czy 80-tych przez poprzednich właścicieli, kiedy była to jeszcze ziemia rolna. Chciałbym wiedzieć, jaka jest teraz sytuacja prawna tego mojego paska ziemi. Czy on w ogóle jest jeszcze „mój” czy też np. został „zasiedziany” przez sąsiada? Nie chciałbym wchodzić w konflikt z sąsiadem i pewnie odżałuję ten skrawek ziemi (choć grunty w tym miejscu są drogie, a działeczka bardzo mała, więc każdy kawałek się liczy...), jednak na wszelki wypadek dobrze byłoby wiedzieć, co mówi prawo na ten temat. I jeśli w imię stosunków dobrosąsiedzkich „zrezygnuję” z tego paska ziemi, to jak to się będzie miało do rysunku granic działki na mapie urzędowej?

 

Z góry dziękuję za fachową radę!

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od rozmowy z sąsiadem - jeśli zależy CI na dobrych stosunkach.

A jeśli nie - możesz po prostu ogrodzić swój kawałek ziemi. Co masz w wyrysie i wypisie ? Ile metrów ? Zgadza się teraz czy coś brakuje ?

Jesli się zgadza - to ktoś zasiedział. Jesli płacisz za to podatki - to jest Twoje.

 

P.S. z tego powodu nie biore geodety - nie chce mi się buć o 30 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...