Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

Spireo mam pytanie odnośnie kranu franke sentinel,u mnie 2 leworęczne i 2 praworęczne osoby,i pytanie . Ten dinks do załaczania wody mozna usadowić raz po lewej raz po prawej stronie wylewki?ale nie na etapie montażu tylko w codziennym użytkowaniu?czy wygodnie od góry załaczać wodę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, Spirea.

Chciałam mieć zwykłą betonową kostkę, myślałam o dużych, chodnikowych formatach, ale coraz bardziej nie opuszcza mnie wersja taka, jak u Ciebie. Okazuje się jednak, że to, co zwyczajne jest niezwyczajne;) Brukarze powiedzieli, że w życiu nie kładli kostki bez przesunięcia:cool: Czy u Ciebie nie było z tym żadnego problemu i jeszcze jedno czy Twoim zdaniem da się położyć te prostokąty dłuższym bokiem równolegle do domu?

 

Ardea, moi też mówili, że nigdy nie kładli i namawiali na przesunięcie, bo tak ładniej...

Ogólnie nie ma przeszkód. Jeden mówił, że może trzeba zrobić mocniejszą podsypkę, drugi i trzeci mówił, że nie ma znaczenia.

Podobnie z kładzeniem równolegle do domu. Jeden wspominał, że ponoć tak będzie lepiej nawet. Nam jednak zależało na prostokątnym ułożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo mam pytanie odnośnie kranu franke sentinel,u mnie 2 leworęczne i 2 praworęczne osoby,i pytanie . Ten dinks do załaczania wody mozna usadowić raz po lewej raz po prawej stronie wylewki?ale nie na etapie montażu tylko w codziennym użytkowaniu?czy wygodnie od góry załaczać wodę ?

 

Basia, ten kran obraca się o 360 stopni. Dinks może być więc z lewej, z prawej, z przodu lub z tyłu. Jak komu wygodnie. Jedyny minus baterii, a raczej zlewu bez miejsca na baterie to taki, że jak się zakręca, to woda ścieka po ręce na blat i trzeba wycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które łóżko się Wam bardziej podoba?

 

Mazzivo Pool

 

http://imageshack.us/a/img856/5344/lozkopoolmazzivo33002.jpg

 

 

 

Czy Karup Japan

 

http://imageshack.us/a/img685/3530/plbe588ww43wqqde2.jpg

 

Jedno i drugie to totalnie proste łóżko bez zagłówka, o które nam chodzi. Karup tańszy i często takie zwykłe dechy chodziły mi po głowie. Pool z kolei ciekawszy wizualnie, ale droższy.

Sprawa pilna :)

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo ja też Mazzivo.

 

deski w tym karupie są trochę przeszkadzające. nie boisz się ,że będziesz mieć since na nogach????

 

Ja bym wzięła pierwsze, choć to japońskie jest super- proste. A co myślisz o tych co u basi wkleiłam z tymi dziwnymi nózkami????? one takie loftowe ]są:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o materace to ja ostatnio sporo się za nim najeździłam i powiem Ci, że wybór jest ogromny, ale w internecie. Nie zaryzykuję kupna materaca nie leżąc na nim i tutaj wybór w sklepach stacjonarnych zawęża się już do zaledwie kilku modeli. Ja skupiam sie tylko na materacach piankowych z pianki termoelastycznej.

 

Teraz w Domarze, do końca lutego mają promocję na materace PerDormire. Przy zakupie materaca dostajesz gratis stelaż. Oferta warta rozważenia. :yes: est też obniżka 30 % na Tempury.

 

Mój wybór padł na materac Memory Star z Koło Foam. Jest bardzo wygodny, ma 20 cm wys. i jest z pianki termoelastycznej, która ma 8cm wys. Firma Koło robi go tylko dla Agata Meble, wiec nie ma tego materaca na ich stronie. Zapłacilismy za niego 1460 zł z pokrowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to jest taki materac, że jak się kładziesz, to się w nim zapadasz?

Podobno to takie są najlepsze, bo się dopasowują, ale nie było mi na nim wygodnie (sprawdzałam w Domarze właśnie).

 

A jaki rozmiar tego Twojego?

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to własnie taki, że sie zapadasz:yes: Ale jeśli Ci nie odpowiada, to lepiej szukaj czegoś z kieszeniowych. W tych piankowych jest taki minus, że jak się chcesz przewrócić na bok to jest troszkę trudniej niż w tych sprężynowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo super mi się na nich leży:yes: Pianka wypełnia mi się pod kregosłupem lędżwiowym i to jest takie przyjemne dla mnie.:D Oczywiście, nie wszystkie materace piankowe na których leżałam były takie idealne. Niektóre były za twarde. Leżałam na przykład na jednymTempurze i na nim było twardo, ale Pani w sklepie mi powiedziała, że musze na nim dłuzej poleżeć, zeby materac przejął ciepło mojego ciała i zrobił sie miększy. ;)

 

Edit:

Zwróć też uwagę na to ile tak gwarancji udziela producent na materac. Tempur daje ponoc nawet 15 lat, PerDormire do 10 lat, pozostałe, te tańsze to od 2 do 5 lat

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikea - 25 lat ;)

 

Ja poleżałam sobie w Domarze. Pani pokazała mi jakiś, że jest super. Ale dla mnie to zapadanie nie było właśnie wygodne. Okazało się, że materac kosztował ponad 10 tys.

Tak jak piszesz, trzeba się położyć i sprawdzić. A braliście jednoczęściowy czy 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikea - 25 lat ;)

 

Ja poleżałam sobie w Domarze. Pani pokazała mi jakiś, że jest super. Ale dla mnie to zapadanie nie było właśnie wygodne. Okazało się, że materac kosztował ponad 10 tys.

Tak jak piszesz, trzeba się położyć i sprawdzić. A braliście jednoczęściowy czy 2?

 

No patrz, nie wiedziałam:eek:

 

My wzięliśmy jednoczęściowy. Raz, ze jesteśmy z A. podobnej wagi, dwa, że blisko siebie śpimy i któreś z nas chyba "wpadałoby" w tę szczelinę pomiędzy materacami.:D

 

I jak będziesz testować materac w sklepie to bez kurtki, i poobracaj się na nim. A.. i dobrze by było gdybyś namówiła twojego A. do testu. W końcu On tez będzie spał na tym materacu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja też nie chcę podwójnego.

Trzeba sie wybrać razem, mam nadzieję, że jest jakiś kącik dla dzieci, bo chyba godzinę obracałam się na tych łózkach w DOmarze.;)

w przypadku ruchomych stelazy odpada pojedynczy - jeśli jedno z Was lubi poczytać w łóżku a drugie spać to tylko dwa materace i dwa stelaże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...