Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spirea, temat kuchni. Nie wiem, czy nie planujesz dyskretnych uchwytów do szafek (strecket). Jeśli tak - to news, że ikea się z nich wycofuje całkiem. Obecnie są do dostania jedynie w Gdańsku i Łodzi. Być może warto pokombinować i tylko je teraz kupić przez kogoś.

(a w ten weekend dodatkowo transport u nas gratis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine, to naszych stalowych frontów te ukryte raczej nie pasują. Zauważyłam jednak, że bardzo często, jeśli coś mi się podoba z Ikei, to nie jest do dostania we Wro. Zawsze myślałam, że asortyment jest identyczny.

 

E-mól. Schody się robią. My możemy je zamontować po wykończeniu ścian, słupa i sufitów w miejscu schodów, bo potem nie wstawimy rusztowania. Wykończeniowiec od tego więc zacznie, a wchodzi z początkiem grudnia. Na razie wszystko wygląda na dogadane i mam nadzieję, że nic więcej nie wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne panele do pokojów dziecięcych. Promocja na baterie faktycznie fantastyczna, macie fuksa :) A i baterie bardzo ciekawe.

 

Jeśli chodzi o Caparola, zwróć uwagę, że wydajność podawana przez producenta się bardzo różni od faktycznej (czyli farba jest dużo bardziej wydajna!) - zostało mi naprawdę masa farby, panowie malowali bez rozcieńczania, a ja i tak zamawiałam po wiaderku mniej, jakby się przypadkiem udało. Akurat będzie na malowanie salonu od nowa, garażu i mam nadzieję oddać sufitową, bo nieotwarta.

 

Wanny - zwróć uwagę jeszcze na jeden wymiar, mianowicie wysokość. Strasznie żałuję, że nie wzięłam Duravitu, tylko Riho Carolina. Ta wanna jest bardzo głęboka, jakbym jej nie zagłębiła w posadzce, w ogóle by dziwnie wyglądała. Pamiętam, że D-code był płytszy, ale pożałowałam kasy (i teraz znowu żałuję!).

A swoją drogą to miałam wannę Riho Lyra w poprzednim mieszkaniu i szału nie było, jeśli chodzi o rysowanie się akrylu.

 

 

Aha, u nas przeprowadzka przełożona ze względu na konieczność gładzi. Chcemy jak najszybciej (czynsz!), ale mamy do poprawki 67m2 sufitów, więc to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również było bardzo miło - Wasz dom na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach: tyle w nim przestrzeni, okna, drzwi, brama i dach - piękne. I super się wyróżnia brak okapów wśród domów na całym osiedlu :)

Bardzo chętnie przyjadę obejrzeć górę, jak będą schody - drabiny mnie wykańczają nerwowo :(

Szkoda, że nie było czasu dłużej porozmawiać. Zapraszam na rewizytę! koniecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanny - zwróć uwagę jeszcze na jeden wymiar, mianowicie wysokość. Strasznie żałuję, że nie wzięłam Duravitu, tylko Riho Carolina. Ta wanna jest bardzo głęboka, jakbym jej nie zagłębiła w posadzce, w ogóle by dziwnie wyglądała. Pamiętam, że D-code był płytszy, ale pożałowałam kasy (i teraz znowu żałuję!).

 

Madeleine, masz na myśli głębokość w środku, czy wysokość zewnętrzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, cudne baterie. Jedne z najładniejszych.

U mnie odpadły z powodu ceny. Nie widziałam takich tanich, zwykle ok. 1000 zł były.

Zazdroszczę :)

 

Z wanną nie pomogę, bo sami wybieraliśmy dłuuugo.

Wszystkie mi się podobają :)

Ja bym podeszła praktycznie i wzięłą tę, która ma najmniej krzywizn czyli najmniej potencjalnych miejsc do osadzania sie brudu.

 

Sami powinniśmy pozamawiać graty łazienkowe, ale głowię sie aktualnie nad stelażami wc. Uparałam sie bez sensu, żeby w każdej łazience mieć inny i teraz szukam czegoś sensownego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - gratulacje w związku z zakupem baterii :)

My teraz też już będziemy kupowali baterie, pomimo tego że do wykończeniówki daleko.

Glazurnik doradził żeby mieć już teraz wybrane (a najlepiej kupione) baterie, żeby móc dopasować kafle i układ rur do konkretnej baterii.

A znając nasze szczęście, to jak nie kupimy teraz baterii, to za pół roku się okaże że już jej nie ma i będziemy musieli kuć ściany, bo nowa będzie miała coś tam znowu inaczej itd.

Debatujemy też czy już teraz nie kupować armatury żeby po prostu leżała, ale z drugiej strony to ona by tak jeszcze z pół roku leżała...

Mam pytanie o ten 'dąb bielony jasny seria elite'. On jest na pewno bielony?

Bo na zdjęciu jest... ciemnobrązowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, cieszę się, że Ci się podoba :) Mam też nadzieję, że nasze dalsze poczynania nie zepsują tego efekty, ale go poprawią :) Duże wrażenie robi pustka. Sama zobaczysz, jak u Ciebie będzie na tym etapie. Przepraszam właśnie, że wyszło tak mało czasu. Wykończeniowiec miał przyjechać trochę później, a sam się śpieszył. Tak, jak mówiłam - przyjadę, po położeniu dachówek :)

A w Maxx Fliz powinni miec jeszcze jedną sztukę umywalkowej.

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, z tymi bateriami sprawa jest ponoć taka (wersja Panów z Maxx Fliz), że Kludi zrobiło baterie podobne do Hansgrohe Axor chyba Starck. Hansgrohe wytoczyło im proces, Kludi przegrało i musiało zmienić baterie. Sklepy wyprzedają teraz stany magazynowe. Obecne modele łazienkowych i bidetowych mają te ramiona wyciągnięte w bok. Stąd te przeceny. Umywalkowa na 450, a bidetowa 390. Wannową złapałam z wyprzedazy (bo ten model dalej funkcjonuje) za niecałe 900 (to już sporo było, ale dostaliśmy w prezencie gwiazdkowym :) ). Na allegro te modele też są przecenione, ale nie aż tak.

 

 

Salik, na żywo ten dąb nie jest bielony. Tak się nazywa jedynie. Ma dość ciepłą barwę i dla odmiany coś takiego chciałam do gabinetu. Tam jest wyjscie na zewnątrz, więc za jasne nie mogły być. Powierzchnia panela ma też ładną strukturę drewna.

 

Duravit jest w Cermagu. Tylko tam wiszą w ścianach, więc nie można się położyć :( Sheenaz, tak jak napisałaś, weźmiemy raczej zaokrągloną w środku niż kanciastą. Koło więc pewnie odpadnie. A reszta to już decyzja - akryl czy stal.

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...