Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

Spirea, zazdroszcze podejmoweania decyzji w 1 wieczór :) Ja bym się kilak zstanawiała i analizowała.

Mam pytnaie o termosondę, czy to jest potrzebne, np. do ciasta.

?

 

Mam teraz termosondę i uważam, że jest super!!! Do ciast chyba raczej nie (choć kto wie?), ale świetnie się sprawdza do mięs w duzych kawałkach. Ja już inaczej mięsa nie upiekę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sheenaz, to raczej nie była decyzja w jeden wieczór. Najpierw ślęczałam kiedyś nad tymi płytami jakiś wieczór, dwa - zresztą opisywałam wnioski w dzienniku. Potem udaliśmy się po poradę do doradcy AGD, który nam wyłożył wszystko od strony bardziej funkcjonalnej. Wtedy odbyły się dyskusje i stanęło na Boschu. Już wtedy analizowaliśmy kwestię sterowania. Teraz, po wpisie Salika, żeby mieć spokojną głowę, usiadłam do tego jeszcze raz porównując już tylko modele Boscha. Finalnie dyskusja/decyzja sprowadzała się do tego czy lepiej zrezygnować z jednej funkcjonalności (timer) na rzecz prostszego sterowania czy jednak wybrać wariant z naciśnięciem dodatkowego przycisku i wybrać timer. Decyzja przy tak postawionym pytaniu była w zasadzie prosta.

 

O termosondzie można poczytać tutaj - http://agdrtv24.pl/nowosc,1542,termosonda-ktora-zapewnia-doskonaly-rezultat-pieczenia Ostatnio już chciałam zrezygnować (wariant bez termosondy kosztuje 300 zł mniej), ale jeszcze raz analizowaliśmy sprawę i uznaliśmy, że warto to mieć. Można potem ją dokupić za ok. 150 zł, ale nie ma wtedy automatyki pieczenia. A tak ustawiasz wszystko na piekarniku i masz z głowy. Nie wiem jak z ciastami - nie piekę. U nas w ogóle to sprawy kulinarne są bardziej działką A. Poza paroma potrawami jakoś nie mam do tego smykałki. Jego głos był więc decydujący w kwestii termosondy czy sposobu sterowania. Mnie się raczej nie zdarza gotować coś w dwóch garnkach naraz ;)

 

Co do szafy, to wydaje mi się przydatna na sukienki, spódniczki etc. Jak wiszą nie są tak pogniecione, jak leżą w komodzie. W szafie i tak dam albo 2 półki albo dwa kosze.

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy starszej niedawno szafę, jak musieliśmy sie przeorganizowac na mlodsza (mają teraz wspolny pokój), do tej jednej szafy weszly mi wszystkie ubrania starszej, nawet bluzy dresowe wisza na wieszakach, młodej tez jest dużo łatwiej ściagac ubrania z wieszakow niż wygrzebywac z komody (ma 3,5 roku). Generalnie polecam!! Sama szafa też fajna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała właśnie bawiła się szafą w Ikei - wyciągała i wieszała wieszaki. Myślę, że to dobry pomysł. Sheenaz takie kostki w okleinie białej (albo pomalowanej, nie pamiętam) dostaniesz w Locomoco. Mają piękne te mebelki, ale niestety musiały u nas przeważyć względy finansowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek o przekwalifikowanie gruntu pod domem idzie dopiero przed odbiorem? a ja myślałam, że to coś z tych kwitów, co się załatwia do pnb... blech

 

w garażu robicie zetkę? u nas już jest (made by A) - muszę fotę cyknąć, to zrobimy analizę porównawczą.

 

 

my będziemy do anteny mocować taki stelaż pod styropianem. muszę obcykać, to najdalej jutro wrzucę do dziennika.

 

ja bym wzięła jeden model tych światełek lub ewentualnie po jednym modelu na pomieszczenia, bo ja nie lubię miszmaszu - kojarzy mi się z "targiem staroci" ;)

 

lampa z ikei będzie cudnie wyglądać przy schodach!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u nas z tym uchwytem pod antenę już za późno.

Co do przekwalifikowania, to chyba nawet chciałam to robić wcześniej, ale KB stwierdził, że teraz nie ma sensu. I nawet chyba w Gminie to samo powiedzieli.

Nie wiem, co to zetka :) Trzeba przewiercić się przez styropian i pustaki kominowe na zewnątrz. Nie wiem do końca, jak będą to robić.

Co do światełek, to poza wiatrołapem w zasadzie wszystkie pomieszczenia, do których potrzebujemy te lampki są ze sobą połączone. Teti jest taka zgrabna, ale nie nadaje się na oświetlenie blatu, bo max można dać 40W. Zresztą korzystniej wygląda zamocowana na ścianie niż suficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - jeśli nie pomyślałaś o antenie na elewacji przed styropianem, to teraz będzie ciężko.

Znaczy dać się da, ale trzeba będzie użyć długich kołków, no i jakoś musisz wprowadzić sygnał do domu.

Macie coś zrobione pod instalację tv-sat w domu?

U nas antena będzie na opasce na kominie - nie daj sobie wcisnąć łatwiejszego montażu kotwami do komina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład takiej opaski:

http://www.ferdeksklep.pl/produkt/4471,OBEJMA-OK-50W13-KOMIN.+TASMA-2x5mb.html

Do tego się potem mocuje maszt z anteną.

Dodatkowo jeśli masz w domu rozprowadzoną instalację, to będziesz potrzebowała:

- multiswitch aby rozprowadzić sygnał do dekoderów

- splitter - jeśli zamierzasz np. dzielić uprawnienia Cyfra+ na kilka dekoderów (czyt. masz jedną kartę Cyfry+ i rozdzielasz uprawnienia do odbioru Cyfry+ na kilka dekoderów w różnych pokojach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, jak ladnie domowo juz u Was!

Podloga w kuchni rewelka :yes:

Biale panele tez super

I widze ze zdecydowalas sie jednak na sonde do piekarnika

 

Piszecie o antenie. Nam kurier przywiozl antene cyfrowego polsatu, K podjechal do Leroy, kupil jakies obejmy, wszedl na dach, zalozyl i z banki

Nie ma sie czym przejmowac, "minuta osiem" roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia - no właśnie nie do końca tak jest że minuta osiem :)

Po pierwsze obejmy muszą być bodajże ocynkowane (muszę zapytać żonę jak to było - które są dobre, a które nie), trzeba zamontować konwertery, ustawić to itd.

Jak ktoś ma instalację z multiswitchem, to trzeba jeszcze zrobić całą robotę w środku.

Poza tym nie wszyscy lubią biegać po dachu, po dachówce ceramicznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia - no właśnie nie do końca tak jest że minuta osiem :)

Po pierwsze obejmy muszą być bodajże ocynkowane (muszę zapytać żonę jak to było - które są dobre, a które nie), trzeba zamontować konwertery, ustawić to itd.

Jak ktoś ma instalację z multiswitchem, to trzeba jeszcze zrobić całą robotę w środku.

Poza tym nie wszyscy lubią biegać po dachu, po dachówce ceramicznej :)

 

Salik, "minuta osiem" ujelam w cydzyslowie ;)

A co ma czas do ocynkowania? :lol: (mamy ocynkowane)

K potwierdza ze zajelo mu to razem z ustawianiem anteny od samego poczatku do konca gora 2h. Potwierdzam bo siedzialam wtedy na kanapie i krzyczalam jaki jest sygnal :lol:

A dachowka ceramiczna glazurowana, co wiesz , natomiast lawki kominiarskie przy kazdym oknie wylazowym na pewno zadanie ulatwily :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...