Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

dr_au,

masz rację,

ale milkol przytoczyła sytuację szronienia się lodówki poprzez otwarcie jej i ciepłego piekarnika - to nie ma nic wspólnego z ciepłem jakie tworzy się z tyłu lodówki i innych urzadzeń grzewczych.

a najlepiej jest postawić sobie termometr na lodówce i patrzeć jak rozgrzany piekarnik zwiększa temp w pomieszczeniu - bardziej nagrzeje się od słońca niż od na moment otwartego piekarnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dr_au, tu nie tyle chodzi o pieczenie - piekarniki do zabudowy są odpowiednio izolowane. Nie mogą wytwarzać chyba zbyt wysokiej temperatury - chociażby ze względu na boki szafek. Doradca wspomniał mi też coś o matach izolujących ograniczających oddawanie ciepła na boki, ale mam to skonsultować z serwisem, bo może skutkować jakimiś problemami z elektroniką. Jeśli jednak chodzi o pyrolizę, w czasie której piekarnik rozgrzewa się do 500 stopni, to faktycznie, nie ma co dyskutować.

 

o termodynamice już nic nie pamiętam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, napisałam maila do osoby poleconej mi przez Madeleine, która z kolei znalazła Ją przez forum. Po sposobie opisywania wszystkiego i zapoznaniu się z wpisami na forum uznaliśmy, że może nam doradzić co wziąć sensownego. Jest to na forum Semper Solus. Maila mogę podesłać na priv. Naprawdę polecam, bo Pan ma niesamowite rozeznanie w funkcjach sprzętów, ale i doświadczenie w sprzedaży AGD (teraz już nie sprzedaje, więc będzie bardziej obiektywny niż sprzedawcy w sklepach) i w gotowaniu :) Mąż lubi gotować, więc był pod wrażeniem :)

 

to ja poproszę o namiary, widzę że Pan doradca mojego męża też sobie zjedna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okapu albo nie będzie w ogóle albo w przyszłości - wtedy tylko jakaś tuba przyścienna. Zlew już mam kupiony w Ikei - duzy Bredskar.

 

http://img689.imageshack.us/img689/3324/bredskarzlewkomorowywto.jpg

 

O tym, czemu nie biorę szerszej płyty napisałam przy opisie płyty AGD - płyta:

"Pole o średnicy zbliżonej do 28 cm mają już raczej tylko szersze płyty - np. Teka GKST 80 i4 Multi Slider (ok. 2200 zł) czy Teka GKST 80 I4 PROFI (2800 zł). Mniejsze płyty mają prędzej coś takiego jak pole na brytfannę, wtedy jeden bok jest szerszy - np. Teka IR 642 (1700). I teraz ta pierwsza Teka poza tym większym polem ma 2x14,5. Podobnie jest z płytą Bosch PIL 875L24E (3154 zł) i Bosch PIL811T14E (2885). To moim zdaniem dyskwalifikuje te płyty. Okazuje się, że poszerzenie płyty nie ma przełożenia na wielkość pól. Teka Profi ma 14,5 i 2x18. Nie jest źle, ale przy cenie 2800 zł wolałabym coś bardziej dostowanego do potrzeb. Przez dłuższy czas brałam pod uwagę Amicę PI 7511 SF (2234 zł). Ma tylko trójkąciki i wszystkie pola mają średnicę 21 cm. Ona ma jednak fatalne sterowanie. Najpierw trzeba wybrać pole, potem wystukiwać pożądany poziom grzania. Jednak jeszcze ciekawszych rzeczy można dowiedzieć się zaglądając do instrukcji - minimalna średnica naczynia to 14 cm a maksymalna 21 cm (!?). Większe naczynie trzeba stawiać tak, aby zakryło dwa trójkąciki. Amica więc też odpada. Z szerszych płyt jest jeszcze Electrolux EHD68210P (1833 zł) . Tutaj, podobnie jak w Amice, są same punkty (tym razem krzyżyki). Każde pole to 21 cm. W instrukcji wyczytamy, że minimalne dno to 12,5 cm. Już lepiej. Jednak od tej płyty odrzucają mnie opinie na ceneo. Niewykluczone, że droższe płyty wyjdą lepiej, ale więcej niż 2500 zł nie chcę płacić."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to ja się cieszę, że udało Ci się wybrać wreszcie jakąś płytę. Jak już ją zamówisz to się pochwal, to może będę miała z głowy, bo moje założenia praktycznie zbieżne z Twoimi :D

 

A wiesz może jak się użytkuje ten zlew? W sensie mycia oczywiście :) Bo ja do tej pory miałam gładki stalowy i szału nie było. Widać na nim dużo i szybko się rysował... Ten z ikei b mi się podoba i chyba jest głęboki, a takiego szukam właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny, za późno tu trafiłam-u mnie bedzie piekarnik z pyrolizą tuz przy lodóce....:o no cóż bede króliczkiem doswiadczalnym:rolleyes:

Spireo, pozwolę sobie wkleic Franciszka-Celebrytę i poprosic wszystkich o przyłączenie sie do naszej forumowej akcji.

 

Kochani, rusza nasza forumowa akcja : "Zajączek dla Frania"

 

Franio,

 

http://images40.fotosik.pl/1473/b25f65fdfc715948m.jpg

 

to wspaniały i dzielny Chłopiec, który zmaga się z Potworzastym- nieuleczalną dziś chorobą genetyczną- SMARD1. Jest bohaterem bloga pisanego przez swoją Mamę:

 

mojsynfranek.pl.

 

Nasza akcja, na początku miała polegac na zbiórce pieniążków na remont łazienki dla naszego niebieskookiego Dzielniaka, ale ponieważ Franio jest podopiecznym fundacji, możemy zrobić to tylko poprzez wpłate na subkonto fundacji, co wbrew naszym obawom, nie jest złą wiadomoscią. Forumowicze-to jest, my w tytule wpłaty wpisujemy:

 

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Bank BPH

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

 

tytułem: 13984 Trzęsowski Franciszek – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia/murator/nick np: emiranda

i wówczas nasze pieniązki zostaną zliczone przez fundacje, a kwota podana na Blogu:yes:

Mama Frania zobowiązuje sie do podania konkretnej kwoty przypisanej danemu nick'owi. Wiec, jak widzicie nasza wspólna akcja ma bardzo duży sens.

Mama Frania, dziękowała nam jeszcze przed rozpoczęciem akcji:

"Forumowiczom z Muratora już dziś dziękujemy za chęć i zryw do pomocy."

Franio, trzymaj kciuki za swoje Muratorowe Ciocie i Wujków!

 

Akcja "Zajączek dla Frania" kończy sie we wtorek-10 kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to ja się cieszę, że udało Ci się wybrać wreszcie jakąś płytę. Jak już ją zamówisz to się pochwal, to może będę miała z głowy, bo moje założenia praktycznie zbieżne z Twoimi :D

 

A wiesz może jak się użytkuje ten zlew? W sensie mycia oczywiście :) Bo ja do tej pory miałam gładki stalowy i szału nie było. Widać na nim dużo i szybko się rysował... Ten z ikei b mi się podoba i chyba jest głęboki, a takiego szukam właśnie.

ja też mam stalowy i to jest koszmar, po 1 rysuję się, po 2 nie chce sie domyć z kropek , takich rdzawych po wodzie ze zmiękczacza:confused: ani cifem , ani niczym innym:o i nadaje się tylko do wymiany.

jak bym brała jeszcze raz to bym wzięla strukturę lnu , lub po prostu w kolorze blatu- grafitowy:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olgo, zamawiać będę pewnie w tym miesiącu. Jak się uda, to może i nawet zaszalejemy z montażem kuchni (wymyśliłam sobie spędzenie weekendu majowego na budowie ;) ). Dam wtedy znać. Ale zaznaczam, że weźmiemy w końću 60-tkę.

Zlew - jak to stalowy, pewnie będzie się rysował. Ale bardzo mi się podoba i nie będę się tym przejmować. Tego rodzaju zlew (w sensie stalowy, kanciasty, duży, możliwy do zamontowania w blacie z laminatu) z innych firm potrafi kosztować duuużo więcej. Stanęło więc na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny, za późno tu trafiłam-u mnie bedzie piekarnik z pyrolizą tuz przy lodóce....:o no cóż bede króliczkiem doswiadczalnym

 

Witam, jeżeli wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką, czyli odpowiednia wentylacja przy ścianie(z tyłu nad piekarnikiem), gruba płyta między lodówką a piekarnikiem, i jakiś materiał termoizolacyjny na ściance łączącej lodowkę z piekarnikiem(po stronie piekarnika) to nic zlego nie powinno się stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...