Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spirea - Masterart tak, brałam od nich lustra do domu i kilka dni temu do firmy, wszystko ok.

A w spiżarni w zależności od półek. Generalnie pierwsza od ściany szyna idzie dowolnie, a potem na jednej opierają się sąsiadujące półki, więc jest pomiędzy nimi. Najdłuższa półka, 120cm, jest podparta jeszcze na środku.

 

 

Podłogę generalnie na podłogówkę powinno się kleić, gdyż minimalizuje to straty na ogrzewaniu. Tyle, że może się okazać, że koszt klejenia przewyższy zyski ze zmniejszonych strat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hazel, Basia, muszę zajrzeć do faktury, bo nie pamiętam.

Mam kilka rodzajów tych farb. W każdym razie w kuchni to ceramiczna, a w łazience Platinum Plus.

 

nie mogę się doczekać Twoich wrażeń na temat tej farby ceramicznej w kuchni, bo mnie korci, żeby nią pomalować, zamiast się bawić kafelkami :) jakoś nie mam przekonania do szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było i nie poznaję domku:jawdrop::jawdrop::jawdrop:. Idziecie jak burza!!! Grafit na ścianach jest przepiękny!!! Rolety - rewelacja! Biała podłoga - moidzo! :cool: Nie wiem na czym stanęło, ale bardzo podoba mi się pomysł w wiatrołapie: szafa głęboka plus wieszak/rama z sufitu i jakieś fajne siedzisko jeszcze by się przydało na dole;). Buziaki zostawiam:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i faktycznie nie szkodzi jej pryskający tłuszcz z patelni, szorowanie itp.?

 

Tego nie mogę potwierdzić, :rolleyes: mogę jedynie zaręczyć, że taki brud z rąk, który nie schodził na zwykłej farbie tutaj zupełnie bez problemu. Wilgotna ściereczka i jest czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również zainteresowana jestem Parą:) mówię o farbie oczywiście.A ceramiczna jest matowa również? Rozumiem że ceramiczna jest świetna do zmywania,więc do łazienki też chyba jak najbardziej?

Magda 34 chyba byłaś na dłłługim urlopie ,bi nigdzie Cię nie spotkałam ostatnio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hazel, Basia:

Farba PARA 4094 elite ceramic 257zł - mam ją w kuchni przy blacie i dookoła ściany w części kuchennej i jadalni, słup, szara ściana w sypialni, ściana bez okien i kolankowa w pracowni

Farba PARA 4200 platinym plus 220 zł - jest w łazience

Farba PARA 900 mat 155zł - obecnie malowany pokój dziecięcy, wiatrołap, korytarz

Farba SCALA 25 aqua 110zł - pralnia, tańszy odpowiednik platinum plus

Powyższe ceny są za 1 galon. Z 1l wg producenta wychodzi 12m2 przy jednej warstwie.

możliwe, że dobiorę zamiast kupionego Dekorala Akrylit W Parę 250 za 75 zł na drugi pokój, sypialnię i gabinet.

Tatarak, Pan od Pary mówił, że spokojnie mogę ją położyć na ścianę, przy której będzie płyta. Jak to jednak jest, wyjdzie w praktyce. U nas będzie blat na 70 cm, więc ta płyta będzie trochę oddalona, ale pewnie i tak będzie pryskać. Jeśli jednak plusy tej farby mają polegać tylko na możliwości starcia śladów po brudnych rękach, to chyba nie ma sensu przepłacać. Nefer bardzo sobie chwaliła ceramiczną Beniamin Moore.

Basia74, ceramiczna ma strukturę skorupki jajka i jest coś jakby półmat, ma lekki połysk.

Rasia, dzięki :) Z tym siedziskiem, to niezbyt jest miejsce, bo drzwi się na tę stronę otwierają. Podobają mi się ławki w Ikei, tylko trochę szkoda miejsca pod nimi. Na to jeszcze przyjdzie czas.

Madeleine, dziękuję za informację. Zastanawiam się właśnie, czy dać do spiżarni te szyny, czy te sosnowe regały Ivar z ikei. Rozważam Masterart pod kątem szkła. Tatarak pisałaś mi w mailu, że trzeba wziąć dobre szkło. Czy szkło bezpiecznie 4/1/4 jest ok, czy chodzi o to, że szyba szybie nie jest równa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalam od dechy do dechy i baaaardzo mi sie u Ciebie podoba:bye:

Spireo, jaki masz podklad pod panele? Tez mi sie Quicki podobaja.....i u mnie tez podlogowa... W tamtym roku myslalam jeszcz o panelach drewnianych, ale poszlam po rozum do glowy:p :D

 

Piekny dom, mozecie z Mezem byc dumni z Waszej pracy!:D

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayadaski, witaj i dziękuję bardzo :)

Podkład mamy z Quick Stepa - Uniclic Plus. Do podłogówki proponowano jakiś specjalny Arbitrona, ale QS podaje, że uzycie innych materiałów może pozbawiać gwarancji, więc wzięliśmy od nich. Weźmiemy też od nich listwy w kolorze paneli, aby było do kompletu.

My od początku byliśmy zdecydowani na panele. Nie mam przekonania do drewnianej podłogi. Celowaliśmy jednak ostatnio w niższą półkę, a potem wybraliśmy jednak QS. Te, które pójdą na pozostałe miejsca (QS Voque Dąb biały passionata) są jeszcze droższe, ale nie widzę już innej podłogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak plusy tej farby mają polegać tylko na możliwości starcia śladów po brudnych rękach, to chyba nie ma sensu przepłacać.

 

Mam nadzieję, że jednak sprawdzi się przy ścianie z płytą:-)

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Spireo za szcegóły odnośnie Pary,

a co do schodów... to nareszcie ...może tak miało być z tym ostatnim,żebyś w końcu trafiła na prawdziwego fachowca-mam nadzieję,że taki jest.Zyczę Ci żeby w końcu etap schodów był zakończony pomyślnie, trzymam kciuki!!!!

 

Spireo ile warstw Pary kładłaś? dwie wystarczą?

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam nadzieję, że tym razem ze schodami się uda. Niestety obawiam się, że kasy nigdy nie odzyskam, ale będę próbować.

Schody będą miały konstrukcję stalową, jednak poważnie zaczęlismy zastanawiać się nad zamianą siatki na szkło. Teraz w środku jest przestrzeń, jest czym oddychać. Od pewnego czasu obawiam się, że jak wstawimy schody z siatką, zrobi się taka klatka schodowa. Nie było jednak możliwości zmiany. W obecnej sytuacji zaczynamy od zera, więc myślimy o wstawieniu szkła, aby ta przegroda była całkowicie przezroczysta. Co ciekawe, dostałam wstępne wyceny 1m2 szkła bezpiecznego znacznie niższe niź ta, którą dostałam przed rokiem. Decyzja jeszcze nie zapadła.

 

O lampkach już napisałam na blogu. To Fancy Light La Case de cousin Paul. Mozna je dostać w paru sklepach internetowych, ale ja będę zamawiać bezpośrednio u producenta we Francji. Można wybrać większą ilość (te na zdjęciu to 35 sztuk) i samemu skomponować kolorystykę. http://www.lacasedecousinpaul.com/?_...re=gp_francais Można też zamówić większe lampy, więc możliwe, że takie kule powiesimy gdzieś jeszcze (może w salonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...