Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spirea - uważaj na szerokie kosze druciane z PAX-a.

Jak dla mnie to największa porażka tego systemu.

O ile wąskie jeszcze jako tako działają, o tyle szerokie bardzo trudno wsunąć - zacinają się zarówno przy wsuwaniu, jak i wysuwaniu.

W przeciwieństwie do 'mlecznych' koszyków plastikowych, które porównując do drucianych koszykach - sprawują się 3 razy lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine, wiem. Ale nie wiem, czy jest sens śpieszyć się teraz. Wyjdzie mi ok. 300-350 zł na coś innego. Nie do końca wiem, na czym polega ta karta rabatowa.

 

Salik, dzięki za info. Muszę właśnie podjechać do Ikei i zobaczyć wszystko. W plannerze kosze plastikowe mi nie wchodziły, bo tam, gdzie są skosy są szafy o głęb. 35 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kusi mnie żeby o schody pytać, ale czułam że to temat drażliwy, o pax'ie nawet nie myślałam, muszę popatrzeć co i jak, też mam w szafie skosy i przez nie mi się nawet tematu ruszać nie chciało.

Na gazetowym jedna laska poleca system z castoramy i komody malm do tego, nie mam pojęcia co to za system, ale mam zamiar zgłębić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-mól, myślałam też o tym, ale malmy są wysokie na 78cm. Jeśli dojdzie do tego drążek, to jest on całkiem wysoko (na ubrania krótkie powinno przeznaczyć ok. 105cm. ja zmierzyłam moje krótkie - zajmują ok. 85cm, ale nadal to sporo do codziennego korzystania).

 

Spirea, nie pamiętam, czy w ofercie zapisany jest termin ważności dla karty rabatowej. Ale działa ona tak, jak bon na określoną kwotę - płacisz nim przy kasie. Z tą różnicą, że bon jest niepodzielny - jeśli płacisz mniej, reszty nie dostaniesz. Na karcie rabatowej pieniądze są i wydajesz je dowolnie. Ja czekam na wyceny od stolarzy, ale też myślę nad paxem. I jeszcze korpusami szafek kuchennych do spiżarni. W listopadzie ma być promocja na kuchnie.

Ale druciane kosze faktycznie są bez sensu (tzn. przy 100cm szerokości, nie wiem, jak 50 - przy głębokości 37).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-mól, schody .... nie wiem w zasadzie, jak to się skończy. Wczoraj wymyśliłam, że jeśli nie prześlą mi obliczeń, to sama je zlecę i potrącę koszt z końcowej kwoty. Nie zdecyduję się oprzeć schodów na podłogówce bazując na zaufaniu. Powiedziałam Im to na spotkaniu. Każdy fachowiec ma swoje zdanie, ale czemu akurat Oni mieliby wiedzieć najlepiej. Szkoda, że ta cała historia burzy radość. Mam nadzieję, że po zamontowaniu okaże się, że ta nerwówka była tego warta.

Madeleine, super informacja o kuchniach. Czytałam regulamin i karta rabatowa jest ważna do końca listopada. Zobaczymy, do 30.10 jeszcze trochę czasu, bo w końcu te 350 zł to zawsze coś. A przy wykończeniówce warte 2x tyle ;)

E-mól, system z Castoramy to Elfa. Zachwalała go Elfir w jednym z wątków o garderobie. Oglądałam częsci pobieżnie i wzięłam ulotki. Jednak nie przekonuje mnie to do garderoby. Wcześniej rozważałam system Stolmen z Ikei. Odrzuciłam go, bo Madeleine napisała, że muszą być przytwierdzone do "twardych" powierzchni, więc sufit z kg nie nadaje się. Potem uznałam, że jednak garderoba w obudowach będzie wygodniejsza.

 

Tatarak, właśnie teraz planuj! Ale wystarczą obudowy. Potem nie będzie problemu typu zabrakło 2 cm. Chociaż muszę z zadowoleniem przyznać, że w garderobie wyszło mi prawie idealnie - różnice to ok. 2-5 cm nadwyżki na każdej ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam właśnie maila od instalatora:

 

"Jeżeli wylewka została wykonana solidnie to nie powinno być problemu, z tego co pamiętam nie ma też w pobliżu dylatacji.

U mnie na wyjściu rurek z kotłowni na blasze stoi kominek z PW - około 300 kg, a pod nim pełno rurek.

Nastąpiło ugięcie około 3 mm na najbliższej dylatacji ale rurki nie pękły.

Dlatego tak ważne jest prowadzenie przez dylacje rurek w peszlach a nie każdy wykonawca o tym pamięta"

Niestety mój wykonawca nie pamiętał o poprowadzeniu rurek w peszlach przez dylatacje :( Przesłałam Mu projekt mailem, ale na budowie dla siebie miałam już wydrukowany w czarnobiały. Sama nie wiedziałam, o co chodzi z tymi kolorami, a instalator, jak się okazuje, sam nie potrafi myśleć.. Ratunku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie - to żaden problem przyciąć szafę, przecież to płyta paździerzowa jest. W cenniku ikei na stronie jest to pozycja dodatkowo płatna, ale się da. Oczywiście musiałoby u Spirei wyglądać to ciut inaczej z półkami, bo niektóre nie mają podparcia. Być może na te uchwyty kątowe, które ostatnio w katalogu ikei widziałam.

 

U mnie właśnie z garderobą i wymiarami wyszło nierówno. Ale przypomniało mi się w porę, że będzie to też miejsce do trzymania deski do prasowania i suszarki rozkładanej, więc dodatkowe cm się przydadzą. Nie wiem jeszcze, czy ikea, czy nie, ale wymiarami będę się ikeą podpierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik, moją koncepcja jest w dzienniku.

Madeleine, to jeszcze lepiej. Nie wiedziałam, że już w Ikei można dociąć.

Widziałam te półki pod skosy w katalogu. Ale u mnie szafy będą na prostej ścianie, tylko bok będzie ścięty. Te półki będą musiały być oczywiście tak zamocowane, aby było podparcie. Jak będzie większy trójkąt, to zawsze mogę wrzucić jakiś zwinięty pled czy coś w tym rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika996

Spirea z tymi schodami to kosmos. nam się udało zostały zrobione. panowie robili już 4 u nas i naszych znajomych. nauczyli sie i szło im bez problemów.teraz teściowa zleciła im wykonanie takich schodów z ocynku i..... zrezygnowali. nie chce im się robić, mają za dużo zleceń. kurcze skąd biorą się tacy ludzie. my im daliśmmy pomysł, na naszych wcześniejszych się nauczyli i do widzenia.

Szafę Pax ma , jest super i cena super. Rzeczywiście koszyki chodzą do kitu.ale je zostawiłam. mówili w Ikei , że się wyrobią:wiggle: ale nie wyrobiły się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik, moją koncepcja jest w dzienniku.

Madeleine, to jeszcze lepiej. Nie wiedziałam, że już w Ikei można dociąć.

Widziałam te półki pod skosy w katalogu. Ale u mnie szafy będą na prostej ścianie, tylko bok będzie ścięty. Te półki będą musiały być oczywiście tak zamocowane, aby było podparcie. Jak będzie większy trójkąt, to zawsze mogę wrzucić jakiś zwinięty pled czy coś w tym rodzaju.

Nienie, to robią panowie na montażu, meble do Ciebie przyjeżdżają w paczkach.

Nie wyjdzie Ci ściana nr 3 tak, jak chcesz. Na Twoim miejscu zamiast szafy pax pod sam skos dałabym regał besta. Akurat masz 128cm. I do tego półki na kątownikach. Będzie taniej niż docinać korpus szafy tak mocno. Przewaga - w beście możesz dać normalne szuflady dołem zamiast badziewnych koszy. A tak czy tak są z białej płyty, nie widać będzie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to muszę to sprawdzić na miejscu w ikei. Besty nie oglądałam. Z koszykami dam sobie spokój.

 

Moniko, ze schodami jazda, bo wykonawca nie zabezpieczył sobie i nam w odpowiednim momencie alternatywnego sposobu mocowania licząc, że wymienimy 7m słup stojący w środku domu :jawdrop:

 

No i teraz kręcimy się w kółko. Mam opinie kolejnych osób co do postawienia podpory:

- skuć wylewkę w odpowiednim zakresie, rozsunąć rurki, wyciąć styropian, zalać

- wytrzyma,

- skuć wylewkę pod stopę, wyciągnąć styropian i zalać, bez konieczności przesuwania rurek. Postawienie może skutkować pękaniem

- postawić, bo wytrzyma, ale zrobić obliczenia, jaka ma być dokładnie stopa.

 

Żądając obliczeń skłanialiśmy się ku tej ostatniej opinii. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika996
ja mam stopę w wylewce. rurki od podłogówki tam nie idą. potem mocowania odpowiednio podest na ślupie między drzwiami a oknem. potem każdy kolejny bieg jest mocowany w stropie. jak chcesz podam Ci numer telefonu do Panów, ktorzy mi montowali schody.popytasz, oni sie znają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...