Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moorela - już wyjaśniam, u mnie gładź była na na "suficie", czyli spodzie antresoli, a na "czole" miałam przed przyklejeniem kg układ: strop/styro/wylewka. płyty kg zakryły tego sandwicza, krawędź na styku czoło-sufit została wzmocniona narożnikiem, a ten narożnik zagipsowany czy tam zaszpachlowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, nie mamy tego jeszcze skończone :)

Tzn. nie mamy położonej wykończeniowej listwy. Skorzystaliśmy z systemu, jaki oferował Quick Step, bo nic innego nie znalazłam. Mamy na samym skraju przykręcony śrubami do wylewki proil aluminiowy z rowkami. Do niego z jednej strony dochodzą panele. Na to przychodzi ta listwa wykończeniowa.

Profil wygląda tak:

 

IMG_8702.jpgIMG_8707.jpgIMG_8727.jpg

 

Ta listwa przychodzi na tę srebrną część na czole stropu i zasłania brzeg panela. Listwy są kupione, ale niezałożone. Po przyłożeniu widać, że biel paneli jest inna niż biel ściany. Do dzisiaj nie podjęliśmy decyzji, czy kłaść tę białą czy przemalować na kolor schodów, żeby było "zamknięcie". Ani do jednego ani do drugiego nie mam przekonania. Jeszcze można przemalować na biały ;) Można było wziąć też aluminiowy, ale za późno się zorientowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam jak Salik ,że styropian nie dochodzi do końca,ale i tak pęka ,damy teraz jakąś taśmę i trudno jak pęknie to się poprawi.

 

Tatarak ja też się zastanawiałam nad listwami przypodłogowymi,bo będzie widać jej bok,no ciekawa jestem jak to ludzie rozwiązują-z reguły mają barierkę.

 

Dziewczyny a czy pamiętacie jak robili u was sufity podwieszane to na łączeniu ich ze ścianą macie akryl ,czy łączyli to taśmą fizelinową.Ja mam problem dali fizelinę,ona odstaje,trzeba to wycinać,kupa roboty szkoda gadać,jestem przybita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, to miejsce, które opisujesz, to ja wiem, jak zrobimy - kątownikami 20x40 z nierdzewki. chodziło mi o listwy przyścienne. bo - jak pisze Basia - będzie widać ich bok, jak się dotnie tam, gdzie ściana się "urywa" i zaczyna się pustka. nie mam przy samej ścianie słupka od barierki, więc mi tej krawędzi nie zakryje....

 

Basia - na łączeniu sufitow podwieszanych ze ścianami mam akryl. mąż mówi, że też gdzieniegdzie popękał, ale ja jakoś nie widzę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?129681-Nasz-dziennik-)/page2 post 53 widać kawałek listwy, o dziwo białej na antracytowej ścianie

 

tu u Efilo http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167567-Zdjęciowa-zbieranina drugie zdjęcie. Z dołu widać chyba delikatnie końcówkę listwy. Pewine po przecięciu trzeba ją pomalować.

 

Basia, u nas jest chyba jedno i drugie. Na początku nic nie pękało. Po jakimś czasie (chyba po zimie) poszły spore pęknięcia przy ścianach szczytowych. Z dołu było widać przerwy. Wykończeniowiec naprawił to i na razie widać w niektórych miejscach delikatne ryski. Nie ma ich chyba przy łączeniach ze ścianami wewnętrznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie będą zdzierać paski fizelinowe i dawać akryl,bo podobno własnie daje się akryl.Paski mi zaczęły odchodzić od ściany-niepękać na łączeniu,bo po zapianowaniu dachu ściana była pianą "polakierowana" i przyczepność jest zła.

 

Tatarak a te listwy z nierdzewki 20x40 to dajesz gdzie? masz na myśli 20mmx40mm?dajesz na róg antresoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, dzięki za foto-inspiracje, u nas wychodzi coś takiego jak na fotce w poście Oksymoorona nr 53 :) - z jednej strony będzie taki krótki odcinek listwy przy drzwiach, a parę cm dalej antresola się kończy.

 

Basia - zobacz drugie zdjecie w poście nr 1 u Efilo (drugi link podany przez Spireę) - u nas ten kątownik będzie zakrywał krawędź antresoli. już przymierzaliśmy ze ślusarzami i efekt będzie super, ale na razie mam tylko jedną sztukę kątownika, a potrzebuję 5. muszę zamówić, a nie mam kiedy się tym zająć (ani za co, szczerze mówiac ;)) i w sumie to nie wiem, czy nie powinno być najpierw listew przyściennych. muszę to na spokojnie przemyśleć w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, to ja mam jeszcze jedno pytanie do tego zdjęcia:

IMG_8727.jpg

Jak rozumiem, barierki są przykręcane od policzka do antresoli ale przechodzą przez płytę kg, którą była ta antresola obudowywana, tak? Czy ślusarze nic nie marudzili, że coś im się źle montuje to płyt kg? no nie wiem... że są za miękkie, itp.? muszę właśnie zabudować bok schodów płytą kg i się zastanawiałam, czy to nie będzie potem przeszkadzać barierce, która też ma być montowana z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak poddałas mi pomysł tą listwą,a mianowicie na ściance podestu u mnie mi pęka ,mogę dać tam płytę karton gips to mi zakryje spękania.

Ale na tym podeście kafle już są ,jak dał płytę to płyta nie będzie pod kaflami ,ale jak dam narożnik to mi przykryje,tylko wtedy ten kątownik nie zlicuję z kaflami tylko nakładam na nie.ty też tak będziesz miała?że listwy nakładasz na kafle?

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia - właśnie tak jak piszesz, ten kątownik będzie nachodzić na kafle, co ma też znaczenie praktyczne - przy myciu podłóg będzie zatrzymywać ewentualny nadmiar wody, który inaczej mógłby się wydostać za krawędź antresoli i porobić zacieki

 

Moorela - też mam barierkę montowaną policzkowo przez kg. ona jest montowana na długich śrubach, żeby się dobrze trzymała, więc nie ma strachu, że kg na wierzchu coś przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...