Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tatarak, mówi sie "białe dźwi rulezzz" ;-) tak serio, nie myślałam pierwotnie o białych drzwiach, ale coraz częściej mi sie przewijają, fajnie wykonane podcięcia, całość prosta i bardzo uniwersalna. Dla uporządkowania: pamiętam, ze z belpolu, ale jaki to konkretnie model? Spirea, a jak kwestia halasow? Wyciszylo sie w sypialniach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my dlugo rozwazalismy inne niż biale, ale jednak inne mi nie pasowaly. Drzwi to Polskone Plytowe. Tak jak napisala Tatarak- sa malowane, do tego też malowane oscieznice. Pelna plyta i 3 zawiasy.

Jest na pewno ciszej. Jednak nie jest tak, że nic nie slychac. Sa te podciecia, no i też niesie przez pustke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo, u mnie ten szarawy "tynk" to klej :D Tynku jeszcze niet. Ale w planach na środkowej częsci też ma być biały.

 

Drzwi super! Twoje podcięcia chyba jeszcze ładniejsze niż moje z DRE :)

 

Salik- przy regularnym używaniu roomby, tzn. jeden dzień odkurza na dole, drugi na górze- u mnie nie ma potrzeby odkurzania raz w tyg. Ja raz na miesiąc, ew. co 3 tyg. pożyczam od teściowej rainbowa, ale głw. po to żeby wytrzepać materace i kanapy, no i odkurzyć sufity i generalnie całość. Dla mnie jest to wybawienie, bo przy dzieciach musiałam wyciągać zwykły odkurzacz co 2 dni!

 

Spireo a klosze lamp w korytarzu nie są wykonane z pcv? Podobną lampę ma moja córka, klosz łatwo się zdejmuje i ja go po prostu wrzucam do wanny lub pod prysznic co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo ładne wnętrza i drzwi. Mój długi i złożony proces wyboru drzwi równieź skończył się na białych.

Info odnośnie tynków, moźe się przyda. Tynki Caparola z palety Graphit są w chłodnym odcieniu. Wg obsługi z Color House, paleta o której wspominała Madeleine ma odrobinę czerwonego pigmentu, stąd bardziej ciepłe szarości.

 

Pozdrawiam

Ka*sia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu i dziękuję.

Na razie sprawdzałam kolory on line i te Grafity wyglądają ładnie. Zima się wydłuża, więc mamy trochę więcej czasu na wybór. Trzeba podjechać i zobaczyć na żywo te kolory.

Olgo, to jest jakieś tworzywo sztuczne i nie wiem czy pcv. Za jakiś czas trzeba będzie się zmierzyć z wyczyszczeniem, bo jak je obejrzałam z bliska, to jest sporo pyłu po szlifowaniu ścian przy drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbki kolorów są maleńkie i w ogóle nie dają wyobrażenia o tym, jaki będzie efekt docelowy. myśmy kupili najmniejsze opakowania farb elewacyjnych w tych kolorach, które nam się podobały i wymalowaliśmy na próbę płyty kg. wtedy dopiero widać, jaki kolor jest jaki. bo np na próbce w salonie to nasz "biały" był całkiem ciemny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za prowadzenie tego dziennika, dużo się dowiedziałem przez kilka dni przeczytalem 3/4:) Super opisane i ważne że z cenami i opisem problemów. I wazne że jest to w formie wątku na forum, bo niestety tych blogów to sie nie da czytać. Gratuluję budowy, bardzo fajny projekt i świadoma inwestorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, witaj i baaaardzo dziękuję :)

Aż sama zaczęłam dzisiaj czytać mój dziennik od początku. Wiele rzeczy zapomniałam, m.in. to, że tyle czasu trwało to wszystko począwszy od poszukiwań działki. A i jeszcze dzisiaj wiele rzeczy do zrobienia. A z projektu jestem bardzo zadowolona. Tak jak napisałam w pierwszych wpisach, te pieniądze na projekt, to były najlepiej wydane pieniądze (no może poza schodami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - ja kupowałam w WKT (czy WTK?) na krakowskiej - jak ich przypilnujesz z tymi seriami itp. to nie będzie problemu i cenę dostaniesz ok. Poza tym w jakimś sensie uznali moją reklamację (dali mi farbę na przemalowanie elew.) Z kolei w Color House ceny mają wyższe, ale np próbki kolorów (czyli takie małe opakowania) to wymieszają od ręki. i jeśli chodzi o doradztwo, to też mam wrażenie, że są bardziej kompetentni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tatarak, zadzwonię dzisiaj do jednych i drugich.

Moorela, wrzucaj.

Powiem Ci, że też się zastanawiałam, czy samej nie zrobic regału. Przy panelach szwagier przywiózł wyrzynarkę, cieli te panele. To może i pociąć tę sklejkę, potem pozbijać. Nie wiem tylko, czy da radę obrobić w warunkach domowych takie duże kawałki (arkusz ma ok. 1,5 na 2,5m ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ładne. Ta pierwsza w moim przypadku nie zda egzaminu, ale jest bardzo ładny. Ta druga, to chyba też wzorowane na Moormann, bo pytałam o niego kiedyś właścicielkę.

Te wszystkie regały w gazetach, aby ładnie wyglądały mają poukładane po 3-4 książki. Praktyka tak nie wygląda, przynajmniej u mnie. Chyba, że zrobię więcej półek, aby dawać po kilka sztuk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taadaaam, 5000 postów mam :)

 

 

Moorela, a widzisz, nie widziałam białej sklejki w Casto. Muszę sprawdzić, bo chciałam ja ściągać ze sklepu internetowego ze sklejkami.

Co do bruku, to podam może po świętach. Kostka po zimie miejscami się zapadła, podobnie miejsce, gdzie jest studnia chłonna. Będę do nich dzwonić z reklamacją i zobaczymy jak zareagują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...