Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja myślę,że to niestety zbyt częste na naszych budowach,a dwa tygodnie szybko zlecą:)

A jak podjazd betonowy?ja swojego czasu szukałam tutaj na Śląsku kogoś,ale nie znalazłam żadnego wykonawcy.

Mam pytanie bo elewacja do mnie wchodzi 11 czerwca ,tak jak Twoje schody?i też mi przesunęli ,bo mieli teraz :)

W każdym razie facet powiedział,że muszę określić poziom gruntu ,po co mu to ?Ty masz jakieś cokoliki ?czy musiałaś wiedzieć wcześniej takie rzeczy?

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - strasznie mi przykro. ale podał majster jakiś poważny powód tego przesunięcia? ja go specjalnie ze swoimi schodami nie poganiam, żeby Twoje spokojnie skończył, ale bez jaj :(

 

Basia - u mnie elewatorzy zaczynają w 3 tygodniu czerwca i też chcą poziom gruntu znać. Ja w ogóle chciałam bez żadnej opaski i zrobić tak, żeby obsypać dom do samego końca styro na fundamentach (przy czym wierzchnia warstwa z jakichś kamyczków ładnych), a na ścianach lecieć białym bez opaski, ale mnie elewator przekonuje, że przy gruncie są największe wahania wilg/temp rano i wieczorem i nie ma siły- każde kamyczki się będą utleniać czy coś i od dołu nam tynk zżółknie i "za rok będzie pani co 2 m-ce z karszerem latać i tynk czyścić", więc już zgłupiałam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest dużo, powinniśmy wyrobić się z planem. Wykończeniowiec może zrobić inne rzeczy i kafle położy jak będzie konstrukcja. Nie podano mi powodu dlaczego, pewnie zwykła budowlana obsuwa. Zdarza się i tragedii co do zasady nie ma. Tylko po tych wszystkich przejściach te 2 tygodnie nabierają innego wymiaru.

 

Basia, nie wiem, co z podjazdem. Zaczynam się łamać i skłaniam do niekombinowania. Katti napisała parę szczegółów i wkleja zdjęcia ze swoich prac. Oni mają to tak zaprojektowane, że podjazd ma zrobioną ścianę fundamentową. Wykopali po obrysie dół i murują ściankę bloczkami. Napisała, że będzie tam chudziak i płyta zbrojona. U nas wychodziłoby ok. 60m2 (jeśli zrobić podjazd i dojście jako całość). Myślałam, że nie będzie to zbyt drogie i skomplikowane zadanie, a tu wygląda inaczej. Możliwe, że nie trzeba robić tak, jak u Katti - oni mają dookoła domu taką płytę betonową.

W każdym razie zaczęliśmy zastanawiać się nad samym tłuczniem na razie. Znalazłam też coś fajnego, ale oczywiście drogie - taka mata jak plastry miodu. Zasypuje się kamyczkami i można po tym chodzić, jeździć nie grzęznąć w kamykach. Sama mata wyszłaby jednak ok. 3 tys. zł. Mam opory do kostki, bo wydaje mi się, że nie będzie nam pasować.

 

Poziom gruntu trzeba ustalić i do podjazdu i tej elewacji. U nas też miało być bez cokołu. Budynek wyszedł nam jednak wyżej i z racji różnicy w grubości styropiany wyszedł naturalny uskok. Dół zrobimy więc czymś ciemniejszym. Jednak będę chciała podsypać z ok. 20-30 cm ze spadkiem od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę nad tą jedną płytą betonu... jeśli wejście do domu i wjazd do garażu masz na jednym poziomie (bo pewnie masz), to do garażu musisz zrobić taką "pochylnię", a do domu też czy wolałabyś schodek/schodki? jeśli zrobisz jedną płytę, to jesteś skazana na tę pochylnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na jednym poziomie. Musiałabym zrobić pochylnię. Inny plan to było położenie prefabrykatów. Wtedy robimy dookoła domu poziom +20 cm do tego, co jest obecnie. Z przodu te 20 cm do poziomu wejścia stanowiłyby płyty wjazdowe i wejściowe, a z tyłu taras np. drewniany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pierwotnie planowaliśmy. Porozkładaliśmy styropian i nie wyglądało źle. Łatwiej byłoby jednak zrobić jako jeden element. Jednak, tak jak napisałam wyżej, to wcale nie jest prosta sprawa i chyba dam sobie spokój.

U Madeleine jest lekki spadek przy wejściu o podjeździe i wyglądało ok. Ma jednak pasek między bramą a wejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze żałuję, że nie mam innej działki i budynek jest wyniesiony ponad teren ziemi. Gdyby był na równi - zrobiłabym podjazd z płyt 50x50. Kurczę, naprawdę fajnie to wygląda, o ile jest na jednym poziomie. No tyle, że przy ułożeniu ze spadkiem nikt nie chciał mi dać gwarancji na niezapadanie się.

 

Spirea, za rok schody będą tylko wspomnieniem. Nie daj się złym myślom, tak niewiele zostało do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine, Ciebie to chyba bóg opuścił - masz tak cudny domek i czegoś żałujesz? :eek::wiggle: no nie mam emotikonu, by wyrazić swoje zdumienie :)

 

jakiś koparkowy mi tłumaczył, że dom na poziomie terenu jest fajny do czasu pierwszej ulewy/ gorszych roztopów itp. więc wiesz, jest dobrze :)

nieporozumieniem są dziś imo domy na wysokiej piwnicy, a my wszystkie mamy bardzo dobrze i już.

 

za rok schody już spowszednieją i w ogóle... nasz mózg umie szybko grzebać złe wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Spireo,

ach te problemy...wszyscy je mamy. I coś w tym jest, co pisze Tatarak - za jakiś czas zapomnimy...

 

Mam do Ciebie pytanie odnośnie paneli (ślicznie się prezentują NA FOTKACH). Czy mogłabyś mi podać ile za nie płaciliście (w celach porównawczych :)) .Proszę o wiadomość na pw.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo, odnośnie podjazdu. U nas będzie w całości wylany z betonu. Zrobiliśmy wykop po obrysie podjazdu i tarasów poniżej przymarzania gruntu, wylaliśmy warstwę betonu B20, na tym ułożyliśmy betonowe bloczki, zagruntowaliśmy je, zasypali, utwardzili teren i teraz będziemy zalewali kolejną warstwą betonu B20. Ostatnia warstwa właściwego betonu B25 będzie lana na sam koniec budowy (z wiadomych powodów :) ). Podjazd jest tak szeroki, ponieważ nasza droga dojazdowa jest wąska i uniemożliwia parkowanie nawet jednego samochodu. Myśląc o naszych gościach jednym z założeń był właśnie szeroki podjazd. Nie dzielimy go warstwą zieleni, ponieważ będzie przez nią dostawała się woda,

a nie po to, odizolowaliśmy się od gruntu, żeby wpuszczać w podjazd wodę.

 

Jeżeli mogę Ci jeszcze w jakiś sposób pomóc, pisz u mnie :)

Edytowane przez Katti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, współczuje schodów, ale wierzę, że będzie dobrze.

Czekam na cegiełkową łazienkę, świetnie się zapowiada, zestaw V&B pasuje idealnie.

 

Spirea i reszta matek (i ojców) córek ;) jaką kupujecie lampę do pokoju dziecka na sufit. Szukam inspiracji i jakoś wszystko mi się strasznie dziecinne wydaje, a potrzebuję 2 sztuki (dla 6-latki).

Monsanbia, czy Delight u Lil się sprawdza, nie za ciemno jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...