Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

Nefer, znam Twoją rurę od kozy, bo posiłkowałam się Twoimi zdjęciami :) I wygląda rewelacyjnie!

Dla nas, na minus rury dwupłaszczowej, poza ceną, przemawiała jej grubość. Zwykła rura jest węższa i lżej wygląda przy kozie. Nasz model był wyższy i węższy i mogłoby dziwnie wyglądać. Druga sprawa to to, że m.in. zależało nam, żeby rura oddawała też ciepło, a dwupłaszczówka już tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z tym oddawaniem ciepła to róznie jest mój komin systemowy schiedel miał być zimny nawet to zaakceptowałam a tu okazało się że jak się jednak długo pali to jest ciepła ściana

mamy tymczasowo podłączony wkład kominkowy 16kw w którym palimy w czasie prac żeby szybciutko nagrzać bo podłogówkę przykręciłam do 10C szkoda mi wyrzucać kasy na rach. za gaz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer, znam Twoją rurę od kozy, bo posiłkowałam się Twoimi zdjęciami :) I wygląda rewelacyjnie!

Dla nas, na minus rury dwupłaszczowej, poza ceną, przemawiała jej grubość. Zwykła rura jest węższa i lżej wygląda przy kozie. Nasz model był wyższy i węższy i mogłoby dziwnie wyglądać. Druga sprawa to to, że m.in. zależało nam, żeby rura oddawała też ciepło, a dwupłaszczówka już tego nie robi.

Nie przesadzałabym :) Dwupłaszczówka przy średnim paleniu ma temperaturę ponad 40 stopni - możesz dotknąć ręką i się nie poparzysz, ale jest zdecydowanie ciepła. Więc grzeje lepiej niż niejeden kaloryfer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa no to wiadomo, że grzaliści przy okazji cały kosmos ;) będzie dobrze. moja Mama 2 lata temu zmieniła instalację ogrzewania z węgla na gaz, przy okazji ocieplając dom 10 cm styro (tylko elewację) i wymieniając okna na pcv - ale w wersji podstawowej, bez energooszczędnych fanaberii. i dziś płaci za ogrzewanie gazem tyle, co wtedy węglem. u Was ocieplenie itp. jest lepsze, więc i rachunki będą "normalne" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze jeszcze kiedys bede miala okazje sie o tym przekonac :)

 

Czuj się permanentnie zaproszona :)

 

---------

 

Uruchomiłam piec w listopadzie. Do marca nie palił mniej niż 22 m3 gazu dziennie :)

Edytowane przez Nefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer, chodziło mi o to, że może kiedyś zamontujemy tę kozę i się przekonam ;) Niemniej jednak serdecznie dziękuję za zaproszenie :) Jak tylko będę miała okazję, to z przyjemnością skorzystam z zaproszenia :)

 

Co do gazu, to średnio w okresie X-I wyszło mi 245-247 m3 miesięcznie. Od 1,5 miesiąca jest to grzanie do temperatury 19 stopni. No i nie ma zuzycia na ciepłą wodę. Wychodzi więc 2204 kWh.

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo

mi w miesiącach, kiedy już normalnie grzałam do temp. ok. 20-21 stopni schodzi ok. 200 m3 gazu na miesiąc, z cwu 250 m3 - to przy tych niemal zawsze plusowych temperaturach. Z tego, co czytam to większości osób na forum schodzą podobne ilości (różnice wynikają pewnie z powierzchni domu i różnic w dociepleniu, oknach itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z jakimś zapasem na grzanie i cwu może mi wyjść w miesiącach zimowych ok. 300m3. Muszę sprawdzić rachunki siostry i rodziców. Pytali, po co tyle kasy ładuję w energooszczędność. Czyżby mieli rację? Odpowiedź będzie możliwa pewnie za rok po całym sezonie grzewczym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy mieli rację - u moich teściów, którzy mają dom ocieplony wg standardów sprzed ok. 12 lat (czyli zwykły biały styropian, nie wiem jakiej grubości, ale pewnie niezbyt wiele) rachunek za ostatnie dwa miesiące (kiedy temperatury były w plusie) i do ogrzania niecałe 300 m2 (u mnie ok. 230 m2) wyszedł 2400 zł, czyli 1200 zł na miesiąc, czyli niemal 3 razy tyle, co u mnie... więc chyba warto.

Też jestem ciekawa jak to wyjdzie po całym sezonie. Choć ten sezon chyba jeszcze i tak jest mało miarodajny - nie dość, że dom nowy to jeszcze nakłada się nietypowa bardzo ciepła zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik, ci moi mówią, że płacą miesięcznie ok 500 zł. Jedni budowali 2004-2006, drudzy 2007-2009. Mają 12 cm styropianu z kropkami, ale raczej tego najprostszego. Muszę więc zobaczyć tez rachunki. U rodziców, to wychodziłoby może dużo, bo mają o połowę mniejszy metraż. Ale u siostry już prawie identyczny. Ona ma jednak rozłożystą parterówkę, a ja wysoki z poddaszem z antresolą. Myslę, że u mnie ta pustka chłonie.

Tak, jak napisałaś też, obecna zima kiepska do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z jakimś zapasem na grzanie i cwu może mi wyjść w miesiącach zimowych ok. 300m3. Muszę sprawdzić rachunki siostry i rodziców. Pytali, po co tyle kasy ładuję w energooszczędność. Czyżby mieli rację? Odpowiedź będzie możliwa pewnie za rok po całym sezonie grzewczym.

Spirea, ale mi wyszło 200m3 razem z CWU, parterówka, w dodatku pierwsze odpalenie pieca, więc w wygrzanie wylewki sporo poszło. Faktycznie dogrzewamy kominkiem, ale w domu mamy 24-25 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...