Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Basia, ze względu na popularność Simpli na forum też je oglądałam. U mnie odpadłu z tego samego powodu, co u Ciebie - fazowanie. Chcę mieć całkowicie gładkie drzwi. Natomiast sama struktura powierzchni mi odpowiadała. Polskone mają model "Płytowe" i najprawdopodobniej na nie będziemy się decydować. Ważne jest, żeby wziąć wypełnienie z płyty wiórowej pełnej, wtedy skrzydło jest cięższe i solidniejsze. Robią je w wersji "malowane" i wtedy ta powierzchnia jest taka jak w Simplach. Można wziąć dowolny kolor z palety RAL. Ościeżnica będzie regulowana z prostymi opaskami. Ta wersja w kolorze białym wychodzi nam niecałe 800 zł, w graficie ok. 1300 zł, a inny kolor np. czerwony 1200 zl. Minus - nie ma wersji bezprzylgowej (Polskone wypusciło teraz chyba tylko jeden model w takiej wersji, ale drzwi są w połysku i ograniczonej kolorystyce), nie ma też opcji zamku magnetycznego. To ostatnie nie brałam pod uwagę, ale Anula napisała, że jest bardzo wygodne, więc zaczełam sprawdzać. Obie kwestie są jednak opcjonalne i nie jest to dla mnie "must have". Wyceny na inne drzwi - Interdoor, Jagdor, Dana miałam na kwoty 2 razy wyższe. Na razie zamówiliśmy pomiar z Polskone i pewnie się na nie zdecydujemy. Nie widzę sensu brać droższych, bo jak pisałam chyba w dzienniku za oszczędzoną kwotę można kupić mnóstwo rzeczy - starczy prawie na elewację.

 

W ogóle, to siedziałam wczoraj u Ciebie w dzienniku :) Oglądałam cegiełki. Wczoraj byliśmy na budowie i uznaliśmy, że powinniśmy starać się zrobić dolną łazienkę. Już teraz męczące jest chodzenie ciągle na górę (po drabinie). Ostatnio obowiązująca wersja to była łazienka jako kubik wyznaczony ledami. A. się bardzo podobała, mie ogólnie tez. Jednak moim zdaniem kompletnie nie pasowała do całości domu. Reszta zrobiona dość prosto, a tu nagle ledy. Wróciłam więc po inspiracje do swojej sterty gazet i trafiłam na cegiełkową ścianę. A. bardzo się spodobała. Potem wertowałam Twój dziennik i wątek o białych cegiełkach. Ostateczna decyzja nie zapadła, ale chyba na nie się zdecydujemy. Wzięłabym Vives Zola Blanco Mate i Monocolor Negro na podłogę z jasniejszymi fugami, bez tych zdobnych listew. Trzeba byłoby jednak zmienić typy sanitariatów. Znalazłam nawet fajny prysznic, tylko bez baterii termostatycznej i słuchawki. Ceny jednak takich prostych powalają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jeszcze ,że dzwoniłąm do innego sprzedawcy tych drzwi firmy Korona ,ale do mniejszego miasteczka i cena spadła z 2100 do 1700.A wszystko to z zamkiem magnetycznym i bezprzylgowe.

Co do Polskone płytowe to muszę się im przyjrzeć.Aczkolwiem strasznie drogo w stosunku do ceny wyjściowej wychodzą w kolorze grafitowym.Te z firmy Korona mają moi znajomi ,i też lakierowane na wybrany przez nich kolor z palety Ral.Mają tylko nie takie głądkie,ale tzw. ramkowe,któ®e ja też zresztą brałam pod uwagę.

 

Co do łazienki ,cegły ja uwielbiam od zawsze.Mój mąż za to nie,ale każda łązienka w cegiełki jest dla mnie piękna i jedyna.

Rzeczywiście czasami dobrze zajrzeć do swoich pierwszych inspiracji.

Byłam przez kilka dni nad zalewem turawskim i miałam ze sobą ksiązkę Lofty.I kocham je w zasadzie pod każdą postacią.Ale najbardziej przemawiają do mnie w wydaniu eklektycznym.

Spireo a Ty masz już wybraną barierkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy na tapecie drzwi wewnętrzne. Chcemy na parter gładkie, a na poddasze gładkie z przeszkleniem. Do tego kilka warunków powinny spełniać: bezprzylgowe, możliwość otwierania do środka, przy zlicowaniu od zewnątrz, podcięcie całości skrzydła.

 

Mnie się szalenie podobają Interdoor Siena w bieli, ale nie podcinają ich i nie ma opcji otwierania do środka. Do tego z dopłatą za szeroki mur, kolor i jeszcze cos cena wychodzi ok 2500zl, co jest nieakceptowalne.

 

Dzis byliśmy u kilku stolarzy i rozstrzał cenowy za skrzydło od 1800 do 3600zl .

 

2 najlepsze oferty tzn drzwi bezprzylgowe, otwierane do środka, podcięcie ile chcemy, z opaskami i montażem wyniosły 1850 gładkie i 2100zl (przeszklone) brutto.

Drzwi albo sosnowe pokryte mdf-em i malowane, albo ramiak sosnowy pokryty hdf-em i malowane na pół-mat.

Chodzi dokładnie o takie:

http://www.distefano.pl/images/stories/dsc03329.jpg http://www.distefano.pl/images/stories/dsc03328.jpg

Kurcze najbardziej bym chciala jakiegos znanego dużego producenta, bo boje sie sięco bedzie za kilak lat, gdy z drzwiami się coś zacznie dziać a stolarza nie będzie już na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheenaz no to będzie u Was trudniej ,bo masz wiele must have :( szczególnie te otwieranie do środka to dla wielu producentów jeszcze nowość.Znasz zapewne minusy tych drzwi?(otwieranie tylko 90 stopni)

Ja też raczej nie zrobię u stolarza ,mam jakieś obawy, no może gdybym robiła drewnine to owszem.

Jak coś ciekawego znajdziecie to dajcie znać.Ja chyba żeby zejść z ceną zrobię tylko na dole bezprzylgowe,na górze sobie podaruje, szczególnie ,że do łazienki dzieci chce je obkleić fototapetą.

Spireo ,a te polskone płytowe nie wyglądają tandetnie? a o klamkach to myśleliście wogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, w katalogu te Płytowe wyglądają kiepsko. Trochę jak kiedyś drzwi w blokach. Z ościeznicą regulowaną jest juz ok. masz np. tutaj http://www.hub30.com/zdjecia-produktu/110739,POL-SKONE-plytowe

Te ceny liczyłam sobie na podstawie katalogu. Możliwe, że coś nie tak policzyłam. W każdym razie Powierzchnia będzie taka sama jak w Simplach. inny niż biały kolor drzwi i ościeznicy podraża o ileś procent w zależności od grupy kolorystycznej. Grafit to 4 grupa i ta dopłata jest spora.

Mam w zanadrzu jeszcze stolarza, który robił drzwi siostrze i rodzicom. Są bardzo ładne, całe drewniane. I tu może być problem, bo chcąc zrobić kolory, to na drewnie tak ladnie nie wyjdzie. Jednak musze wysłać zapytanie. Płacili 1300 4 lata temu, ale przylgowe i bez zamków, bajerów itd.

Jarett polecał jeszcze tę firmę http://stolarstwo-kampa.pl/kampa/

Za bezprzylgowe płacili 1750 - szczegóły tu w komentarzach http://forum.muratordom.pl/entry.php?120365-panele

 

Co do klamek, to bierzemy chyba Tupai 2002.

 

Sheenaz, z tym otwieraniem do środka i zlicowaniem na zewnątrz jest jeszcze taki problem, że zmniejsza Ci się przez mechanizm szerokość otworu. Powinno się więc uzycie tego mechanizmu zaplanować wczesniej i zrobic odpowiednio szersze otwory drzwiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - przez zlicowanie zewnątrz, a otwieranie do środka uciekają 4cm w skrzydle na szerokości.

To nie jest jakiś dramat, ja sobie po prostu nie wyobrażam u nas przy drzwiach do sypialni dzieci, skrzydła umieszczonego po wewnętrznej stronie :(

Będzie jak w bunkrze, dosłownie.

I to ja się upieram na drzwi bezprzylgowe i otwierane do środka, bo po prostu nic innego mi się nie podoba...

Jak już mam wydać fortunę na drzwi, to niech mi się chociaż kurde podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezbyt rozumiem, jak się bunkier zrobi. Fakt, że estetyczniej wygląda jak drzwi są zlicowane, mimo że otwierają się do wewnątrz. U nas otwory są na 80 cm, zostałoby więc 76 cm, a do tego możliwość otwarcia drzwi tylko na 90 stopni (jesli faktycznie jest tak, jak pisze Basia). Chyba nie decydowałabym się na dodatkowe zwężanie.

Gdybym miała wydać fortunę, to też wolałabym, aby były idealne. Ale jeśli chodzi o drzwi, to nie chcę wydawać na nie fortuny. Szukam więc jakiegoś kompromisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie drzwi osadzone na grubej ścianie (~30cm) po wewnętrznej stronie ściany, wyglądają trochę jak wejście do bunkra.

Do tego w jednym korytarzu byśmy mieli 2 pary drzwi osadzone po stronie zewnętrznej i 2 pary drzwi osadzone po stronie wewnętrznej...

90 stopni otwierania to nie problem.

U nas i tak mało które drzwi się otworzą na więcej ;)

Piszesz że masz otwory przygotowane na 80cm - tzn. otwory masz 90cm pod drzwi 80cm?

No to u nas tak samo i 76cm (w stosunku do 80cm) nie wygląda na dramat (sheenaz mierzyła i sprawdzała).

U nas kompromis wygląda tak jak napisałem - albo wydamy mniej, ale wtedy drzwi nie będą pasowały i nie będą się podobały albo wydamy więcej i wtedy wszystko gra.

Niestety różnica jest spora, ale z drugiej strony drzwi się nie montuje na 2, czy 3 lata.

Najwyżej sofę kupimy w przyszłym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas nie ma takich grubości. Jedyne drzwi w ścianie nosnej to te między wiatrołapem i garażem. Pozostałe mają 8 albo 12 cm. Natomiast jest ten problem z różnym kierunkiem otwierania. 2 szt. na zewnątrz, 3 szt. do wewnątrz. Z dołu widoczne są tylko te otwierane na zewnątrz, więc różne kierunki będą widoczne dla nas na górze.

W czasie, gdy planowałam kupić drzwi w granicach 2 tys/szt. montaż byłby realny w niedookreslonej przyszłości.

Z tymi Polskone jest szansa zrobienia w tym roku. Sprawdzę jeszcze tego stolarza od rodziny

http://grzesiecki.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=43&Itemid=26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarett polecał jeszcze tę firmę http://stolarstwo-kampa.pl/kampa/

Za bezprzylgowe płacili 1750 - szczegóły tu w komentarzach http://forum.muratordom.pl/entry.php?120365-panele

No ale to żadna rewelacja cenowa, w Dewro ceny wyszły podobnie (po rabacie). Wejście do bunkra ;) mam jedno, do garażu - ale szczerze mówiąc najładniej one wyglądają, z tym, że ja mam dąb, nie lakier - to jednak różnicę robi.

Natomiast w domu wszystkie ściany są cienkie, więc brak zlicowania ze ścianą (czyt. drzwi otwierane do środka) nie jest problemem.

 

 

Korona wychodzi podobnie cenowo, robiłam rozeznanie jakościowe - jednak Dewro stoi ciut wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, jeśli mielibyście specjalnie jechać do Katowic do ikei, to chyba lepiej skorzystać z firmy typu drobiazgizikea.pl, czyli pośrednika do zakupów w ikei. Korzystałam, jest ok.

 

Ad certyfikatu - cóż, wg mnie to kolejna ściema pt. statystyka. Mój dom nie ma szans mieć dobrego wyniku, czegokolwiek bym nie zrobiła - bo jest parterowy i w dodatku nie na planie kwadratu, tylko prostokąta. I brakiem uwzględnienia rekuperacji. Wyszliśmy właściwie na granicy, a i to poprzez brak uwzględnienia klimatyzacji :] Zimę przeżyliśmy, rachunki jakie są, wiem - i to mi wystarcza.

 

Aha, krzesła bardzo fajne! I czekam na łazienkę, faktycznie lepiej zrobić choćby totalne minimum teraz. I tak nie unikniesz potem ludzi kręcących się po domu, ale im ich mniej, tym lepiej (u mnie chyba w tym tygodniu przychodzą - akcja "wiosna", czyli płytki na wejściu i wyjściu i 33 inne usterki. Plus taras końcem tygodnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesła fajne i... wyglądają na wygodne :D

 

Co do budowania powyżej 2 lat- podpisuję się pod tym co napisałaś obiema rękami! My np. zdecydowaliśmy się na zoomy również w łazience, żeby nie musieć wybierać więcej płytek- kombinować, jezdzić itp. A propos, to przypomniało mi się, że czytałam u Ciebie w dzienniku, że z zoomami był ten problem że miały nierówną powierzchnię, czy też jakieś wybrzuszenia. Poważne to było? W sensie odczuwacie to chodząc po nich? Trochę się boję, bo u nas mają być w wiatrołapie i całej kuchni (no i w łazience).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, też nam wychodzi "zero" jakoś wysoko. a człowiek, który wygrał nasz casting na ocieplenia, upiera się, że jak dołem nie zrobimy "cokołu" w innym kolorze, to przez różnicę temp/wilgotności jaka jest przy ziemi (szczególnie wiosną i jesienią z rana i o zmroku) ten dół zacznie nam szybko żółknąć i trzeba będzie z karszerem latać :( no więc też zaczynam się zastanawiać, czy nie zrobić jakiegoś "paseczka".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...