Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spirea – ech, ślicznie u Ciebie jest, ponadto dzieli cię tylko krok od przeprowadzki :). To już naprawdę końcówka.

 

U mnie projekt się rysuje i jest na całkiem zaawansowanym etapie. Oczywiście trochę się pozmieniało (Madeleine byłaby zadowolona, bo zniknął załom w korytarzu na piętrze). Miałem zresztą okazję trochę pokorzystać z domu zaprojektowanego przez moją panią architekt i przekonałem się do kilku forsowanych przez nią rozwiązań (m. in. bardzo wysokiej ścianki kolankowej) jak i tego, że ogólnie wie, o czym mówi ;). Zostało trochę papierologii do pozałatwiania, ale myślę, że uda mi się już niedługo złożyć wniosek o pozwolenie.

 

Ponadto postanowiłem przestać narzekać na na koszty budowy, zrobić sobie odwyk od forum i wziąć się za zarabianie. Efekty są raczej zachęcające ;). Mam też przedsmak budowy w firmie, bo postanowiliśmy zmienić lokal i teraz trzeba podejmować 100 decyzji (układ ścianek działowych, drzwi, kontakty, oświetlenie, wykładzina na podłogi, rozmieszczenie recepcji, wygląd tabliczki na zewnątrz itp. - słowem mała budowa) i zorganizować przeprowadzkę (a więc i przenieść telefon, sieć i jeszcze sporo innych rzeczy). W dodatku zachciało nam się gruntownego odświeżenia infrastruktury IT i wdrożenia systemu bilingowego dla klientów (choć to ostatnie powinno się błyskawicznie zwrócić ;)). Pieniądze ubywają więc z konta jakbym już zaczął budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo pieknie wygląda ta łazienka z czerwoną wanną.Kojarzy mi się z białymi zębami z czerwoną soczystą pomadką na ustach i ten kolor na ścianie .Po prostu super brunetka z białymi zębami i pięknym kolorem pomadki-głupie porównanie ,ale ... takie mam skojarenia o tej porze.

Ten kolor to zapewne ten sam co w kuchni?

Jaką tam dajesz szafkę pod umywalkę?z ikei? czy zamawiasz u stolarza-ja jestem wogóle niezorientowana o ceny szafki pod umywalkę robioną na zamówienie.

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea – ech, ślicznie u Ciebie jest, ponadto dzieli cię tylko krok od przeprowadzki :). To już naprawdę końcówka.

 

U mnie projekt się rysuje i jest na całkiem zaawansowanym etapie. Oczywiście trochę się pozmieniało (Madeleine byłaby zadowolona, bo zniknął załom w korytarzu na piętrze). Miałem zresztą okazję trochę pokorzystać z domu zaprojektowanego przez moją panią architekt i przekonałem się do kilku forsowanych przez nią rozwiązań (m. in. bardzo wysokiej ścianki kolankowej) jak i tego, że ogólnie wie, o czym mówi ;). Zostało trochę papierologii do pozałatwiania, ale myślę, że uda mi się już niedługo złożyć wniosek o pozwolenie.

 

Ponadto postanowiłem przestać narzekać na na koszty budowy, zrobić sobie odwyk od forum i wziąć się za zarabianie. Efekty są raczej zachęcające ;). Mam też przedsmak budowy w firmie, bo postanowiliśmy zmienić lokal i teraz trzeba podejmować 100 decyzji (układ ścianek działowych, drzwi, kontakty, oświetlenie, wykładzina na podłogi, rozmieszczenie recepcji, wygląd tabliczki na zewnątrz itp. - słowem mała budowa) i zorganizować przeprowadzkę (a więc i przenieść telefon, sieć i jeszcze sporo innych rzeczy). W dodatku zachciało nam się gruntownego odświeżenia infrastruktury IT i wdrożenia systemu bilingowego dla klientów (choć to ostatnie powinno się błyskawicznie zwrócić ;)). Pieniądze ubywają więc z konta jakbym już zaczął budowę.

 

To już niedługo u Ciebie też się zacznie.

U nas w firmie też zmiana lokalu. Pierwszy termin przeprowadzki miał być w sierpniu, a aktualny to luty. Na szczęście to nie moja działka. Ale też jest sporo nerwów. Doszło nawet do tego, że dwóch ludzi z dwóch ekip się pobiło, bo jeden zrzucał winę na drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowo :) Łazienka rodziła się trochę w bólach. Plus, że zrezygnowaliśmy z szarych kafli (mimo ich uroku). A czerwona wanna, (moim zdaniem, bo na pewno nie Moniki ;) ) to był strzał w dziesiątkę. Ożywia całość.

 

Basia, super skojarzenie ;) Kolor ten sam, co w kuchni, inna baza jedynie. Szafka ma być z Ikei - Godmorogn brzozowy. Problem jest z blatem do niej. Musimy ją skręcic i przymierzyć, jak to w ogóle będzie wyglądać.

 

Balbina, a co to za lakier jachtowy? Jak blat będzie malować? Ja nie mogę mieć nic grubszego niż 1,8 cm, więc kuchenne odpadają. Rozważam blat z mdf-u lakierowanego akrylem super gloss czy jakoś tak.

 

Tatarak, fajnie, że się podoba :) Ja nie miałam obaw. Bardziej się obawiałam wanny. Wyszło dobrze. Teraz się obawiam szafki i blatu. Trzeba mieć się czym martwić ;)

 

Wojgoc, dzięki za radę. Faktycznie zadzwonię. Znalazłam wpisy, że były takie problemy. Podobno daje się jakiś półsyfon. Nie wiem. Muszę poszperać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, gratuluje pieknej łazienki:yes: Wyszło troszke z pazurem (czerwona wanna, ciemna sciana) ale nie przytłaczająco. Super wszystko wyważyłas, choć nie ukrywam, ze ja nie brałam pod uwagę czerwonych płytek. Nie dlatego, ze mi sie nie podobaja.Po prostu-dobrze sie czuje w innych kolorach:)

Planuje u siebie lazience jedna sciane bez płytek-w jakims intensywnym,ciemnym kolorze i chciałam Cię zapytac-czym Ty pomalowałas swoja? Co to za kolor i nazwa? Jesli juz pisałas-przepraszam, nie udało mi sie znaleźć:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hazeleyes, farba to Para Platinum Plus nr 2283-5.

 

Ja akurat lubię czerwony i w domu i jako detal w ubieraniu się. Szukaliśmy koloru do grafitu. W grę wchodził jeszcze pomarańcz, ostry żółty i limonka. Jednak czerwony najbardziej przypasował. A łazienka taka miała być :) Prosta, wygodna do codziennego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...