Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

to podświetlanie kiedyś nam szwagier proponował, ale nie chcieliśmy, bo nie będzie do nas pasować, a teraz okazuje się, że może to nie był zły pomysł. Nie znam się kompletnie na tym i nie wiem, czy nie da rady pociągnąć czegoś, aby rzucić jakąś wiązkę ledów :)
zawsze można wyłączyć. no i nie musi być na różowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No własnie, wszystko rozbija się o cenę. Wiem, że układanie paneli nie jest skomplikowane, dlatego nie ma mowy, żebym zapłaciła za ich układanie nawet 10 zł/m2. Wszystko więc rozbija się o to, czy kupię gdzieś taniej wybrane panele bez montażu.

Podkłady pod panele...no własnie, ich ceny są zawrotne, biorąc pod uwagę, że w markecie można kupić panele za 15zł/m!!!

A propos montażu to zwróciłaś moją uwagę na zużycie surowca...ciekawe ile odpadów jest przy takim "gratisowym" układaniu...żeby się nie okazało, że min.30%.

 

Cieszę się, że QS spełniają Twoje oczekiwania, bo po obejrzeniu jednej "deski" czy nawet m2 trudno mi stwierdzić czy będą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo czy wiesz coś więcej może o tym podswietleniu barierki? Widzę, że to jakaś konstrukcja po zewnętrznej stronie barierki. Z czego? Co jest źródlem światła? Pytam bo mam teraz problematyczne oświetlenie schodów i szukam pomysłu jak z tego wybrnąć i może właśnie znalazłam sposób.... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olgo, te QS w Classic (czegoś tam nie mają w porównaniu do tych droższych) wyszły naprawdę przyzwoicie. Są bardzo twarde - poszły chyba 2 lub 3 piłki na ścinaniu rogów.

U nas wchodziły pełne 3 panele i mniej więcej połowa. Zrobili tak, że ta połowa wychodzi na przemian na początku lub na końcu i w efekcie co 2 linię brzegi desek się pokrywają.

Na 2 pokoje potrzebowaliśmy ok. 30m2, wychodziło więc 16 paczek. Ze względu na odpady wychodziło 17 z kawałkiem, więc na wszelki wypadek wzięłam jeszcze 18. Poszło 16 paczek i kilka sztuk z 17 paczki.

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayland, nie mam pojęcia. Znalazłam te fotki w katalogu Mevaco i potem w ich archiwum. To jakaś szanghajska knajpa w Wiedniu. Tu masz opis http://www.mevaco.pl/PL-Archiwum-Aktualnosci.303.0.html?&no_cache=1&L=6&tx_ttnews%5Btt_news%5D=847&tx_ttnews%5BbackPid%5D=100&cHash=114fe32126

 

 

Ujęcie siatki z góry (i chyba wtedy widać całe to oświetlenie) możesz zobaczyć w katalogu - link jest na głównej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo co do barierki to trzeba się zapytać na jakim etapie musisz się określić czy podświetlana czy nie.Jeśli to kwestia dania ledów na sam koniec to w zasadzie można poprosić o umieszczenie robocze i sobie zobaczysz.Jeśli to nie jest za duży koszt to czasami fajnie jest mieć taki bajer ,oczywiście jak możesz wyłączyć.

A wiesz że szary ładnie do różu pasuje :lol2: a u Ciebie szarość jest ;)

Co do indukcji jak wybierzesz to odwalisz za mnie kawał roboty, ja planowałam 80 cm, ale biorę pod uwagę 70 cm, na 60 cm mogę się zgodzić.Z tego co pamiętam to moja siostra ma 70 cm amicę,a koleżanka chyba 70 AEG.Jeśli będziesz potrzebować informacji o nich to zapytam.a którą Tekę potrzebujesz zmierzyć.Bo jak się natknę na Śląsku to mogę zapytać i pomierzyć

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę odciąć kawałek i gdzieś się umówimy na podrzucenie.

 

chętnie się spotkam, nawet bez kawałka :) jutro po południu pokażę Juniorowi fotkę z Twojego dziennika i spytam, czy w ogóle by go to zainteresowało. a jak stoisz z czasem? bo ja teraz słomiana wdowa, więc popołudniami chętnie "bywam" ;) (głównie na budowach). może w końcu te Bielany z dzieciakami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda ta kwestia, gdy stoją 2 domy pod tym samym adresem, ale w przypadku nowego (jednego) domu, aby dostać prąd docelowy, a nie ma się odbioru budynku trzeba mieć zaświadczenie o zameldowaniu w nim i podpisać oświadczenie, że nie są już prowadzone prace budowlane (tylko wykończeniowe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej akurat realizacji którą wkleiła Spirea to oswietlenie wg mnie jest zrobione z neonów - rurek z diodami led. Jest to konstrukcja samonośna a rurki się do tego nadają bo nei są wiotkie jak np. taśmy. Zlecenie takiego oświetlenia agencji reklamowej napewno byłoby wykonalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszło małe nieporozumienie :) Jeśli zrobimy podświetlenie siatki, to nie w taki sposób jak na fotce. Czułabym się jak w klubie ;) Wyimprezowałam się już jakiś czas temu [odp. Wojgoc na Twoje pytanie ;) ], więc coś takiego nie wchodzi w rachubę. To nasze podświetlenie byłoby jakoś ukryte w pochwycie barierki lub gdzieś tam przymocowane albo na dole barierki. Wtedy poświata padałaby z góry albo z dołu. Nie wiem, czy jest sens kombinować, ale sprawę zbadam. W każdym razie na razie ustaliliśmy, że cała konstrukcja będzie albo grafitowa albo biała. Gdyby podświetlać, to pewnie lepiej aby była biała. Kolorowej siatki nie będziemy robić, bo to jednak zobowiązujące teraz i na przyszłość. Lepszym pomysłem będzie puszczenie ledów kolorowych.

 

 

Tatarak, rozchorowałam się. Jak będzie już ok, to dam znać. Na razie nie chcę ryzykować zarażania. W weekend mieliśmy jechać na budowę, bo Mała zażyczyła sobie noclegu :)

Dakula, dzięki za miłe słowa :) A o schodach boję się myśleć ;)

Gosia1611, no własnie tak mi się wydaje, bo chyba kiedyś o tym rozmawialiśmy na grupie. Nic, powoli będę zbierać wszystkie papiery, aby nie zostawić tego na ostatnią chwilę. Mam już wszystkie pomiary i odbiory. Pan Kocot mówił, że oni robią część już przy montażu instalacji. W Tauronie powiedzieli, że do odbioru budynku to albo z tą informacją o możliwości zawarcia umowy, a najlepiej pójść z samą umową - właśnie tym mnie zmylili. Zadzwonię na Menniczą i do Oleśnicy i spytam jak to dokładnie wygląda. U nas w końcu już sama wykończeniówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...