Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Madeleine, a jesteś mi w stanie powiedzieć jakie masz ustawienia na kotle, krzywa grzewcza dla podłogówki (dla grzejników, ale Ty chyba nie masz), czy zmniejszasz temperaturę na noc, czy temperatura dobowa ma być stale na tym samym poziomie?

U nas cały czas testy. I przez skoki temperatur - od +3 przez -10, +2 do -12 nie możemy nic sprawdzić ;) do tego gotuję różnie, raz więcej, raz mniej

Oczywiście pytanie też do innych użytkowników kotłów gazowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik, dlatego muszę właśnie sprawdzić im te rachunki ;) Rodzice mają jednak tylko 100m2, mieszkają we dwójkę, więc może i tak im wychodzi. U siostry wydaje mi się to mało prawdopodobne. Jak sprawdzę to napiszę.

Monsanbia, u nas na razie za mało danych. Nie mieszkamy, więc utrzymywaliśmy temperaturę 19 stopni dla wykończeniowców. Było tak, że jak przyjezdzałam, to piec nie chodził. Muszę też poczytać dokładnie instrukcję, bo jak nastawiłam na temp. dzienną i nocną, to utrzymywała się cały czas nocna i było zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda z kranu leci zawsze natychmiast gorąca bez względu na porę dnia?

 

Trudne pytanie zadajesz? Bo u mnie pora nocna jest ustawiona od 23, a ja wówczas już najczęściej śpię obecnie (tak mi się porobiło przez młodej nocne pobudki, że muszę wcześniej spać chodzić), więc siłą rzeczy z kranu nie korzystam, ale wydaje mi się, że chyba cały czas mam ciepłą, bo coś sobie przypominam, że się jednak kiedyś koło północy kąpałam - raczej cały czas mam od razu ciepłą.

I koryguję, bo właśnie zajrzałam do faktury za gaz - za okres od 20 grudnia do 20 stycznia (mieszkamy, czyli grzanie + cwu) zużyliśmy jednak 300m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z resztą na nie odpowiedziałam, że raczej od razu w nocy mam ciepłą wodę, czyli, że jak się domyślam owa pompa działa całą dobę. Po prostu nie jestem pewna jak jest, bo ostatnio nocami sypiam a nie korzystam z kranów ;)

 

Chodziło mi raczej o to czy pompa włączona jest cały dzień (bez nocy) czy w dzień w określonych godzinach

Zwykle ludzie ustawiają pompę na czas obecności w domu albo na czas korzystania z wody dla kąpieli i godzin okołoobiadowych, np 6-8, 14-16, 20-22, czasami ustawiają na cały dzień bez nocy, 7-23, w nocy to chyba bez sensu. Stąd moje pytanie. Bo pompa to prund ;) non stop jakieś 40-50 W (nie wiem dokładnie ile, mogę się mylić) i gaz, bo woda jest w cyrkulacji i się schładza, więc zużycie gazu większe

 

3 rurki 3-ma rurkami, ale pompę można mieć wyłączoną albo włączoną, i od tego zależy czy ciepła woda będzie natychmiast czy za pół wiadra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiedziałam, że tę pompę mogę sobie ustawiać o róznych godzinach. Nie żeby była od razu potrzeba korzystania, ale warto wiedzieć. W naszym przypadku podziały dzień/noc czy godziny poszczególne, czy to chodzi o prąd, czy cyrkulację czy grzanie może się nie sprawdzić. Funkcjonujemy często niemalże w trybie całodobowym. Może ta cyrkulacja miałaby jeszcze sens.

A co do ustawiania temp. na noc i dzień. Nie jestem pewna tego, co napiszę, ale chyba gdzieś czytałam albo u kogoś, że przy podłogówce może być większe zużycie przy tym różnicowaniu niż gdyby ustawić stałą temperaturę. Podobno najlepiej ustawić sobie tak, aby pogodynka sterowała. Nie zgłębiałam jednak tematu na tyle, aby teraz dokładnie wiedzieć. Uznałam, że będę się tym bawić i sprawdzać jak zamieszkamy.

 

Myszonik, a Ty masz jaki metraż całkowity, do ogrzania i kubaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...