Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

doradźcie proszę co do moich nieszczęsnych schodów. Podparcie spocznika jest obowiązkowe, kwestia tylko jak je zrobić. Pomijam teraz kwestie techniczne (niestety to neverendingstory), chodzi mi o kwestie wizualne. Podpory mają być na końcu spocznika, który mniej więcej będzie pokrywać się z linią słupa. Przed słupem będzie stać jakaś sofa. Możliwości są trzy:

1) jedna podpora na środku

 

sciana schodowa.c..jpg

 

2) dwie podpory po bokach spocznika

 

sciana schodowa.a.jpg

 

3) trzecie rozwiązanie - dwie podpory z siatką. Chodzi mi o to, że mam wrażenie, że te dwie podpory będą wyglądać dziwacznie. Zaczęłam się więc zastanawiać, czy zamiast udawać, że ich nie ma, nie wyeksponować tego i wstawić tam siatkę.

 

sciana schodowa.b.jpg

 

 

Inspirowałam się trochę tym

 

06.jpg

 

i tym ze strony projektantki Oli Wołczyk fot. Mariusz Bykowski

 

blog-ola-wolczyk_mieszkanie-Pi_fot_-Mariusz-Bykowski-19.jpg

 

i tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałam np. o przyczepieniu lampy na klips czy na hakach jakieś fotki. Kwiatki na pewno nie, drewno tez, bo wyrzuciliśmy kozę.

Wcześniej rozważałam zrobienie między podporami pólek na cd, dvd, ale pomysł odpadł. Byłoby zagracone.

Może jednak nie kombinowac. Będzie tam stała sofa. Ok. 80-90 cm zasłoni więc mebel. Podpora ma wysokość 2m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie podpory są też bezpieczniejsze - mniejszy nacisk punktowy, mniejsze ryzyko pęknięcia wylewki. Przy jednej trzeba byłoby na bank kuć wylewkę.

Byłam niechętna dwóm, bo ten spocznik jest całkiem spory. Bez podpory można byłoby pod nim przechodzić. Ale jak się postawi szersza sofę, to nawet nie zwróci się na to uwagi.

 

tu rzut

rzut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdecydowanie poszła w zabudowę pod pierwszym biegiem i spocznikiem, porządne podziały, mocna geometria, wiem że miało być lekko i zupełnie inny zamysł , ale nie wyszło trudno, spójrz na tą przestrzeń świeżym okiem, nie zapętlaj się w stary zamysł, bo ani z jedną, ani z dwoma, ani z siatkami nie będzie to tak praktyczne i atrakcyjnie wyglądało jak coś w ten deseń:

 

http://blog.olawolczyk.pl/wp-content/uploads/2010/04/blog-ola-wolczyk_mieszkanie-pi_fot.-marcin-czechowicz1.jpg

 

Powstanie fajna mocna bryła, ja bym się nie bała, no chyba, że przestrzeń to zupełnie wyklucza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi pomysł e-mól - rewelacja! też uważam, że warto zrobić krok w tył i nie zapętlać się w starych założeniach, ale akurat schody zabudowane mi się nie podobają, natomiast takie industrialne wyeksponowanie tych podpór będzie wyglądać lepiej niż siatka i też lekko. I tu już nie potrzebujesz łaski wykonawcy, bo każdy zręczny spawacz może Ci przyspawać jakieś poprzeczne/ukośne elementy. Fajny, dynamiczny i niebanalny pomysł - jak nowoczesna rzeźba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...