Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Balbina, jeśli piszesz o tej ledowej, to w pokoju na tle tapety wyszła całkiem nieźle. Nie wiem, jak będzie z jasnością, ale nie chciałam Małej odmówić tej lampy. Już i tak indoktrynowałam ją z białymi ścianami do tego stopnia, że jak przyjechała siostra i mówiła jej, żeby dać kolorowe fronty mebli i pasek różowy na ścianę, to Mała mówiła, że tu będzie mnóstwo kolorów, jak powiesimy jej rysunki, zabawki itd. A z meblami, to otworzyła szafę, gdzie miała ciuchy powieszone na kolorowych wieszakach i powiedziała triumfalnie, że tu są kolory ;)

 

Na czerwono pomalowana jest framuga między sypialnią i garderobą :) Coś podobnego widziałam w jakiejś gazecie, nawet też była biała podłoga. Chciałam to ładnie wykończyć, podłoga przechodzi płynnie z sypialni do garderoby, bo nie będę tam już robić żadnych drzwi.

Miała być też między kuchnią a spiżarnią, ale druga połówka się nie zgodziła. Miała rację, więc dałam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa córki-świetna.

Podłoga wygląda super! Zdolniacha ten Twój A. :D

Ja też już czekam z niecierpliwością na pierwsze spanie w domu. W pierwszy weekend sierpnia mamy wesele przyjació,ł rzut beretem, więc okazja jest. Na razie powstrzymuje nas brak ciepłej wody, ale jakoś nie spieszy mi się do płacenia rachunków za gaz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy :) Okaże się jutro....

Dziecko zostawiliśmy w weekend z babcią w Ciechocinku. Grozi, że nie wytrzyma 2 tygodni, więc z ostrożności powinniśmy wyrobić się w tydzień. Po jednym dniu widzę, że nie ma szans. Przez 12 lat uzbierałam parę rzeczy. Na złość nagle w pracy mnóstwo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka - a my w końcu gładzimy tylko jedną ścianę przy schodach.

 

a co do szpargałów - A. stwierdził, że jak już dokończy podłogę na strychu, to możemy zacząć stopniowo wywozić... takie "potrzebne" rzeczy typu: choinka, ozdoby, słoiki na przetwory (których nigdy nie ma czasu zrobić), balon na wino, buty narciarskie, sanki...

 

ostatnio spędził dzień w kotłowni i wyrzucił 4 worki śmieci. to jest rzeczy typu "chłopu na wsi to się wszystko przyda" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieci jest mnóstwo. Sporo pewnie będzie takich, które będę chciała komuś oddać czy zanieść do PCK itp. Wiecie może, gdzie są we Wro takie miejsca? Chodzi mi o ciuchy, zabawki.

Najbardziej wkurza mnie to, że własnie zmienia się asortyment w Ikei. Spiżarnię, pralnie i prawdopodobnie garderobę chcę zrobić w ich systemie szynowym. Do tej pory był Antonius, ale go wycofują. We Wrocławiu już nie dostanie się np. szyn. Wchodzi nowy system- Algot. Całkiem fajny, chociaż na fotkach nie widzę kółek, a przydałyby się. W każdym razie w Poznaniu powiedzieli, że dopiero będzie we wrześniu. We Wro, jak dzwoniłam w ubiegłym tygodniu jeszcze nie wiedzieli, co dokładnie będzie. No i klops. Chciałam mieć wszystkie pomieszczenia gospodarcze urządzone, żeby wszystko tam porozkładać, a chyba się nie da :( Zrobię chyba jednak coś innego w spiżarni, bo te wydają mi się za słabe wytrzymać ciężar. Na resztę będzie trzeba poczekać.

Dla ewentualnie zainteresowanych

http://images.ikea.com/assetbank-ikea/action/viewAsset?id=2867&index=1&total=36&view=viewSearchItem&movedBr=null

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, może dzisiaj się uda. Zadzwoniłam do naszej i mam dowiadywać się po 6 sierpnia.

Salik - nie kupowałam tego. Na każdy sprzęt poszło by mi chyba kolejne ok. 1000-1500 zł. Starałam się brać lepsze marki, aby nie było problemów. Chociaż reguły pewnie nie ma żadnej. Jeśli rozważasz, to zapoznaj się z waruknami tej "gwarancji". To tak naprawdę ubezpieczenie, więc warto sprawdzić, czy to działa z automatu - sprzęt padnie i wymienią Ci w 4 roku, czy jednak jakieś zastrzeżenia "małodruczkowe" tam są.

 

Tatarak, rozmawiałam z tym szklarzem poleconym przez Ślężankę - raczej kleją lustra. Jak się powiesi na kołlach to odstają na ok. 0,5 cm. Mam więc nadzieję, że nie mam za krzywej ściany. Za 2 szt. 100x500 z montażem 160 zł + dojazd - do mnie ok. 15 zł. Bardzo dobra cena, chyba, że źle zrozumiałam. Facet jest w każdym razie na urlopie i mam kontaktować się po 5 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...