Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę bardzo:-) Ja musiałam kupić wysokie na 12 cm, bo mam bardzo nierówne ściany, a z takich tylko takie były, więc nowoczesne typowo nie są:no: A, i jeszcze dodam, że są pomalowane białą farbą wodną, więc wystarczy mokra ścierka i są czyściutkie.

....

białe listwy sa też pod linkiem mieszkanie bez barier, ale tam nie robiłam zbliżeń. W każdym razie są niższe i proste w kształcie. Jakby ktoś był zainteresowany, to mogę porobić zdjęcia z bliska, zwłaszcza, że niedługo powinnam tam pojechać, bo będzie montowana kuchnia

 

a przy tym przecieraniu ściana się nie brudzi? czy masz tam jakieś magiczne farby?

 

zrób foteczki, zrób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:-) Ja musiałam kupić wysokie na 12 cm, bo mam bardzo nierówne ściany, a z takich tylko takie były, więc nowoczesne typowo nie są:no: A, i jeszcze dodam, że są pomalowane białą farbą wodną, więc wystarczy mokra ścierka i są czyściutkie.

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/d8395e990f23271f4529fe0ca8eabbba,21,19,0.jpg

 

białe listwy sa też pod linkiem mieszkanie bez barier, ale tam nie robiłam zbliżeń. W każdym razie są niższe i proste w kształcie. Jakby ktoś był zainteresowany, to mogę porobić zdjęcia z bliska, zwłaszcza, że niedługo powinnam tam pojechać, bo będzie montowana kuchnia

Magda mam idetyczne listwy w obecnym domu, sosna malowana na biało kupowałam gdzieś u producenta nad morzem :)

 

Ja lubię porządek chociaż mam bałagan, z reguły sprzątam jak jestem chora, teraz nie s przątam bo budowa a potem forum, gotowanie ostatnio rzadko :)

I sątakie same jak każda inna listwa w utrzymaniu czystości :)

polecam

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, ale te moje listy nie są z drewna. To sa listwy poliuretanowe. Kupiłam je na przedpokój bo sa bardzo twarde. Niestety cenowo wychodzą drogo, bo 25 zł./mb. , ale ja potrzebowałam tylko 2 m. Taki mam maleńki przedpokój:D No ale oczywiście alternatywą są drewniane listwy lub z mdf.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne tak. http://www.toplistwy.pl/category/listwy-przypodlogowe-listwy-aluminiowe

Ja chciałam wyższe (9cm), więc musiałam kombinować. Cenowo jak każde inne mnie wyszły.

 

Dzięki Madziu:hug: Zapisałam sobie stronę. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z Belmeb od Moniki trochę kosztują -218,49

http://mr.sklep.pl/index.php?pct=72&p=640&more

 

Jeśli miałabym kupować to już białe. Aluminium nie będzie pasować, bo kafle są ciemne. Chodziło o to, czy nie zużyć kafli na cokoły.

Madeleine, u mnie Bernina była powierzchniowo prosta, są natomiast nierówności w wymiarach.

Co do Caparola, to chodzi mi konkretnie o ten Samtex 7. Podano mi cenę ok. 230 zł za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu miałam w mieszkaniu białe listwy. Były sosnowe, lakierowane w macie. Kurz było widać, owszem ale jakieoś specjalnego traktowania nie wymagały. Niby sosna miękka ale im nic sie nigdy nie stało.

Teraz mam ciemne listwy i..... kurz widać bardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te białe z mdf-u, to kiedy się maluje i czy daje się je też przy meblach kuchenny czy kończy i zaczyna się cokół kuchenny?

samodzielne malowanie jest generalnie bez sensu - robiłam próbki normalną farbą i to wygląda brzydko, listwa ma strukturę farby, która z kolei łatwo się ściera. Do malowania listw służą specjalne farby, a tutaj już wchodzisz w koszty - farba + robocizna. Malowanie pod kolor to +30% do ceny. Jak liczyłam, taniej wyszło zamówić gotowe - a wtedy powłoka jest gładka, zmywalna.

zamawiałam tu: stolarnia24.pl (czy jakoś tak)

 

Co do Caparola, to chodzi mi konkretnie o ten Samtex 7. Podano mi cenę ok. 230 zł za litr.

Spirea, samtex 7 kosztował mnie niecałe 190, ale za 10l! (w zależności od koloru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne tak. http://www.toplistwy.pl/category/listwy-przypodlogowe-listwy-aluminiowe

Ja chciałam wyższe (9cm), więc musiałam kombinować. Cenowo jak każde inne mnie wyszły.

 

i jak to wykombinowałaś? w sensie podziel się namiarami na magika, który Ci to zrobił :)

 

czujecie, jak by to ładnie wyglądało przy schodach z czesanej kwasówki?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...