Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jasne, że się cieszę :rotfl:

 

Magdo, jak wklejałam, też stwierdziłam, że identycznie jak na wizce :) Resztę fotek wrzuciłam do dziennika.

 

Słuchajcie, są super. Przede wszystkim, na pierwszy rzut oka przynajmniej, są bardzo ładnie zrobione. Lakierowanie proszkowe zdało egzamin. Jest bardzo ładna gładka powłoka farby. Siatki też idealnie pomalowane. Panowie poprzywozili gotowe elementy i składają te schody jak z klocków :)

 

Jest jeden minus, o którym chyba wiedzieliśmy, ale zapomnieliśmy. W związku z tym, że środkiem idzie ten gruby profil barierka przyspawana jest do tego profilu. To powoduje, że na samym przodzie mamy wysokość 125 cm - barierka 105 + 20 cm profil. Ze względu na zbyt mało miejsca, przygotowane stopnie pod wcześniejszy wariant schodów i przygotowane miejsce na montaż w podłodze (bez styropianu i rurek) nie było zbytnio pola manewru. Schody zaczynają się więc ok. 1m od wejścia. W oczy rzuca się więc ta wysoka poręcz. No i już teraz widać, że odpadają drzwi do wiatrołapu otwierane na zewnątrz. Nie będzie haczyć, ale jest to ewidentnie za blisko.

 

Ale i tak jesteśmy szczęśliwi :)

 

edit: stopnie i spocznik będzie z jesionu lakierowanego bezbarwnym lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam :)

Naprawdę wyczekane :) Wczoraj, jak dostałam telefon, że przyjadą, to prawie się popłakałam ze szczęścia :) Czasami wydawało się już, że tych schodów w ogóle nigdy nie będzie ;)

Też uważam, że warto było czekać, a przede wszystkim podjąć po wielu miesiącach decyzję o zmianie wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spireo mogłas sobie odpuścić tę barierkę na 1 biegu

 

Zaraz ide do dziennika:yes: obejrzeć dokładnie

 

no naprawdę super!!!! u mnie też proszkowo malowane/:bye: to już inna jakość. Ja mam porównanie , bo w poprzednim domu były malowane pędzlem;)

 

jaki masz kolor Ral????? ale na pewno ciemniejszy niż moj 7016/

Edytowane przez monika996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko, z tym odpuszczeniem, to niezbyt. Wchodzi się tam na 2m, a i tak zostałby ten gruby profil. Nic to. Kolor to RAL 7024. Okna mamy 7016. Tu dobieraliśmy pod kolor słupa.

 

edit: zajrzałam ponownie do Twoich schodów. U Ciebie w ogóle nie ma barierek :) Bałabym się u siebie nie robić barierek. Mam małe dziecko, w przyszłości może będzie jeszcze mniejsze ;) a i ja sama potrafię sobie zrobić krzywdę w nieoczekiwany sposób ;)

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma to fakt na 4 biegach!!!!! ale powinny być chociaż na ostatnim, bo wysoko:) i oczywiście mamy w planch 2 gorne biegi, ale juz rok i minęło a mieliśmy historie schodową podobną do twojej- czyli na ostatnia chwilę.więc z czekaniem na barierki odpuściłam . A niestety innego ślusarza nie chce mi sie uczyć:) ten był już wyszkolony 4 takie schody robił tylko dla nasł. te w poprzednim domu były doświadczalne:yes:

 

no a ja mam już dorosłe dziecko:yes: także...... może kiedyś

 

ten Ral 7026 to czarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś zapytał z czym kojarzy Ci się Spirea,to bym odpowiedziała :ze stołem (wiesz jakim:)), czerwoną wanną, pomocy- dzięki Twoim wskazówką mam swój dziennik i komentarze(dzięki jeszcze raz), Wrocławiem, obrazami (z uwagi na męża), dachem bezokapowym i farbami Para:lol2:,każdy ma swoje własne skojarzenia.

Ale na pewno każdy kojarzy Cię ze schodami,z wyczekiwaniem na nie i wieloma problemami z nimi związanymi.Warto było przez to przejśc efekt jest powalający.Schody są oryginalne i oprócz tego ,że są schodami i spełniają swoją funkcję, są ozdobą. Gratuluję Ci oryginalności i odwagi.No i ciesz się nimi,cykaj zdjęcia i nam pokazuj.

 

A jak łązienka cegiełkowa,masz już fugi?

-A ja byłam tu z pieskiem ,czy bez pieska ? :)

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy :) Dzięki wszystkim :) również za udział w czekaniu :) Cieszę się, że się Wam podoba, mimo raczej nietypowego rozwiązania balustrady.

Dzisiaj już nam się nie uda pojechać. Całość będzie jednak skończona w piątek, bo okazało się, że jeden słupek nie trzyma dokładnie pionu i Panowie muszą to poprawić. Stopnie zakładam na przyszły tydzień. Mała będzie miała niespodziankę i w końcu będzie mogła pójść do swojego pokoju :)

 

Wojgoc, zdrowia trochę poszło, nerwy były i domowe kłótnie przy każdej kolejnej rozmowie o schodach. Ale teraz już naprawdę zmierzamy do końca :)

Muszę jeszcze wspomnieć o moim A., bo te schody to w dużej mierze też dzięki Jego konsekwencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...