Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spirea - gratuluję wyprostowania sytuacji z certyfikatem (pochwalisz się na priva jak Wam wyszło) i całej reszty decyzji!

Trzymam mocno kciuki za schody, bo wiem że bez tego nie macie się jak przeprowadzić.

U nas skomplikowała się sytuacja z dokończeniem daszku nad wejściem i barierek zewnętrznych, ale bez tego może się da żyć (zamkniemy okna dzieciom na klucz, ale jednak wolałbym nie).

Mało mam ostatnio czasu pisać, głównie czytam, bo w pracy czeka mnie mega pracujący weekend i wiele godzin przygotowań do niego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast schodów można jeszcze dać trampolinę:)

Spireo ,czy wiesz ile osób już czeka na Twoje schody,będą tłumy :)

A propos tych spękań na łączeniu karton gipsu ze ścianami.U mnie jest tak,że tam gdzie dali mi taśmę ,a teraz położyli gładź to mi ta cholerna taśma odstaje.Więc ,albo mi dali jakąś dupiatą taśmę,albo nie wiem co .Czyli nie pęka na łączeniu dwóch płaszczyzn, tylko na ścianie gdzie się ta cholerna taśma kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik, wrzucę na forum, tylko muszę wyjaśnić jeszcze jedną rzecz. U nas na razie nie będzie barierek. Zobaczymy jak sprawdzi się wykonawca schodów. Jak będzie ok, to zamówimy u Niego. Tylko nie wiem jeszcze jakie.

A pozwaliście tego faceta od daszku?

 

Basia, oby tylko wygląd schodów nie zawiódł Waszych i moich oczekiwań ;)

Co do pęknięć, wysłałam fotki do kierownika, będziemy umawiać się na wizję lokalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, cegiełki ma jeszcze Tubądzin.

 

A wobec ograniczonego budżetu, ja bym na Waszym miejscu odpuściła posadzkę w garażu. To jest coś, co zawsze możecie zrobić, nie koliduje z resztą domu, a i jej brak nieszczególnie przeszkadza (piszę z doświadczenia) - ani się jakoś specjalnie nie pyli ani nic.

Nie wiem, czy macie drzwi do garażu - ale to wg mnie powinien być dla Was priorytet ze względu na temperatury zimą i spaliny.

Edytowane przez Madeleine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea cegiełki widziałam tez chyba w Rako ale cenowo nie wychodziły dobrze. Za to ładne kolorki były od szarego po ostry pomarańcz. Matowe.

U siebie w domu mam czarne hiszpańskie w połysku na okładzinie wanny. Wyglądają fajnie.

A jakiej Ty lampy szukasz? Kinkietu belki nad lustro?

Zobacz Missisipi Technolux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine, Tatarak. Podłoga na pewno będzie na koniec. Macie rację, że priorytetem są raczej drzwi niż podłoga. Madeleine, a czy u siebie w garażu, poza wejściami, masz dylatacje zrobione?

 

Te cegiełki Tubądzina to właśnie kolekcja Zienia - London Piccadilly, ale kosztują ok. 170-180 zł. Widziałam dzisiaj Mugaty i Zolę na żywo i wyglądają naprawdę uroczo :) Ciężko zdecydować się na któreś. Zola jest taka aksamitna i te cięcia przechodzą jedne w drugą. W Mugatach wszystko pulsuje. Podjedziemy z A. i wybierzemy. Do Negro na podłodze mam natomiast wątpliwości. Są szorstkie i widać wszystkie smugi. Bernina ma podobnie, ale przez maziaje, nie jest tak źle. Tu czerń matowa i widać zabrudzenia, smugi mocno. Mają za to bardzo ładne inne - Rojo Volcan - czerwone z mieniącymi się drobinkami. Jakoś siłą rzeczy wszędzie mi gdzieś ta czerwień wchodzi ;) (ale ja lubię czerwony kolor :) ). ZObaczymy.

 

Umywalka będzie na ścianie po lewej. Od rogu do drzwi jest 18 cm. Rury są zamontowane kawałek od drzwi. Planujemy Roca Meridian, która ma albo 25 albo 32 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea cegiełki widziałam tez chyba w Rako ale cenowo nie wychodziły dobrze. Za to ładne kolorki były od szarego po ostry pomarańcz. Matowe.

U siebie w domu mam czarne hiszpańskie w połysku na okładzinie wanny. Wyglądają fajnie.

A jakiej Ty lampy szukasz? Kinkietu belki nad lustro?

Zobacz Missisipi Technolux.

 

Bardzo podobną widziałam w Max Fliz. Te są tańsze. Musiałabym zobaczyć je na żywo. W tych z Max Fliz przeszkadzały mi te końcówki, bo były plastikowe ala chrom.

Do górnej łazienki, po tym jak wróciliśmy do koncepcji osobnych umywalek i dwóch luster. A. sugerował, że wszystko powinno się stopniowo zwężać do góry, więc powinna być węższa lampa. Jeszcze tego nie studiowałam :)

 

Mayland, a czy możesz coś doradzić z blatem kuchennym? Przeczytałam u Magdy34, że masz próbki Lupusa. Meble mają fronty ze stali nierdzewnej. Ściana jest grafitowa. Kafle grafit. Powinno więc być coś jasnego. Drewno odpada. Myślałam o takim w kolorze aluminium, ale ten wklejony biały Lups jest bardzo ładny, tylko nie mam przekonania czy pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine, Tatarak. Podłoga na pewno będzie na koniec. Macie rację, że priorytetem są raczej drzwi niż podłoga. Madeleine, a czy u siebie w garażu, poza wejściami, masz dylatacje zrobione?

nie i posadzka popękała. Wylewkarz chciał podjechać i klamrować, ale na razie i tak nic z posadzką nie robimy, więc szkoda pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o blaty Lupus w kolorystyce stalowej to mają kilka takich w ofercie. Różnią się stopniem wyblyszczenia, tej metalicznej kropki w kolorystyce laminatu. Podaję numery od najjaśniejszego metalicznego:

X70M; X70P;X33P; X33M; X05P; X05M.

M-mat, P-połysk.

Ten biały 138K jest naprawdę fajny. Nie miałabym oporów dać go u siebie, gdybym szukała białego blatu. Owszem, są przekonania, ze chropowatości jest gorsza do utrzymania w czystosci ale widziałam tak wiele blatów idealnie gładkich brudnych, ze ten argument do mnie nie trafia. Wręcz przeciwnie. Twierdzę, że ten wzór znakomicie "zamaskuje" wszelkie ewentualne niedociągnięcia jak np. slady po wytarciu ścierką czy trwale powstałe plamy lub przebarwienia. O tych ostatnich piszę choć pewnie dość rzadko się zdarzają.

Mi ardoz podoba się jeszcze jeden blat 855W.

Blat jest w pełni matowy, gładki, jasno-szary. Jego wzór nie wiem co przypomina bo raz widzę w nim beton, raz kamień a raz starą deskę. Ten blat byłby idealny do utrzymania w czystości.

Obejrzyj sobie te wszystkie numerki. Może coś wpadnie Wam w oko. Biel na tle grafitowej ściany będzie dużym kontrastem ale też, skojarzeniem z czysością i higieną a to w tym miejscu ma uzasadnienie.

 

Dopiero teraz przeczytałam Twój wpis w dzienniku. Rako sa wypukłe i matowe.

Ostatnio na szkoleniu rozmawiałam z wykonawcami z różnych firm, którzy bardzo zachwalali produkty naszego Rafilu m.in. farby do betonu i epoksydy. Często po nie sięgają do są duzo tańsze niż konkurencja a jakość najlepszych zachodnich specyfików. Zobacz sobie Betonmal chyba jest do betonu.

Takie lampy z osłonami są nazywane lampy kwoki i dedykowane do wylęgarni rożnego typu ;) Możesz w tym segmencie szukać czegoś ciekawego.

Edytowane przez mayland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę podpowiedzieć to Keramag ma taką wąską umywalkę co pawda nie 18 cm ale w najszerszym miejscu 27 zresztą zobacz sama, są też inne wygladające na wąskie ale tą mam w swoim wc i jest ok jak szukałam to ta była najcieńsza

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/3835/keramag-renova-nr-1-comprimo-273253600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie i posadzka popękała. Wylewkarz chciał podjechać i klamrować, ale na razie i tak nic z posadzką nie robimy, więc szkoda pracy.

 

U mnie też ma przyjechać klamrować przed kładzeniem czegoś. Ale wydaje mi się, że to właśnie błąd, że nie ma na tak dużej powierzchni dylatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayland, dziekuję za opis z blatami - będę oglądać. A masz może też próbnik Pfleiderera? Cenowo lepiej stoją. Lupus wychodził mi chyba ok. 1tys., a Pfleiderer ok. 600 zł. - muszę brać rozmiar dłuższy niż 340 i szerszy niż 70 cm, wchodzę więc w te duże gabaryty, bo chcę mieć jeden kawałek, bez łączeń. Dzięki też za farby i lampy :)

 

Kasia, w takich do 27 cm to jest jeszcze parę. Muszę w ogóle sprawdzić, w jakim miejscu mam te podejścia do kranów zrobione, bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...