Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marynata, z tym profilem inaczej się nie dało u mojego producenta - najpierw Jezierskiego, potem Hekaplast, bo robią na Schuco. Okna zamawiałam na etapie murowania parteru i dopiero potem wyczytałam o tych brązach. Ale tak, jak napisała Tatarak - nie kłuje to w oczy ;) Jeśli masz całe antracytowe to tylko się cieszyć :)

 

Malkul, ja wybrałam krzesła Polonia z Paged Meble. Kosztują 390 zł, a przy lakierze (albo emalii) ciut więcej. Od pewnego czasu współpracują z dobrymi projektantami i mają ładne wzory. Jednak te, które mi się podobają, są drewniane a nie tapicerowane. Zajrzyj jednak i może znajdziesz coś ciekawego.

http://www.pagedmeble.pl/Galeria-produktow-Krzesla to podstawowa oferta - przejrzyj, bo może znajdziesz coś ciekawego formą, a wybór tkanin jest spory.

 

Tu krzesła z serii design

 

http://www.designcollection.pl/

 

Teraz musże zmykać. Jak coś mi przyjdzie do głowy, to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie doszliśmy. Ogólnie z maila ma mail robiło się coraz mniej przyjemnie i współpraca się ostatecznie zakończyła. Zazwyczaj - choćby z racji zawodowej - radzę sobie z relacjami międzyludzkimi. Tu natomiast nawet nie wiem, o co właściwie poszło.

 

Jestem tym poirytowany, bo jakkolwiek strat finansowych jak na razie nie poniosłem, to straciłem czas, którego mam coraz mniej. Obecnie badamy możliwość adaptacji czegoś gotowego, a konkretnie tego projektu:

 

http://www.domoforma.pl/page,projekty,idp,150,domo-13c.html

 

Słowo "badamy" trzeba traktować dosyć dosłownie. Chodzi o to, jak rozumieć stwierdzenia MPZP, że "zaleca się" stosowanie prostokątnej wydłużonej bryły budynku z dopuszczeniem ganków i podcieni. Na moje oko nie powinno być problemu, ale wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr_au, kompletnie niezrozumiała sytuacja. Szkoda faktycznie, bo bardzo duzo czasu i energii poświęciliście na ten projekt. A zachowanie projektantki wręcz dziecinne.

 

Z tym "zaleca się" jest chyba ok, bo rozumiem to jako "dozwolone" (nie jest zakazane, więc można). W rozporządzeniu o planach jest mowa o nakazach, zakazach, dopuszczeniach i ograniczeniach w zagospodarowaniu terenów - należy przez to rozumieć określenie sposobów zagospodarowania terenów oraz ograniczeń w ich użytkowaniu, w tym zakazu zabudowy.

 

To "zaleca się" jest dość ocenne, no bo jakie będą konsekwencje, jeśli zrobi się coś innego? W każdym razie linkowany projekt jest jak najbardziej prostokątną wydłużoną bryłą, która przechodzi w drugą prostokątną wydłużona bryłę ;)

 

Dom jest bardzo ładny. W środku rzuca się w oczy mały garaż - ja mam też na 2 samochody i mam 10m2 więcej i mała sień.

Pozytywne jest to, szczególnie dla Ciebie, że taki dom będzie tańszy w wykonaniu niż ten z projektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - wygląda na to, że z domami mam trochę tak, jak z samochodami. Dla urody połączonej z dobrą ceną jestem w stanie wiele wybaczyć (zadanie konkursowe - jakiej marki samochodem jeżdżę ;)).

 

Garaż jest faktycznie ciasny, ale przeboleję. W środku będę chciał wprowadzić trochę zmian funkcjonalnych, które powinny wyeliminować inne problemy. Ironiczne jest to, że kupując projekt gotowy dostaję coś lepiej dopasowanego do moich gustów, potrzeb i budżetu, niż zamawiając projekt indywidualny. W każdym razie po swoich własnych doświadczeniach, oceniając powszechną brzydotę i chaos zabudowy w Polsce, mniej jestem skłonny winić inwestorów, a bardziej - środowisko architektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko coś się dowiedzieć,bo jednak wciąż mało osób porusza się w tym kolorze.

Jeszcze chciałam zapytać o kolor profilu okna barwionego w masie.Brązowy macie czy taki jak okleina? :???:

 

ja mam kolor bazalt obustronny (średnio szary) i w środku też są brązowe (profil schuco). Z tego co wiem to są tylko białe i brązowe profile niestety. Żeby w środku profile miały kolor ramy muszą być chyba alu lub drewniane. Mnie poinformowano o tym ale moja koleżanka miała nieprzyjemną niespodziankę podczas montażu ( z zewnatrz dąb bagienny, wew białe a Pani zapewniała ją że w srodku profila będzie brąz- czyli albo ewidentnie kłamała albo nie miała bladego pojecia o oknach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oceniając powszechną brzydotę i chaos zabudowy w Polsce, mniej jestem skłonny winić inwestorów, a bardziej - środowisko architektów.

 

o to to! przecież ktoś te wszystkie gargamele projektuje! człowiek, który kupuje projekt, ma prawo się nie znać na proporcjach i w ogóle szeroko pojętej estetyce, ale jego autor powinien się wstydzić, co wypuszcza na rynek! tylko, jak kiedyś pisała Chmielewska, dobrzy architekcie byli w prl-u szykanowani i uciekali, więc wykładowcami na wydziałach architektury zostawały miernoty, które kształtowały kolejne pokolenia miernot :( są wśród nich perełki, ale też nie każdego stać na ich usługi, a i rozpoznać trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już o tym gdzieś było w Twoich komentarzach, ale jakoś nie najlepiej mi idą poszukiwania. Ale do rzeczy. Spireo, mam prośbę. Doczytałam, że położyłaś w części dziennej Berninę w II gatunku. Czy, gdybyś jeszcze raz miała podejmować decyzję, zrobiłabyś tak samo? Mam 95 m2 podłogi i mój wybór padł na szarą Berninę 60x60. Całą podłogę na dole domu chcemy wyłożyć tymi płytkami. Cena II gatunku jest bardzo atrakcyjna, jednak boję się bardzo wtopy z jakością. Mogłabyś skomentować swoją Berninę? Czym ten II gatunek różnił się od pierwszego? Były nierówne krawędzie? Jakieś nierówności na powierzchni płytek? Wypukłości? Ile zapasu wzięliście i czy Wasz zapas wystarczył? Outlet villeroya jest w W-wie, a ja dom mam na Śląsku. Dowożą bez problemu np. 100 m2 płytek? Jaki podano Ci koszt transportu? Bardzo liczę na Twoją odpowiedź. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to to! przecież ktoś te wszystkie gargamele projektuje! człowiek, który kupuje projekt, ma prawo się nie znać na proporcjach i w ogóle szeroko pojętej estetyce, ale jego autor powinien się wstydzić, co wypuszcza na rynek! tylko, jak kiedyś pisała Chmielewska, dobrzy architekcie byli w prl-u szykanowani i uciekali, więc wykładowcami na wydziałach architektury zostawały miernoty, które kształtowały kolejne pokolenia miernot :( są wśród nich perełki, ale też nie każdego stać na ich usługi, a i rozpoznać trudno.

ale jak ktoś buduje cos innego od tych gargameli to wszyscy wkolo patrza na Niego tak, ze czujesz się jak tredowaty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak ktoś buduje cos innego od tych gargameli to wszyscy wkolo patrza na Niego tak, ze czujesz się jak tredowaty....

 

nasz domek jest inny od okolicznych, a ostatnio nam dwóch sąsiadów powiedziało "następny dom też sobie taki nowoczesny wybuduję" :) więc wiesz, świadomość w narodzie się poprawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z internetem, ale wpadłam z innego miejsca.

Merenwen, brałam 10-15 % więcej kafli. Przy Berninie duzo odpadów nie było. Brałabym je jeszcze raz, ale chyba własnie raczej szare. Jasne nam nie pasowały, za to bardzo spodobał mi się grafit. Niestety możemy mieć problem z utrzymaniem. Ale muszę ponieść konsekwencje wyborów. Szare Zoom-y poleciłam Olgusieniunieczce. Outlet ma teraz rektyfikowane nawet. Nie wiem, czy już je ma. Berninę szarą brała Madeleine i jest bardzo zadowolona. Nie wiem czy Tatarak się zdecydowała. Z transportem nie było problemy. Przyjechał samochód samowyładowczy i wwiózł mi dwie palety do garazu. Kosztowało coś ok. 100 zł.

Braliśmy też Zoomy zwykłe i z nimi był większy problem. Przy Berninie nie widzę różnicy. Były nieznaczne nierówności i o tym nas uprzedzono - trzeba było kłaść 2-3mm fugi. Z uwagi na podłogówkę i tak mielismy takie połozyc. Różnica jest jeszcze taka, że ten II gat. jest matowy. W Cermagu jak widziałam Berninę to jest chyba pół mat - mozliwe, ze łatwiejsza w utrzymaniu.

Basia, nie zrobiliśmy instalacji odgromowej. Niepotrzebnie posłuchałam wykonawcy.

Co do gniazdek, to mamy ich kilka na zewnątrz. Są jakoś tak zrobione, że od środka odcinamy prąd. Już nie pamiętam dokładnie. Wszystko robił elektryk. My podawaliśmy tylko miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy "nowoczesne" po prostu zaczynaja być modne. Ponadto dochodzą do tego czynniki ekonomiczne - prosta bryła, dwuspadowy albo płaski dach są tańsze, prostsze do wykonania i bardziej funkcjonalne. Znajduje to m.in. odzwierciedlenie w ofercie projektów gotowych.

 

Nie ma reguły, że proste domy, dwuspadowe/płaskie dachy są tańsze i łatwiejsze do wykonania. Vide - przeboje wielu osób na forum z płaskimi dachami, moje problemy z prawidłowym zakończeniem dachu "bez okapu", itd.

 

Na moim osiedlu chyba wszystkie domy są z kolumienkami itd. Przynajmniej łatwo tłumaczę, który dom jest nasz, jak czekamy na transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...