Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

Sheenaz - ja chciałam na suficie u Juniora dać taki system linkowy z 5 reflektorkami, żeby można je kierować tam, gdzie potrzeba. Ostatnio byłam z nim w LM i weszliśmy na lampy, żeby obadać synowe preferencje (lat 5,5, hobby: rycerstwo, zapasy, pluszaki, bohaterowie kreskówek), jakież było moje zdumienie, gdy zdecydowanie zażądał do siebie dłuuuuugiego żyrandola z kolorowymi kryształami, najlepiej różowymi lub fioletowymi. ostatecznie spodobała mu się też lampa a'la srebrna kula dyskotekowa. coś czuję, że "oj będzie bal" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sheenaz, nie może być inaczej ze schodami jak dobrze :)

Cegiełki będą na 100%, ale nie wiem jednak jeszcze czy Mugaty, bo dzisiaj trafiłam na inne. Jak zdążymy, to jeszcze dzisiaj podjedziemy razem i podejmiemy decyzję.

Niestety nie znalazłam jeszcze sklepu, gdzie na żywo mogę zobaczyć tego V&B.

 

Co do lampy, to rozważałam coś z Haby, ale jak pokazywałam Małej, to nie była za bardzo zachwycona. Natomiast bardzo Jej się spodobały lampki z Ikei - z kolekcji Snoig. Wzięłabym różowy kinkiet nad łóżko, lampkę na biurko i białą wiszącą. Są bardzo delikatne i mnie też się podobają.

Podoba mi się jeszcze coś takiego

http://sklep.kim-jaroslaw.pl/oswietlenie-oswietlenie-dekoracyjne-lampy-dzieciece-lampa-dziecieca-massive-fiore-403562010-p-1269.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, też myślałam o reflektorach, ale nie na linkach tylko na takiej okrągłej podstawie sufitowej. Stwierdziłam, że zmienię, jak pójdzie do szkoły czy podrośnie, a teraz niech będzie coś dziecięcego. Z praktycznego punktu widzenia jest to chyba najlepsze rozwiązanie, bo doświetli się półki, szafy itd. Na tej zalinkowanej wyżej stronie jest sporo lamp i może nawet da się coś ładnego znaleźć.

Taką kulę ma w pokoju mój siostrzeniec. Był zachwycony jak ją dostał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katti, dzięki za szczegóły :) Mocno szacunkowo koszt samych materiałów na 60m2 płyty wyszedłby ok. 5000 zł, czyli ok. 84 zł/m2

 

Uważasz, że to dużo, czy jest ok? Jak pytałam o płyty betonowe to koszt zaczynał się od 160zł netto/m2 (i byli zawsze mocno ograniczeni wymiarami). Przy specjalnym zamówieniu (pod wymiar) koszty były jeszcze wyższe.

 

My lejemy podjazd, a jego boki obkładamy właśnie takimi betonowymi płytami (ze względu na połączenie podjazdu z płytami tarasowymi - chcemy wszystko ujednolicić ).

 

Całusy Spireo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litości, nie kryształki ;) chociaż zniosłabym jakiś wielki żyrandol kryształowy taki totalny odlot. Nie mogę przełknąc natomiast jakchś namiastek, typu małe kinkieciki z paroma wisiorkami, szczególnie w łazienkach.

 

Basia, widziałaś chyba popularne na forum Simple. Wysłałam jeszcze zapytanie do tego rodzinnego stolarza, żeby mieć porównanie. Podobnie jak ze zmywarką Whirlpool/Siemens niezbyt widzę uzasadnienie dopłaty łącznie ok. 5 tys. A. twierdzi, że bez sensu dopłacić kilka tysięcy.Co do zmywarki podjęłam decyzję, co do drzwi jeszcze się waham, że będzie widać, że to drzwi za 700 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że to dużo, czy jest ok? Jak pytałam o płyty betonowe to koszt zaczynał się od 160zł netto/m2 (i byli zawsze mocno ograniczeni wymiarami). Przy specjalnym zamówieniu (pod wymiar) koszty były jeszcze wyższe.

 

My lejemy podjazd, a jego boki obkładamy właśnie takimi betonowymi płytami (ze względu na połączenie podjazdu z płytami tarasowymi - chcemy wszystko ujednolicić ).

 

Całusy Spireo :)

 

Jeśli tyle wyjdzie, to wydaje mi się to w normie, a w porównaniu do produktów Libet itp. to chyba nawet dość korzystnie, a efekt nieporównywalny. Nie wiem jak z robocizną, chociaż A. zadeklarował się, że woli już kopać i murować bloczki niż malować dalej pokoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój A. na te kinkieciki z kryształkami mówi, że mu się kojarzą z wystrojem domu pogrzebowego ;) szczególnie czarne :D

 

ale na serio, nie wyobrażam sobie takiego cuda u siebie w ogóle, a w pokoju młodego w szczególności. to już prędzej tę kulę dyskotekową się powiesi.

 

niech Twój A. przeniesie kilka takich bloczków (one są potwornie ciężkie), to może jeszcze zmieni zdanie :) kopanie ubitej pojazdami ziemi też żaden miód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...