Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Barwione w masie robią przy obustronnej okleinie.Ale w sumie nie wiem czy nie zdecydowałabym się na jednostronnie okleinowane tak jak salik,gdybym miała tego świadomość.Tzn jeszcze nie widziałam jak to wyjdzie,pocieszcie mnie że nie będzie fatalnie :???:

Jest wątek o szarych oknach i widzę,że więcej tam takich zaskoczonych jak ja ;)

Na stronie producenta pisze

zewnętrzna ścianka barwiona w masie pod kolor okleiny - w przypadku kolorów jednostronnych

profile barwione w masie - w przypadku kolorów dwustronnych

 

No więc pisze że pod kolor okleiny,ale nic już nie jest wspomniane,że tylko np odnosi się to do kolorów podstawowych :bash:

Brügmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie drewniane okna nie przemawiają,a jestem użytkowniczką i jednych i drugich(aluminium dla mnie za drogie).Nie ma porównania po 15 latach jak wygląda okno pcv,a jak drewniane(oczywiście niekonserwowane,bo konserwacja takich okien to dla mnie oczywista wada,która przysłania wszelkie wizualne zalety drewna).Kwestia priorytetów,ja akurat chcę ograniczać jakiekolwiek prace konserwacyjne do minimum-szkoda mi życia na to po prostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość (właściwie to szerokość) profilu i kształt - okna plastikowe mają z reguły większą szerokość profilu i bardziej zaokrąglony wygląd. Żeby nie było - plastikowe też są ładne, ale aluminium i drewno po prostu DLA MNIE są ładniejsze. O kwestiach użytkowych nie dyskutuję - jak wspomniałem wiem, jakie mają zalety (cena, ciepło i brak zabiegów konserwacyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr_au - nie obraź się, ale Twój sposób rozpoznawania okien jest OKDP.

Są okna drewniane z grubymi profilami (zakładam że chodzi Co o szerokość profilu przy zamkniętym oknie), jak i PVC z cienkimi.

To samo się tyczy aluminium.

Jeśli już to można poznać po wymiarach - jeśli coś jest gigantyczne, to na 99% aluminium.

Co zaś do kolorów i faktury, to w tej chwili jest tyle możliwości, że z zewnątrz nijak nie poznasz czy okno jest takie czy inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy po wyglądzie bym poznała, bo się tym nie interesowałam. Podobają mi się aluminiowe, ale mają gorsze wskaźniki i wysoką cenę. Drewniane u nas w ogóle nie były brane pod uwagę. M.in. ze względów, o których napisała Marynata - czyli konieczności konserwacji. Jak już też kiedyś pisałam - nie zawsze szary,grafit wygląda ładnie w połączeniu ze strukturą drewna - dlatego mam okna gładkie. W pracy mamy drewniane, taka lekko szarawa biel i wyglądają bardzo ładnie. Jednak to kamienica wyremontowana w jej pierwotnym klimacie, więc nic innego niż drewno nie wchodziło w rachubę.

 

Sheenaz, co do garderoby, to jeszcze nie postanowiłam. Tylko, że ja nie robię drzwi. Drzwi pod skos, to już większy problem i widziałam coś takiego na stronie Komandora. Stolarz pewnie też to zrobi. Ikea w każdym razie nie ma na razie systemu pod skosy. Pytałam w Ikei o przycięcie Pax-ów do skosów i odradzono mi, bo boki szaf są połączone z górną półką takimi wkrętami specjalnymi, jak zetnie się górę, to szafa nie będzie stabilna. Potem pytałam o to montażytów ikeowskich od kuchni. Powiedzieli to samo, dodali, że oczywiście zawsze można dać jakieś kątowniki dla usztywnienia zamiast tych śrub. Jednak najlepiej wstawić do takiej wysokości, jakiej się da bez cięcia, a powstałe trójkąty na coś wykorzystać. To mnie nie przekonuje, bo zostaje mi wtedy metr pusty (h<201). Dlatego waham się, czy nie dać do wyceny jakiemuś stolarzowi. Mamy jakiegoś poleconego z sąsiedniej wioski. Muszę i tak szukać kogoś do zamówienia i dopasowania blatu kuchennego, więc może połączę to. W każdym razie chciałabym miec to dopasowane do wyposazenia z ikei. Teraz mam szafę od stolarza i jednak niezbyt pasuje mi sposób łączenia. Jedna ścianka zaczęła mi odchodzić (fakt, że po 6 latach). Pax mi się podoba, mogę kupować sukcesywnie. Chciałam też uzupełnić komodą Malm na bieliznę. Mozna jeszcze pokombinować z systemem Stolmen i montować do ścian. Ja mam jednak za małe pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo,wybacz że jeszcze zaśmiecę jednym postem nie dotyczącym tematu Twojego domu,ale czuję się zobowiązana napisać do końca o kolorze profilu tych moich okien.

A więc pojechałam prawie że skoro świt ;) do producenta,oglądałam profil 100 razy,przystawiałam sobie go do oczu,wychodziłam z nim przed salon,pukałam,stukałam,drapałam aż w końcu uwierzyłam w to co powiedział mi dziś sprzedawca-mój profil jest antracytowy,identyczny jak okleina :eek:

Jak tylko będę miała okna zmieszczę foty w wątku dedykowanym kolorowym oknom.

Profil brugmann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea a ja chciałam zapytac czy szukałaś juz może krzeseł do jadalni? kurcze wszyscy biorą plastikowe a mój M. się uparł że absolutnie i szukam i siedzę ale niestety te ciekawe formy to juz ponad 500zeta trzeba dać a ja mam ograniczony budżet bo jak wiadomo to juz wykończeniówka , może cos ci chodzi po głowie lub innym podczytującym.:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...