Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to u mnie jak u Madeleine, ale tak mam w jednym pokoju tam gdzie robili na nowo cały karton gips,natomiast w innych mam taśmy.Więc bedę wiedziała co pęka a co nie.

 

Spireo ponawiam pytanie co dawałaś jako podkład pod Parę

Pytanie nie tylko do Spirei lecz także do odwiedzających co dawaliście na gładźie pod farby własciwe?

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, na P - chyba Porcelanosa..... :rolleyes:

ale to byl Twoj ulubiony producent....:)

nie ma ich w Maxflizie?:eek:

 

No własnie pamiętam tylko, że to było coś na P . Chce kupić kafle do kuchni i przypomniało mi się, że one mi bardzo podobały.:) Jutro pojadę do max-fliza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasma jak najbardziej na tak - prawidlowo powinna byc wklejona w łączenie i zasmarowana uniflootem

ja u siebie mam jakąś tasmę amerykańską polecana przez Samira i się sprawdza - zadych peknięć nie ma

 

Wojtek, a nie masz różnicy faktury ścian? czy nie masz takich miejsc, gdzie Ci się otynkowana ściana styka z kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to powinniście juz oderwać folię z okien a szczególnie z zew. strony jeśli jeszcze tam są-jeśli słońce na nie będzie długo świecic to może być problem ze sciągnieciem ich - to samo dotyczy bramy -jeśli jeszcze masz folię (nie wiem:)) to szybko ją ściągaj bo sie zapiecze i niczym tego kleju nie usuniesz (żadnego rozpuszczalnika czy denaturatu nie używaj!!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, wczesniej córka mnie przegoniła i nie mogłam dokończyć pisania. Grunty kupował wykończeniowiec, nie pamiętam więc dokładnie. Na fakturze mam Tytan i Atlas i chyba coś Uni-grunt. Nie wiem, co szło na co. W każdym razie pamiętam, że w Parze mówili, że nie mają swojego gruntu i polecają ten Uni Grunt.

 

Koktajl, folie na zewnątrz ściagnęli nam montażyści w dniu montażu, na bramie folii nie ma. Folie mamy tylko w środku. Wiem, że mogą być problemy, więc co jakiś czas obchodzę okna i je odklejam. Trochę kurzu jeszcze jest, więc przed myciem okien nie chcę ich ściągać.

 

Nefer, właśnie to samo myślę - pal sześć kg - czemu ściana poszła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - jak pamiętam, to u Ciebie byłam bardziej w fazie mierzenia stopni schodów niż oglądania łączeń na ścianach ;) a masz te łączenia nisko/wysoko/blisko ludzkich oczu czy daleko?

 

Spirea - gdzieś niedawno radzono, żeby okna przemyć wstępnie jeszcze przed zakończeniem wszystkich brudnych robót, bo i tak całego syfu się z nich nie zmyje za jednym podejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spirea przeczytałam twoj ostatni wpis w dzienniku:jawdrop:

przecież u was to już końcówka. jak zamontujecie te cholerne schody , to już będzie początek końca.

 

1. Rózowa ściana w pokoju córki - dla mnie must be- przecież to jej pokój:yes:

2. Kamyczki wokół domu + betonowe cokoły- fajnie brzmi( ja mam cokoły z kamyczków, zamiast kostki)

3. łazienka- może dobrze ,że zrezygnowałaś z brzozowej szafki- ona średnio tam pasowała. Pokaż jak będzie z tymi kubikami z Ikei.:yes:

4. krzesełka fajne

 

i chyba po jednym przeczytaniu tylko tyle do mnie dotarło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, możliwe, że wcześniej zacznę to mycie. Na razie w weeken przeleciliśmy podogi. Za namową Pani sprzątającej u nas w pracy po przeprowadzce - pierwsze mycie podłóg i okien wodą z octem.

Mamy Hormanna Thermo Pro TP 010 (chyba). Kupowaliśmy u przedstawiciela Hormanna w Oleśnicy Master Paps czy jakoś tak. Mają U=1,1. Kolor ten sam co na oknach, roletach i bramie czyli RAL7016 - antracyt.

 

 

Moniko wydaje się, że już blisko, ale jednak sporo jest tych rzeczy. Jak napisałam, moje aktualne podejście wynika chyba ze zmęczenia, budową i pracą.

Namędziłam z tą szafką, ale po decyzji odpuszczenia jej naprawdę mi ulżyło ;) Na allegro znalazłam na razie kontenerki typowe do łazienek z pełnymi szufladami za 110 zł. Muszę sie tylko dowiedziec, czy da radę zamówić w jakimś macie, a nie błyszczącym chromie.

http://www.wyposazamylazienki.pl/pl/p/Stolik-na-kolkach-z-3-szufladami/738

Nie jest to Kartell ;) ale na początek może być.

Krzesło kupimy jedno na próbę. Niestety tych noewych kolekcji nie sposób nigdzie we Wro znaleźć. A szkoda, bo moim zdainem one powinny być właśnie promowane.

 

Humor też mi się poprawił przez certyfikat. Okazało się, że była jakaś pomyłka i spełniamy kryteria i nawet wyszedł dom energooszczędny. Rodzina więc mi nie wypomni, że zmarnowałam kasę pakująć ją w styropian czy rekuperator ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...