Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie też się takie (i konkretnie Wasze - czyli Spirei i Tataraka) domy podobają. Na tyle, że gdyby wpisywały się w wymogi mojego MPZP, to bardzo poważnie bym się zastanowił, czy któregoś nie wybrać. Sam zresztą wybrałem coś podobnego, a wcześniej chciałem, żeby coś w tym stylu zaprojektował mi architekt. Natomiast obiektywnie rzecz biorąc - zmienia się trend i "domy nowoczesne" zaczynają być coraz popularniejsze. Jesteście więc trendsetterkami (względnie early adopters), jakkolwiek wam się to może nie podobać ;).

 

Dom wojgoca to inna inszość. Można ten styl lubić, można nie lubić, ale nie ulega wątpliwości, że do tego domu pasuje określenie "rezydencja". Czyli ma rozmach i jest reprezentacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moorela, nie mamy żadnej płyty OSB na poddaszu. To jedna z listy pod tytułem "na później". W każdym razie planowane było 2,5cm.

Oliwka, na zewnątrz nic się nie zmieniło w porównaniu do zdjęć wcześniejszych. Teren dookoła niezagospodarowany, elewacja planowana gdzieś na wrzesień (jak ekipę znajdziemy). Co do środka, to parę rzeczy mam do pokazania i będę wklejać :)

Dr_au, też zauważyłam, że coraz więcej jest tego rodzaju domów w katalogach, trochę więcej na forum. Natomiast niekoniecznie widzę to przejezdzając przez różne miejsca, gdzie są budowane domy. W każdym razie ta tendencja mnie osobiście się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo, masz piękne i oryginalne wnętrza:D łazienka dolna będzie świetna, już to widzę:yes:. A pamiętam, że tyle wersji było:D

 

A kiedy można zrobić wizytację? Może jak zrobią schody? No to już koniecznie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo, Cronin, dzięki :) Wersji faktycznie było mnóstwo i chyba dobrze, że przeczekaliśmy.

Mam nowe wieści w sprawie schodów :) - dzisiaj są w lakierni, jutro będą zabierane. Montaż środa/czwartek :wave: Chociaż może nie powinam zapeszać ;) Wizyty będę mogła przyjmować dopiero w kolejnym tygodniu, bo jeszcze musi dojechać stolarz, zrobić pomiar z natury i deklaruje dopasowanie i montaż w ciągu 4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPirea - pięknie się u Ciebie robi :)

 

Noooo ;)

Był okres marazmu, teraz się ruszyło :) Ale to wciąż jeszcze budowa, szczególnie na zewnątrz. Muszę to w końcu zrzucić na A., bo kompletnie nie wiem, jak się do tego zabrać.

 

Myślę, że takim istotnym punktem będą schody, bo dość znacznie zmienią wygląd w środku. I dopiero się okaże, czy to wszystko zagra. Szczególnie ta siatka. Ale co do schodów, to mi wszystko jedno. Chcę je po prostu już mieć i normalnie wejść na poddasze, żeby nie stresować się czy drabina się przechyli i odpadnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo, dzisiaj po wejściu do dolnej łazienki pierwszy raz nie miałam wrażenia, że się wchodzi i już od razu ściana ;) Więc powinno być ok :)

 

Ktoś się mnie też pytał, czy ciemne rolety mocniej nagrzewają. Jak dzisiaj przyjechaliśmy część była odsłoniętych, część nie. W domu było przyjemnie chłodno. Trochę cieplej na górze. Jak wróciliśmy do mieszkania, gdzie roleta biała była zasłonięta to gorączka. Myślę więc, że w dużej mierze istotna jest główna przegroda, czyli ściana i izolacja. Kolor rolety będzie miał chyba drugorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo na szybko!!!! super fuga wyszła, idealna

 

i robi się:jawdrop:

 

Kinkiety nad lustrem mam 1o cm.lustro na 170 cm się kończy. ja mam wiszące kryształki i one ciut na lustro zachodzą

 

a łazienkę cegiełkowa , bym chyba zostawiła tak jak jest tzn nie do końca. chociaż , nie wiem:( jak myślę dłuzej, to może .ale ci pomogłam:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zobaczyłam u Ciebie tę barierkę ze starego domu i była bardzo fajna. Jak i ta ściana z podłużnym oknem prawie pod sufitem.

 

Pomogłaś :) Kabla nie będziemy więc przesuwać. Mamy chyba na ok. 2,1m. Lutra zamówię po prostu u szklarza (wcześniej myślałam, aby kupić gotowca w Ikei 40x120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...