Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spirea - jakie mieliście kryterium robienia gładzi na niektórych ścianach, a na niektórych nie?

Oglądaliście je pod kątem święcąc ledami czy jakoś inaczej?

Zastanawiam się na ile będzie widać cokolwiek na ścianie z tynkami cementowo-wapiennymi, pomalowanej dobrym białym podkładem i dobrą białą farbą, bez świecenia na nią latarkami i innymi takimi.

Moim zdaniem w dziennym świetle nie będzie z tym problemu, a nie zamierzam świecić po ścianach i szukać 'dziury w całym' (pytanie jest zainspirowane wizytą jednego potencjalnego wykonawcy, który chce robić u nas gładzie na wszystkich ścianach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, już wysłałam.

 

Salik, u nas nierówności były właśnie w świetle dziennym. Nie świeciłam ścian lampami. Robił to potem wykończeniowiec.

Jak padało naturalne światło było widać nierówności, falowanie. Po wizycie u Wojgoca, mogę stwierdzić, że tynki mieliśmy jednak ładniej wygładzone i faktura była gładsza. Problemem były jednak te nierówności.

 

Pierwsza decyzja dotyczyła głównej części parteru, bo:

- ściana kuchenna grafitowa musiała być z gładzią, bo chropowaty kolor wyglądałby brzydko

- boki kuchni - widoczny kontrast między sąsiadującymi ścianami,

- ściana zachodnia była robiona przy przerwie w dostawie prądu i częściowo robiona była ręcznie. Różnica była bardzo widoczna. Ściana była chropowata, nierówna, były plamy, których farby nie zasłoniłyby. Tynk na ścianie w kuchni popękał,

- wysoka ściana koło wysokiego okna była mega nierówna

 

Potem doszedł korytarz na piętrze, bo tam światło wpada na ściany i widziałam któregoś dnia te fale.

Potem sypialnia, bo jedna ściana w kolorze i tak musiała być z gładzią, wejście do garderoby było obrabiane z gładzią. Znowu byłaby kratka - gładź, tynk, gładź, tynk.

Potem doszedł gabinet na dole. Na partrze te wszystkie nasze ściany przechodzą jedna w drugą. Wyglądało kretyńsko ucięcie gładzi w połowie.

Wiatrołap poszedł z rozpędu.

Największe wątpliwości były z pokojami dziecięcymi i pracownią. Pracownia, jak gabinet, łączy się z innymi ścianami, nie ma drzwi, więc poszła gładź. W pokojach dziecięcych pojawiły się pęknięcia w linii zaprawy. Były też dziury, prawdopodobnie po stelażach przy ocieplaniu poddasza. Dwa pokoje, to była już kwestia 600 zł, więc poszły też.

 

Bez gładzi została wnęka w kuchni, spiżarnia, dolna łazienka (będą kafle), pralnia, garderoba, garaż, kotłownia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem zrobiłaś gładzie praktycznie w całym roku...

Tego się właśnie obawiam - jeśli się zdecydujemy na tę czy inną ścianę, to zaraz się okaże że trzeba cały dom zrobić bo coś tam.

Poza tym jeśli się zdecydujemy na gładzie w całym domu, to będą to dodatkowe (niemałe) pieniądze które trzeba wydać, a które mogłyby pójść na coś innego.

Na razie wiem tylko że jak ktoś przychodzi na spotkanie i zaczyna od tego że wszędzie trzeba zrobić gładzie (bez zerknięcia na ściany), to raczej staję się nieufny i patrzę na takie rady jak na zwykłe wyciąganie kasy...

Mogłabyś mi podesłać na maila umowę schodową?

Musimy znaleźć jakiegoś innego wykonawcę barierek zewnętrznych i daszku nad wejście, więc będzie jak znalazł (a starego musimy w końcu dać jakiemuś prawnikowi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik, no tak u nas wyszło. Robocizna kosztowała nas 4k, nie wiem ile poszło materiału. Może jeszcze to być istotne - w ramach gładzi było też gruntowanie. Tam, gdzie nie robimy gładzi, ścieraliśmy sami ściany i gruntowaliśmy. Jeśli zlecicie to komuś, to pewnie parę złotych wyjdzie więcej za malowanie.

U mnie, zanim ktoś się pojawił, mówił, że bez gładzi nie da rady. Jak przyjeżdzali, to mówili, że tynki są ładnie zrobione, ale pod światło będą nierówności. I faktycznie tak było.

 

Mąż był przeciwny gładziom, uważał, że pieniądze trzeba przeznaczyć na coś innego, a jest na co. Ja byłam pewna co do parteru i korytarza. Potem poszło, jak napisałam wyżej.

 

Umowę podeślę, ale nie mówię, że jest idealna. Takie minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - jakie mieliście kryterium robienia gładzi na niektórych ścianach, a na niektórych nie?

Oglądaliście je pod kątem święcąc ledami czy jakoś inaczej?

Zastanawiam się na ile będzie widać cokolwiek na ścianie z tynkami cementowo-wapiennymi, pomalowanej dobrym białym podkładem i dobrą białą farbą, bez świecenia na nią latarkami i innymi takimi.

 

U nas właśnie, malarz pomalował na biało kawałek ściany, żeby mi pokazać, że na białej farbie będzie wszystko widać.

I faktycznie tak było:-(

Dlatego chcę zrobić gładzie na parterze i na klatce, bo jest widoczna od wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, gratuluje kolejnego etapu:wiggle: U nas, wlasnie panowie koncza gladzie (w calym domu)-tez na poczatku myslelismy, ze bez gladzi bedzie ok...ale bedziemy miec wszedzie białe sciany...i te grudki, nie wygladaja najlepiej.:no: Edytowane przez hazeleyes1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea najpierw malowanie, potem panele. juz ci pisałam ,że kurzy się minimalnie, a z cięciem wyślij panów od p[odło albo do garażu . albo do kotłowni. u nas tak byłó. wyobrażasz sobie drabiny malarskie na drewnianej podłodze:confused: koszmar- cienka folia nic nie da,

 

a co do koloru podłog- im jaśniejsza tym lepsza. Więc chyba wenge będzie w utrzymaniu koszmarna:sick:

 

i te schody:sick::sick:

chyba mamy znajomego ślusarza- moja tesciowa miała to samo. schody były zamontowane tydzień przed przeprowadzką . a zewnętrzne miesiąc po przeprowadzce:confused: wchodzili garażem.

czy on nie jest z okolic Krk???

 

Spirea, a nie myślałas o drzwiach drewnianych???

ja bym wzięła ostatecznie , albo neutralnie białe i poszalała z lampami , dodatkami, obrazami( masz na pewno mnóstwo), albo grafitowe( palce będziesz ścierać windowsem)

Edytowane przez monika996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopytałam pana od gładzi i teraz sie głowie :rolleyes: Mam powiedziana cene za gładzie 14 zl .Jest to cena z pierwszym malowaniem na biało .Z tego co pamietam mowił cos ze 12 zl gładz z podkładem + 2 zł malowanie.

Mamy tynki cementowo-wapienne wiec tutaj rozumiem co bedzie robil (musi zetrzec nadmiar piasku wygladzic itd

Meczy mnie natomiast jak wyglada sprawa sufitow i skosow na poddaszu zrobionych z płyt gipsowo-kartonowych.Obecnie płyty sa poprzykrecane i tam gdzie były laczenia i grzybki pozaciagane gipsem/szpachla?

Czy na takie płyty tez musi w całosci nałozyc gładzie i licza to tak samo jak sciany z tynkiem c-w czy to liczy sie tylko juz jako malowanie ewentualnie wyszlifowanie nalozonej szpachli? Jak to było/bezie u was?

Jesli zacznie mi to wszystko liczyc jednakowo wyjdzie ponad 1000 m kw gładzi i serce mnie boli przy takich sumach ;)Przeczytałam ze płaciłas za gładzie ok 4 tys wiec mnie cos tkneło ze moze zle dumam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea najpierw malowanie, potem panele. juz ci pisałam ,że kurzy się minimalnie, a z cięciem wyślij panów od p[odło albo do garażu . albo do kotłowni. u nas tak byłó. wyobrażasz sobie drabiny malarskie na drewnianej podłodze:confused: koszmar- cienka folia nic nie da,

 

a co do koloru podłog- im jaśniejsza tym lepsza. Więc chyba wenge będzie w utrzymaniu koszmarna:sick:

 

i te schody:sick::sick:

chyba mamy znajomego ślusarza- moja tesciowa miała to samo. schody były zamontowane tydzień przed przeprowadzką . a zewnętrzne miesiąc po przeprowadzce:confused: wchodzili garażem.

czy on nie jest z okolic Krk???

 

Spirea, a nie myślałas o drzwiach drewnianych???

ja bym wzięła ostatecznie , albo neutralnie białe i poszalała z lampami , dodatkami, obrazami( masz na pewno mnóstwo), albo grafitowe( palce będziesz ścierać windowsem)

 

Moniko, panele przekładamy. Najbliższe dwa tygodnie będzie malowanie. Drobnymi kroczkami, bo uzależnione od tego, czy dziecko pójdzie do przedszkola, a jak pójdzie, czy zdążę ją odebrać. Podłogi bierzemy białe. Wenge, o którym pisałam, to wenge passionata Quick Stepa - to są białe panele z widocznymi usłojeniami. Tak, jak pisałam weźmiemy do pozostałych pokoi i korytarza zupełnie biały dąb passionata. Jest piękny i już się nie mogę doczekać :) Własnie biel podłóg i ścian ma być tłem dla reszty i kontrastem do ciemniejszego dołu.

Myślałam o drzwiach drewnianych przez chwilę :) U nas, poza stopniami na schodach, nie ma nigdzie drewna, więc niezbyt to widzę. Tak, jak piszesz TY i Balbina - będziemy wybierać z grafitowych albo białych.

Ślusarz jest z naszych okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam z Moniką - białe albo antracytowe.

W Twoim przypadku idealnie zgrane kolorystycznie (poza tym wyglądają naprawdę świetnie - nawet myślę czy do nas by nie pasowały:cool:).

A te szare takie nijakie są.

 

Mąż nie chce białych. Co do góry, to się z nim w zasadzie zgadzam (chociaż nie wiem, jak pokoje dziecięce i jak będzie wyglądać korytarz z pięcioma grafitowymi prostokątami). Masz rację co do tych szarych. Są mdłe. Drzwi będziemy pewnie zamawiać stopniowo. Na dół, przez to że jest sporo ciemnych barw wolałabym jednak białe. U góry pomyślimy. Może do dziecięcych dać białe? Wtedy ściana widoczna z dołu będzie miała grafitowe a widoczne już na górze z po prawej stronie drzwi będą białe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopytałam pana od gładzi i teraz sie głowie :rolleyes: Mam powiedziana cene za gładzie 14 zl .Jest to cena z pierwszym malowaniem na biało .Z tego co pamietam mowił cos ze 12 zl gładz z podkładem + 2 zł malowanie.

Mamy tynki cementowo-wapienne wiec tutaj rozumiem co bedzie robil (musi zetrzec nadmiar piasku wygladzic itd

Meczy mnie natomiast jak wyglada sprawa sufitow i skosow na poddaszu zrobionych z płyt gipsowo-kartonowych.Obecnie płyty sa poprzykrecane i tam gdzie były laczenia i grzybki pozaciagane gipsem/szpachla?

Czy na takie płyty tez musi w całosci nałozyc gładzie i licza to tak samo jak sciany z tynkiem c-w czy to liczy sie tylko juz jako malowanie ewentualnie wyszlifowanie nalozonej szpachli? Jak to było/bezie u was?

Jesli zacznie mi to wszystko liczyc jednakowo wyjdzie ponad 1000 m kw gładzi i serce mnie boli przy takich sumach ;)Przeczytałam ze płaciłas za gładzie ok 4 tys wiec mnie cos tkneło ze moze zle dumam :rolleyes:

 

Kakusek, u nas było tak, że za gładzie na tynkach cw płaciliśmy 11 zł. W tym było już gruntowanie zwykłym gruntem. Malowanie 2 warstwy mieliśmy za 5 zł. Gdybyśmy nie robili gładzi, to Pan chciał 2-3 zł więcej za malowanie, bo przed nim musiałby zetrzeć nadmiar piasku i zagruntować.

Co do płyt k-g, to szpachlował nam też tylko łączenia i te wszystkie gwoździe itd. Potem całość była zagruntowana. Wszystko w jednej cenie. Na to przychodzą 2, w razie potrzeby więcej, warstw farby.

Nasz pierwszy wykończeniowiec, który w końcu u nas nie robił, twierdził, że najlepiej zrobić gładź na całych sufitach, a nawet zrobić całość z flizeliną. Koszt robocizny z flizeliną to był drugie tyle, co wychodziło za ocieplenie poddasza. Daliśmy więc sobie spokój. Czytałam też na forum i były osoby, które opowiadały się za gładzią na calych sufitach - bo wtedy równo, nic nie widać itd. Chyba raczej byli to wykonawcy, bo dla nich łatwiej chyba położyć na całości. Znacznie więcej jednak jest zwolenników robienia tylko tych łączeń. I tak zrobiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płyt k-g, to szpachlował nam też tylko łączenia i te wszystkie gwoździe itd. Potem całość była zagruntowana. Wszystko w jednej cenie. Na to przychodzą 2, w razie potrzeby więcej, warstw farby.

 

Spirea czyli za te sufity i skosy na poddaszu tez płaciłas 11 zl+ 5 zl malowanie?

Miałam nadzieje ze za płyty g-k ktore mam zalozone wyjdzie taniej (duzo) niz za gladzie na tynu c-w :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...