Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spirea, mam pytanie apropos płyty. Wpuszczasz ja w blat czy bedzie na blacie. Mam za sobą wczoraj i dzisiaj kilka godzina spędzonych w MM i płyty mają różne wykończenia brzegów stąd pytanie.

Np. niektóre Electroluxy mają ścięte (frezowane) boczne krawędzie, inne mają wykończone brzegi stalowa listwą, niektóre Samsungi i chyba większość Whirlpooli i Mastercook ma frezowane wszystkie 4 krawędzie.

Bosch, Siemens i Gorenje które oglądałam miały wysokie brzegi (więc może tylko do wpuszczeni w blat się nadają).

Ma ktoś z Was to rozkminione, znaczy jak np. wykończtyć brzeg płyty wpuszcoznej w blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea schody i kuchnia jak dla mnie idealne.Dobrze,że wreszcie je masz.Nie zazdroszczę oczekiwania na montaż i nerwów z tym związanych.Sama czekam na podłącznie kanalizacji już ....3 miesiace.Ciągle tam dzwonimy i słyszymy,że za kilka dni.Masakra.Pozdrawiam ciepło i wszystkiego dobrego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Basia - odważnie pod kątem czyszczenia czy wyglądu ;) Montażyści z Ikei mówili, że montowali te fronty jedynie w serwisie Toyoty i na sali chirurgicznej ;)

 

Ellfik, witaj i dzięki :) U nas kanalizacja wg decyzji o warunkach zabudowy miała być robiona w 2012. Nie słychać nawet, aby cokolwiek zaczęli planować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, ja biorę z +/-. Wersja ze sliderem jest droższa o kilka stów, więc uznaliśmy, że nie ma sensu dopłacać. Bierzemy Bosch PIE651R14E.

 

Sheenaz, dzisiaj A. uznał, że to żaden problem przetrzeć wieczorem fronty ściereczką. Potraktowałam to jako deklarację :)

Są też jakieś specjalne płyty typu Mleczko INOX.

 

Spirea, rozumiem, że przekopałaś się przez setki indukcji i Twój wybór jest najlepszym, rozsądnym cenowo produktem? pytam nie bez kozery, mdli mnie na samą myśl porównywania tych wszystkich opcji. Może bym sobie też taką kupiła? :D

 

A do czyszczenia inoxu najlepszy IMO jest Chromol Ecolabu. Tani nie jest, ale rewelacyjny! Zresztą stosuje się go w 80% kuchni hotelowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, rozumiem, że przekopałaś się przez setki indukcji i Twój wybór jest najlepszym, rozsądnym cenowo produktem? pytam nie bez kozery, mdli mnie na samą myśl porównywania tych wszystkich opcji. Może bym sobie też taką kupiła? :D

 

A do czyszczenia inoxu najlepszy IMO jest Chromol Ecolabu. Tani nie jest, ale rewelacyjny! Zresztą stosuje się go w 80% kuchni hotelowych.

tak mam go. od cz\asu do czasu w starym domu czyściłam inox na kawiarce:D

 

 

Spirea gratuluje nocki w domu z małą!!!:yes: podoba jej się!!!!///////?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - mam pytanie odnośnie tego Boscha PIE651R14E.

Nie boisz się problemów ze sterowaniem, kiedy trzeba najpierw wybrać pole, a potem dopiero je regulować?

Sprawdzałaś może takie rozwiązanie w praktyce albo gdzieś w sklepie?

 

salik no właśnie tego się obawiam i dopytuje o co kaman rozumiem ze tylko te płyty z sliderem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do płyty:

Olgo - początkowo sama próbowałam coś znaleźć i skoncentrowałam się na płytach z powiększonym polem. Finalnie skorzystałam z doradcy AGD. Po jego wywodach zrezygnowaliśmy z większego pola i wybraliśmy polecony przez Niego sprawdzony model Boscha. Polecił nam ogólnie dwa modele - jeden jako idealny (za wyjątkiem braku slidera) - PIE651T14E. Koszt to ok. 2200 zł. Drugi PIE651R14E polecił z pełną odpowiedzialnością jako wybór w sytuacji konieczności cięć budżetowych.

Salik - no też miałam obiekcje. W analizowanej Amice nie podobało mi się to sterowanie właśnie. Pan zapewnia, że to kwestia tygodniowego przyzwyczajenia. A. twierdzi, że mam nie przesadzać, bo różnica w cenie z tym ww modelem to 600 zł.

 

Jednak zaczęłam sprawdzać i zrobiłam porównanie 4 modeli Boscha

http://www.bosch-home.pl/product-comparison.html?ps=PIE651T14E,PIE651R14E,PIE615R14E,PIE611T14E

 

jeśli wybrać zwykłe sterowanie w wersji bezramkowej, to cena wychodzi o 200 zł niższa. Dopytam się jeszcze doradcy, bo wolę zapłacić mniej i mieć bez szlifu niż więcej mieć szlif i takie sterowanie z jednego pola ładnie nazwane TouchControlSuperquattro :)

 

Kasia, ja w zasadzie nie zwracałam uwagi na wykończenie, dopiero potem zaczęłam odrzucać te z ramką. Teraz mam taką - jakoś mi to strasznie nie przeszkadza, ale estetyczniej wygląda taka bez ramki. Najładniej z tym szlifem, bo schodzi w dół. Mama z kolei chwali sobie ramkę, bo coś jej wykipiało i nie rozlało się nic poza ramkę.

 

napiszę, co dowiem się u doradcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do noclegu Małej.

 

Najpierw nie chciała spać, potem zrobiłam jej pokoik w gabinecie - materac, taki domek papierowy do malowania biurko itd. i już chciała spać, nawet kilka dni. Powiedziała, że to już jest dombudowa a nie tylko budowa :) Potem pojechałyśmy po ciuchy do domu i w drodze powrotnej zaczęło zbierać się na płacz. Ogólnie bała się tam spać i chciała już wracać. Powiedziała, że to nie jest jej dom, dom jest tu gdzie mieszkamy. Finalnie obiecałam, że będę z nią spała i będzie wszystko dobrze. Dziecko po całym dniu wrażeń padło momentalnie. Niestety nie pamięta, co się jej śniło.

 

Ale wiem, że będą 2-3 problemy:

- na poddaszu w jej pokoju, który jest najlepiej doświetlony dzięki 2 połaciówkom jest mega gorąco. W sobotę w środku dnia było 30 stopni ! Myslę, że nawet uruchomienie WM na niewiele się zda. Muszę na pewno założyć jakieś rolety wewnątrz, które trochę pochłonią słońca.

- nasze mieszkanie ma rolety. Dziecko przyzwyczajone jest, że na noc są opuszczane. Ostatnio coraz częściej zwraca na to uwagę i prosi o zasłonięcie (podobno jakieś dziecko coś jej naopowiadało). A jej pokój jako jedyny nie ma żadnej rolety. Na wąskim nie nadawało się, a na połaciówki nie mieliśmy wtedy kasy, więc zostało ewentualnie odłożone na zaś. No i chyba trzeba będzie to zrobić. I z uwagi na słońce też się przyda.

- mieszkamy obecnie w dwóch pokojach - w jednym jest cały sprzęt komputerowy i mini pracownia A. z porozkładanymi wszystkimi farbami etc. Śpimy więc w jednym pokoju. Mała nie chce się przyznać, ale myślę, że tego obawia się najbardziej - spania sama w osobnym pokoju. Trzeba będzie więc się jakoś do tego przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do reszty.

 

- dzięki za namiar na mleczko - kupię :) ale czyścić będziemy po montażu kuchni, bo znowu będą ją palcować.

- podłogi naprawdę położyli świetnie. Biorąc pod uwagę stawki za układanie paneli - 16-30, a czasami nawet gratis, to nie wierzę, że tak się starają. Do tego układali tak, aby było jak najmniej ścinek. I całe szczęście. Kupiłam na sypialnię z garderoba panele wg wymiaru z projektu + zapas. A zostały 2 sztuki.

- z Tatą na szczęście ok. Fakty okazały się korzystniejsze niż zakładane prognozy. To już nie pierwszy raz, więc mamy z nim dużo szczęścia. Warto więc robić różne badania i reagować wtedy, kiedy jest jeszcze na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, pokój małej będzie śliczny.

Nasza mała meble będzie miała te same, tylko troche w innym układzie i obowiązkowo z baldachimem :)

Nie zastanawiałam się jeszcze czy czy osobne pokoje to bedzie problem - może być choć mam nadzieję, że radość z nowych mebli i wanny w łazience przytłumi trochę ten lęk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...