Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

Merenwen dzięki !!!!!

Takie opinie są cenne. Co do głośności jednostki. Czy jest - będąc w garażu - głośniejsza niż zwykły odkurzacz? My mamy mieć w pomieszczeniu gospodarczym obok salonu bo garażu na razie niet i instalator obiecał, że na wszelki wypadek mi jeszcze jednostkę jakoś zaizoluje żeby nie było za głośno. Ale i tak się martwię.

 

Ciocia u której ostatnio byłam mówiła, że ma rurę 7,5m i mówiła że super wygodnie. Jaką rurę mają Twoi rodzice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tatarak, drzwi wszystkie białe.

 

Dziewczyny, dzięki za uwagi o OC. Jestem po lekturze kilku wątków o OC i nie rozwiałam wątpliwości, dlatego wpisałam w dzienniku. Jednak bardzo istotne jest to, co napisała Merenwen. Jeśli to tak działa, to chyba faktycznie warto. Moja siostra ma CO i jest bardzo zadowolona. Wspominała właśnie o hałasie na zewnątrz. Zatkały jej się właśnie te rury i ekipa musiała przyjeżdzać i przeczyszczać. Muszę podpytać ją, jak wygląda z tym kurzem i po prostu odkurzyć jej kiedyś mieszkanie :)

U nas centrala ma być w kotłowni sąsiadującej z boku z gabinetem. Na górze natomiast pokój ewentualnego przyszłego dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U moich teściów centrala jest w garażu, który sąsiaduje z pokojem gościnnym/gabinetem a nad garażem jest duży pokój, w którym zawsze śpimy z córką. Nigdy mi się dziecię nie obudziło od tego odkurzania, choć akurat w tych pomieszczeniach słychać centralę. Nie jest to uciążliwy dźwięk, bo nie jest głośny, ale nie da się ukryć, że choć cicho, to jednak słychać. Natomiast w garażu hałas jest naprawdę duży. Nie ma mowy o rozmowie przez komórę w czasie pracy odkurzacza. Bębenki wprawdzie nie pękają, ale dźwięk jest naprawdę upierdliwy. Nie wiem, czy to ma wpływ na słyszalność w domu, ale:

- garaż jest oddzielony od domu drzwiami zwykłymi wewnętrznymi (pokojowymi), nawet nie ocieplonymi i bez progu (swoją drogą - niezły mostek termiczny)

- centrala wisi w rogu garażu, na ścianie zewnętrznej, która nie graniczy z żadnym pomieszczeniem.

O, znalazłam w sieci plan ich domu:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/elwira-g1/rzuty.html?Garage=1&Kind=1&Name=elwira&SearchForm=1

Te drzwi łączące garaż z domem mają w miejscu małej łazienki (9). Garaż mają powiększony o jedno stanowisko, zatem można już sobie wyobrazić odległość centrali od innych pomieszczeń.

Natomiast jeśli chodzi o rurę, to nie wiem ile ma długości, ale tak na oko to z 7 metrów.

Edytowane przez merenwen
rozwinięcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja OC nie mam, bo mi szkoda kasy, a opróżnianie pojemnika od OC jest niewskazane przy alergii na roztocza.

Mam za to roombę (używamy od przypadku do przypadku, w zamkniętych pomieszczeniach, bo hałasuje) i electroluxa ultrasilencera. Zainwestowałam mianowicie w płatne raporty testów odkurzaczy i ten wypadł lepiej niż dużo innych, droższych.

Przekrojowe i bezpłatne testy są natomiast tu: http://www.testberichte.de/haushaltsgeraete/2588/staubsauger.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kochana :)

 

Nie namawiam do nie kupowania OC, bo masz pewnie instalację już rozprowadzoną i temat przemyślałaś.

Mnie tak jak Madleine szkoda było kasy, a w zasadzie wszystko mi jedno czy biegam po domu z rurą czy z odkurzaczem. Ja mam dwa. Jeden z filtrem wodnym, drugi to roomba i to jest dla mnie strzał w dziesiątkę!

Mam 200m2 podłóg do odkurzania. Razem z myciem podłogi zajmuje to ok 2 godz. Przy aktywności moich dzieci muszę odkurzać w zasadzie co 2 dni. Masakra. Roomba jest boska. Włączamy ją jednego dnia na dole, drugiego na górze i tyle. My w robocie ona sobie odkurza :) Faktycznie, jak jest się w domu to jest wkurzająca- głośna i dość powolna, ale i tu ucieszą się duzi i mali chłopcy- ma pilota ;)

I to była dla mnie trafiona inwestycja. Bo czy odkurzasz zwykłym odkurzaczem czy OC, musisz poświęcić swój czas. Raz w miesiącu odkurzam swoim z filtrem wodnym albo pożyczam rainbowa od teściowej żeby wytrzepać jeszcze łóżka i materace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olgusieniunieczka - znaczy korzystasz tylko z Roomby?

To jesteś pierwszą znaną mi posiadaczką tejże, która nie musi przynajmniej raz w tygodniu odkurzyć całego mieszkania...

 

Madeleine - możesz rozwinąć temat opróżniania pojemnika od OC?

Bo z czytanych przeze mnie porównań, OC wypadał pod względem alergii dużo lepiej, ponieważ wydmuchuje powietrze na zewnątrz, a nie do środka.

A nawet najlepszy filtr HEPA w odkurzaczu, nie filtruje wszystkiego.

 

Spirea - nie chcę tutaj pisać zbyt wiele o tym czy powinnaś wybrać jedno, czy drugie.

U nas jednostka OC jest głośna, ale podobnie głośny będzie zwykły odkurzacz zamknięty w małym pomieszczeniu, którym jest kotłownia.

Różnica jest taka, że odkurzanie zwykłym odkurzaczem słychać w całym domu, a centralnym - tylko w pomieszczeniu w którym jest jednostka.

Łatwiej i szybciej mi się odkurza OC, a trochę tej podłogi do odkurzania jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie rozumiem wpisu o alergii przy OC. Trzepanie filtra można robić przecież z wiatrem a nie pod wiatr i wtedy nic na alergika nie wieje którym też i ja jestem.

Cosik roombo podobnego mamy w domu. Wkurza mnie to cholerstwo niezmiernie - połowę okruszków zostawia, nie mówiąc o tym , że jak się zakałapućka w jakimś kącie to masakra. Szybciej i mniej stresowo odkurzam zwykłym (Ultrasilencer). A co do wypasionych odkurzaczy to moi rodzice kupili sobie cośs za straszne pieniądze (nazwy nie pamiętam) ale głośne toto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, piekne łózko wybraliście, świetne lampy, Zwlaszcza ta wieszakowa :)

 

Mam pytanie o te w przedpokoju na poddaszu czy już je odkurzałas - a jesli tak to czy bardzo się brudzą.

Chciałam kupić inne ale też takie do składania i odrzucił mnie syf jaki wydać było w sklepie na tych lampach - wręcz plamy kurzu. probowałam to testowo zetrzeć chusteczką, ale tylko rozmazałam kurz.

Czy, żeby wyczyścić taka lampę trzeba ją częsci pierwsze rozłożyć?

 

O coś takeigo mi chodzi:

http://lifestory.intelishop.pl/pic/bp979.jpg

 

 

Co do OC to nie ma się co łudzić, że będzie cichy, ale o ile nie ma jednostki centralnej w slaonie cyz pomieszczeniu bez drzwi to to zupelnie nie przeszkadza.

Slychać ssanie rury w trakcie odkurzania i tyle. Skutecznie to zagłusza jednostkę centralną, którą słychac tylko gdy sie odkurza w kotłowni.

Dużo glosniejszy jest świst z elektrycznych szufelek.

Co do wciaganiai klocków to nie ma problemu. Wszystko da się wyjąc ze zbiornika - nasz jest przezroczysty więc zwykle nie trzeba grzebać w smieciach tylko od razu widać w ktorym miejscu zbiornika leży.

Przydaje się sterowanie w rączce. Mamy 9m rurę i nie trzeba biegać do gniazdka, żeby na chwilę wyłączyć.

Duży plus za siłę ssania - żaden przenosny odkurzacz tak nie wsysał.

Co do rury- 9m to wydaje się dużo i cięzko, ale jest inaczej. Rura jest leciutka (i co istonie nie robią się supły i nie załamuje się) i dzieciaki spokojnie wnoszą po schodach, żeby własne pokoje odkurzyć.

Na plus brak worków - mam koty i dziecko z alergią - do starego Philipsa kupowaliśmy dedykowane oryginalne worki na kłaki, tu można na tym zaoszczędzić.

Jedyne minusy dla mnie to za niska rączka teleskopowa - przydaloby się z 10cm dłuższa (może można zmienic - nie sprawdzałam), i w standardzie za wąska szczotka - ok 30cm. Dokupiliśmy - 42cm.

Używamy od listopada i jeszcze nie bylo potrzeby opróżniania zbiornika ze śmieci, nie zapchał się niczym jeszcze.

(ale reklama :) )

 

P.s. A Roombą bym nie pogardziła gdyby sie trafiła w dobrej cenie. A jakie używanie by koty mialy :)

http://www.youtube.com/watch?v=LQ-jv8g1YVI

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olgusieniunieczka - znaczy korzystasz tylko z Roomby?

To jesteś pierwszą znaną mi posiadaczką tejże, która nie musi przynajmniej raz w tygodniu odkurzyć całego mieszkania...

 

Madeleine - możesz rozwinąć temat opróżniania pojemnika od OC?

Bo z czytanych przeze mnie porównań, OC wypadał pod względem alergii dużo lepiej, ponieważ wydmuchuje powietrze na zewnątrz, a nie do środka.

A nawet najlepszy filtr HEPA w odkurzaczu, nie filtruje wszystkiego.

 

Spirea - nie chcę tutaj pisać zbyt wiele o tym czy powinnaś wybrać jedno, czy drugie.

U nas jednostka OC jest głośna, ale podobnie głośny będzie zwykły odkurzacz zamknięty w małym pomieszczeniu, którym jest kotłownia.

Różnica jest taka, że odkurzanie zwykłym odkurzaczem słychać w całym domu, a centralnym - tylko w pomieszczeniu w którym jest jednostka.

Łatwiej i szybciej mi się odkurza OC, a trochę tej podłogi do odkurzania jest.

chodzi o opróżnianie pojemnika na kurz od OC, co się raz na jakiś czas robi. Wczytywałam się swego czasu w testy i wyszło zresztą, że pod tym względem odkurzacze bezworkowe są również niepolecane - wszystko fajnie przy odkurzaniu, ale potem jednak zbiornik trzeba opróżniać. Dlatego m.in. roombę czyszczę ja, bo mnie nic nie jest. I tak jest to wystarczająco obrzydliwe.

 

Poza tym ja w domu odkurzam bardzo incydentalnie (jeśli już, to raczej roombę zapuszczam albo włączam na 30 sekund i przelecę kuchnię), a za różnicę w cenie zwykłego odkurzacza i OC mam kilka lat pani do sprzątania, która jeszcze prasuje i robi kilka innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja rozumiem że zbiornik trzeba opróżniać.

Ale kto każe to robić alergikowi?

I nie różni się to jakby za bardzo od wyjmowania worka z normalnego odkurzacza (been there, done that).

 

Ta roomba to kurde czyni u Was cuda, moi znajomi mówili że faktycznie sprzątać trzeba rzadziej, ale nie ma mowy o nieprzeleceniu odkurzaczem całego domu raz w tygodniu (szczególnie w domu z dziećmi i kotami).

 

Tanią masz tę panią do sprzątania, prasowania i w ogóle... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie uwagi co do OC. Na dzień dzisiejszy stwierdziliśmy, że nie mamy kasy na kupno jednostki centralnej i dokończenia montażu (złączenie przeciętej rury + wywiew na zewnątrz. 3 tys. byłoby pewnie minimum. To, co jest zrobione, nie zniknie, więc najwyżej wykorzystamy w przyszłości. Za dużo jest jeszcze rzeczy do zrobienia. Kupiliśmy na razie normalny odkurzacz workowy. Wzięliśmy w końcu Miele, bo przekonały mnie 9-warstwowe worki z mikrofibry i jakość wykonania (np. porównanie szczotek w Philipsie tym naszym modelu). WYbraliśmy model dedykowany do płaskich powierzchni ze szczotką do parkietu z miękkim naturalnym włosiem - poprzednie szczotki szorowały nam trochę panele. W weekend było pierwsze odkurzanie i jestem bardzo zadowolona. Ma dużą moc ssania, po jednym przejechaniu już podłoga odkurzona, szczotka bardzo ładnie zbiera, poza tym jest obrotowa i bez problemu odkurzyło się wszystkie powierzchnie. Samo odkurzanie zajęło też przez to mniej czasu. Do tego kółka kręcą się w każdą stronę, więc można dowolnie przesuwać odkurzacz w bok czy do przodu/do tyłu. Ma też fajną końcówkę okrągłą, którą udało się sprawnie przeczyścić całą balustradę i wszystkie nasze siatki (do tej pory czyściliśmy to ściereczką i była to gehenna). Ma też regulację ssania (5 czy 6 stopniową). Reasumując jestem baaaardzo zadowolona. Za różnicę z OC kupimy teraz materac do sypialni i stelaże. Nad OC pomyślimy w dalszej w przyszłości.

 

Sheenaz, lampa moim zdaniem nie nadaje się do rozłożenia i złożenia. Z tego, co pamiętam, to w instrukcji napisali o czyszczeniu taką miotełką z piórkami itp. Jeszcze nie czyściłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine, jaki masz tynk? Czy dobrze pamiętam, że masz lekko szarawy? Czy mogłabyś podesłać mi fotkę swojej elewacji z info o producencie tynku, rodzaju i kolorze?

Sheenaz, Salik - czy jesteście zadowoleni z jasnej elewacji? Jaki macie kolor swojego Caparola?

Olgo, do Ciebie podobne pytanie :) O producenta, rodzaj tynku, koloru (ten jasny kolor) i czy jesteś zadowolona po zimie z jasnej elewacji?

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, ale ten "szary" u Madeleine czy mój "szary" - to one wyglądają w słońcu jak białe. u mnie też w koło są pola (u Madeleine przecież też nie ma zwartej zabudowy ze wszystkich stron), a ściany nie są brudne. tzn po pół roku to może zbyt szybko żeby stwierdzić, ale np ublocona łapa, którą młody odbił na tyłach domu (i myślałam, że go ojciec skróci za to o głowę) to się sama w deszczu zmyła. więc kurz? pfff ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, a jaki Ty masz szary?

Napisz mi proszę, czy na swoich płytowych czy simple malowanych masz po bokach taką nierówną powierzchnię (nie jest tak gładkie jak skrzydło, tylko tak jakby nie było w pełni pomalowane - nie umiem tego wytłumaczyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam graphite 12 i 16 (któryś jeste ciemniejszy i on jest na garażu)

 

ja mam malowane "na zamówienie" tylko ościeżnice, na wypadek jakby się kolor na ościeżach i drzwiach miał nierówno "starzeć", natomiast skrzydła są malowane defaultowo. i na wszystkic powierzchniach są jednakowe w dotyku i wyglądzie. a od dołu - tam gdzie podcięcie - to mi je montażyści na miejscu podmalowywali, tak że wszystko wygląda b. ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...