Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

Wojgoc, u mnie w mieszkaniu też robią odczyty 2x w roku, a nie mam taryfy budowlanej. Ja mam przydział na 13 kW.

 

Madeleine, z tymi programi to wiem, że nie ma sensu się tym kierować. Też używam tylko jednego. Z 0% to oczywiście będę sprawdzać jak wygląda. Oprocentowania nie ma, ale może się okazać, że będzie jakaś opłata przygotowawcza albo obowiązkowe ubezpieczenie, żeby na te 40 miesięcy wydłużyć gwarancję. W każdym razie wczoraj sprawdzałam jakiś kalkulator to na cały sprzęt koszt kredytu wyszedł mi ok. 3500 zł. W takie coś nie wchodzę.

Dla mnie chyba najważniejsza jest duża pojemność. Jeśli więcej zmieszczę, to będę rzadziej myć i to już jest energooszczędne ;) Dlatego zdecydowałam się na tę szufladę.

Co ciekawe, wczoraj skorzystałam z kalkulatora energooszczędności na stronach Boscha. Porównywałam ten pierwszy model ze zmywarką, która ma 15 lat (ta nasza może mieć coś koło 11 lat). Wyszło mi, że na wodzie oszczędzę rocznie 90 zł, a co do prądu to zapłacę więcej o ponad 200 zł :) Idąc tym tropem nie powinno mi się opłacać jej zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Używanie programu skróconego (vario speed) powoduje wprawdzie skrócenie cyklu mycia do 1:20-1:30 - ale paradoksalnie zużywa więcej energii niż mycie o godzinę dłuższe.

 

tak rzeczywiście jest

 

Aha, program 20-minutowy to tak naprawdę płukanie, nie pobiera wtedy się tabletka. To, czym te modele się od siebie różnią - to poza decybelami (i światełkiem) jeszcze dodatkowe programy. Ja z nich nie korzystam, uznałam, że nie jest to istotne.

 

w Boschu krótki program ma 29 minut i normalnie wrzuca sie tabletke i myje normalnie-czasem naczynia nie są dosuszone do końca no ale to krótki program i nie mają tak naprawdę wystaczająco czasu żeby się własnie dosuszyć (zdazra się to głównie gdy jest odwracasz szkalne lub kubek i jest głebokie denko, talerze są wysuszone)

natomiast płukanie wodą trwa 15 minut i nie daję sie tabletki

 

a tak w ogóle to myślę ze powinnas szybko ją kupować bo za niedługo dostaniesz kota od tych wszystkich rad i przemyslen:)

 

powiedz mi tylko czy fronty w kuchni będą ze stali nierdzewnej?jesli tak to nie boisz sie mega widocznych paluchów i dość uciąliwego ich domywania? no chyba ze to stal malowana np. proszkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - nie tak całkiem offtopic. Zerknij:

 

http://oeconomicus.republika.pl/dziennik,budowania,i,nie,tylko,etap,iii.shtml

 

Przypuszczam, że to nie ty tam ładowałaś? Wygląda mi na to, że ktoś użył twojego dziennika dla potrzeb wygenerowania treści do optymalizacji SEO i podbicia sobie pagerank w google. Do zgłoszenia do administratorów republiki jako naruszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, ze za te 2 m-ce dostalas do zaplaty za przydzial polaczony z prognozą?

bo przy taryfie budowlanej odczyty robią 2x rok

nie, wiem, co napisałam, wyszło mi dokładnie tyle, ile podałam.

 

w Boschu krótki program ma 29 minut i normalnie wrzuca sie tabletke i myje normalnie-czasem naczynia nie są dosuszone do końca no ale to krótki program i nie mają tak naprawdę wystaczająco czasu żeby się własnie dosuszyć (zdazra się to głównie gdy jest odwracasz szkalne lub kubek i jest głebokie denko, talerze są wysuszone)

natomiast płukanie wodą trwa 15 minut i nie daję sie tabletki

ale ja pisałam o programie 20 minut, nie 29. Z posta Spirei. Z jej linków. I z doświadczenia, bo mam dokładnie taki sam model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - nie tak całkiem offtopic. Zerknij:

 

http://oeconomicus.republika.pl/dziennik,budowania,i,nie,tylko,etap,iii.shtml

 

Przypuszczam, że to nie ty tam ładowałaś? Wygląda mi na to, że ktoś użył twojego dziennika dla potrzeb wygenerowania treści do optymalizacji SEO i podbicia sobie pagerank w google. Do zgłoszenia do administratorów republiki jako naruszenie.

 

:mad:

nie ja.

Dzięki.

Może trzeba skończyć z tym wywnętrzaniem się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co, tam są wpisy też z innych wątków z muratora.

W internecie można znaleźć prawie wszystko i prawie wszystkich.

Pisanie tego wszystkiego, wklejanie zdjęć wiąże się z jakimś ryzykiem. Dla mnie jest to jakiś sposób na odreagowanie dnia codziennego. Ale takie sytuacje burzą spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna publiczna obecność w sieci jest czymś, co kontroluję i co zresztą pomaga mi w wykonywaniu zawodu (w końcu to reklama). Nawet ostatnio się przyłożyłem i "wypozycjonowałem" siebie w google tak, że po wpisaniu imienia i nazwiska ktoś bez problemu do mnie trafi (cała pierwsza strona to wyniki profilowo-kontaktowe).

 

Czym innym są jednak dzienniki budowy. Po pierwsze piszemy tu o rzeczach dużo bardziej osobistych (dom w końcu jest rzeczą osobistą). Po drugie czasem zapominamy, że nie jesteśmy małym, kameralnym klubem dyskusyjnym i poza kilkoma miłymi gośćmi może to przeczytać potencjalnie nieograniczone grono odbiorców. Stąd też staram się cenzurować to co piszę i pokazuję i stworzyłem sobie sieciową tożsamość na taki użytek, ale i tak obawiam się, że czasem mogę pokazać za dużo.

 

Z przyjemniejszych (nooo, uwzględniając skalę wydatków to nie bardzo) rzeczy. Zabrałem się za wyceny okien. Nie wiem, czy nie przedobrzyłem ze szkleniem, bo jeżeli dobrze liczę wyszło mi 74 m2 okien. Na szczęście większość to FIX-y. Gromadzony miesiącami kapowniczek z adresami (w EverNote) bardzo się przydaje, bo teraz znalezienie dostawców i wysłanie kilkunastu zapytań ofertowych zajęło mi chwilę. Już spływają pierwsze odpowiedzi typu "panie, nie da się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestowałam różne zmywarki.

Wg marek najgorszy był Whirpool (u mojej mamy Zanussi).

Średni (ale nadal słaby): Elektrolux i AEG.

Super: Bosh (miałam jakiś nieskomplikowany model).

Bazując na tych doświadczeniach trzy lata temu (z zamiarem przeniesienia do nowego domu) kupiłam wypasionego Siemensa (korzystając z akuratnej promocji - bez VATu): najcichszy z możliwych, automatyczny dobór programu, niebieskie światełko w środku, jakieś szmery bajery.

I mnie rozczarował. Jak zdawałam się na automatyczny program to wychodziło niedomyte (a wstawiam codziennie). Dopiero najmocniejszy program myje przyzwoicie.

Teraz bym kupiła b lub s, ale jakiś prostszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - nie tak całkiem offtopic. Zerknij:

 

http://oeconomicus.republika.pl/dziennik,budowania,i,nie,tylko,etap,iii.shtml

 

Przypuszczam, że to nie ty tam ładowałaś? Wygląda mi na to, że ktoś użył twojego dziennika dla potrzeb wygenerowania treści do optymalizacji SEO i podbicia sobie pagerank w google. Do zgłoszenia do administratorów republiki jako naruszenie.

czyli co ma to znaczyć????:offtopic:

 

trzeba uważać co sie pisze?????na fm?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo dobrze wpisałaś model zmywarki Bosch (jedna z dwóch które bierzesz pod uwagę) bo chciałam ją sprawdzić i mi w necie nie wyskakuje

 

tam jest SMV a nie jak początkowo wpisałam SMW

masz np. tutaj

 

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-smv69m40eu.bhtml

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia,

zobacz sobie tutaj, albo porównaj sobie na stronie Siemensa.

http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=490375702&p2=480515382&p3=

 

Masz dodatkowe programy auto w innych temperaturach i światełko w środku. Pytanie czy są to rzeczy warte dopłaty, w przypadku sklepu Euro, 800 zł. Ja uznałam, że do szuflady warto dopłacić, szczególnie, że wtedy wszystkie parametry zmywarki idą w górę. Tu już niezbyt widzę sens. Madeleine ma ten model i jest bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Spirea a dlaczego uważasz że do szuflady warto dopłacić.Zaczęłam się zastanawiać nad tym i mam takie spostrzeżenia:

- przy wyjmowaniu ze zmywarki jak mam koszt to go wyjmuję i idę do w pobliże szuflady i rozdzielam sztućce sprawnie-z szufladą nie mam takiej możliwości

-jak mam szufladę to szuflada na sztućce musi być od razu przy zmywarce-wtedy jest wygodnie, bo tylko je przekładam

-poza tym mając szufladę na sztućce w zmywarce, muszę je tam brudne układać,a do kosza szybko wrzucam.Jeśli sama zjem to nie ma problemu z ułożeniem,a jeśli mam wkładać sztućce po kilku osobach to chyba mi to dużo czasu zabierze.

Też na początku byłam zauroczona szufladą,ale tylko w przypadku jak do szuflady po prostu wrzucam brudne sztućce.

 

Co do piekarnika Basi Krk to cena mnie przygniotła, o dziwo ten piekarnik nie ma ani termosondy ani rożna ani teleskopowych uchwytów.

Muszę jeszcze raz sprawdzić czy dobrze patrzyłam ,bo za tę cenę to powinien być full wypas.

 

Spireo ja też na piekarnik zakłądam do 2000 zł,więc bedę sledzić.Dalej się zastanawiam nad pyrolizą.I chyba wolałabym w zamian coś innego.Moja koleżanka przez rok nie użyła ani razu pyrolizy-używa piekarnika ,ale nie codziennie.

Moja siostra od 6 lat ma piekarnik z pyrolizą i ją użyła pierwszy raz w tym roku,wprawdzie dlatego ,że udzieliło jej się moje zainteresowanie sprzętem AGD i sprawdziła,że ma.Sama dzisiaj stwierdziła,że to fajna sprawa,ale będę jej używać raz na rok.

Ona przy 3 dzieci i częstym pieczeniu ,nie odczuwała jej braku,a piekarnik nie był brudny-nie należy do osób latających ze ścierą.

Obie mają piekarniki AEG nie wiem czy te same ,raczej nie bo różnica w kupnie 5 lat.I obie są zadowolone.

W każdym razie pyrolizę fajnie mieć,ale nie jest dla mnie priorytetem,bardziej wolałabym funkcję gotowania na parze.Sama jestem ciekawa czy kupię w końcu z

pyrolizą :)

 

Aha czy są jakieś przeciwskazania piekarnik blisko lodówki?Bo pyroliza czyści w 300 stopniach,czy ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, początkowo byłam niechętna do szuflady, bo uznaliśmy, że nie będzie nam się chciało układać tych noży, widelców itd. Po obejrzeniu porządnie kilku wariantów zmywarek, stwierdziliśmy, że warto wziąć z szufladą. Obecne kosze na sztućce w zmywarkach są całkiem spore i jak dla mnie zajmują za dużo miejsca. Układanie ich więc na osobnym poziomie uważam za duzy plus. Dzięki temu mam większą pojemność zmywarki. W miejsce kosza wejdzie parę talerzy czy parę kubków itd. - rzadziej będę więc musiała uruchamiać zmywarkę. Wygodniej będzie się też ją ładować, bo nie będzie wciskania po bokach koszyka, no i w wybranym modelu mogę złożyć wszystkie przegródki i mieć calkowicie płaski poziom. Z tego, co ktoś pisał, szufladę można wyciągnąć i postawić na blacie. Ja będę mieć po jednej stronie zmywarkę, a po drugiej szufladę ze sztućcami. Ogólnie przekonaliśmy się. Poza tym, jak zaznaczałam na ceneo opcje ładowności 13-14 kompletów, to zmywarki BSH bez szuflady też wychodziły powyżej 2000 zł. Więc ta dopłata nie robi się jakaś spora.

 

Co do piekarnika Basi - spojrzałam na cenę i wyłączyłam stronę, bo to nie moja półka cenowa. Szczególnie jeśli chodzi o piekarnik. Nie sprawdzałam więc szczegółów.

Co do pyrolizy - na dzisiaj jestem na tak. Jakiś czas temu była krótka rozmowa nt pyrolizy u Efilo i podała, że jeśli piekarnik ma pyrolizę, to powinno się ją uruchamiać raz na miesiąc. Nie sprawdzałam instrukcji tych moich typów i nie wiem, jak tam jest. Nie wiem też jak jest z sąsiedztwem lodówki i to właśnie muszę sprawdzić (pyroliza działa chyba w ok. 500 st.). Ogólnie rzecz biorąc doszłam do miejsca, gdzie nie jestem w stanie sama podjąć decyzji i zmęczyłam się szukaniem. Lodówka jest pewnikiem, zmywarka też. Możliwe, że kupię je do końca miesiąca. Co do płyty i piekarnika postanowiłam poradzić się doradcy AGD, z którego korzystała Madeleine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, my używamy parowar Tefal. W mikrofali mamy funkcję gotowania na parze i raczej z niej nie korzystamy, bo za dużo roboty. Myślę, że z piekarnikiem byłoby podobnie. A tu sprawa prosta - leję wodę, układam poziomy i włączam. Za 15-30 min. mam obiad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...