Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

witaj spirea,

 

w ramach rewanżyku za namiar na lampę podłogową, chciałbym coś doradzić w sprawie barierek, a właściwie podesłać kilka inspiracji z moich zbiorów;)

 

znam to zdjęcie-inspirację, które wstawiłaś w dzienniku, to villa lima, tutaj więcej zdjęć: http://www.archdaily.com/101131/villa-lima-johan-sundberg/

w tym domu pionowe barierki świetnie się prezentują

 

zobacz na haus f (przepiękny): http://www.blog.awx2.pl/index.php/2012/01/haus-f-tradycja-i-nowoczesnosc/

tutaj z kolei bardzo delikatne, poziome barierki

 

a może metalowa kratownica o wybranej wielkości oczka (moim zdaniem b. ciekawy efekt): http://www.contemporist.com/2012/09/26/slip-house-by-carl-turner-architects/

 

tu dla odmiany barierki znowu pionowe, elegancka prostota: http://www.archdaily.com/275153/hard-werken-i-s-m-architecten/

 

też pionowo (dodatkowo pełne betonowe ogrodzenie z metalowymi-pionowymi wstawkami - u Ciebie byłoby w sam raz), villa moderna z Koszalina:

http://hs99.pl/2007-koszalin-spitalna/

przy okazji, popatrz na ogród (może być dla Ciebie inspiracją) przy nowoczesnym domu na tej stronie, house h9: http://hs99.pl/2005-koszalin-h9/

 

cóż, możliwości wiele, jest się czym zainspirować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a skoro wspomniałem o domu h9, autorstwa HS99, to w tym domu jest jeszcze biblioteczka, a inspiracji takiej też szukasz; 3 zdjęcia na tej stronie: http://www.a-pk.pl/7-koszalin-h9-en.html

 

tutaj jeszcze prosta pionowa barierka widziana od wnętrza domu:

http://architectureau.com/articles/bardon-house/#img=4

Edytowane przez greywolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greywolf, bardzo Ci dziękuję. Szperałam sporo po necie i znalazłam tylko tę villę Lima (byłam na tej stronie właśnie). Na razie wstrzymaliśmy ślusarzy (mieli już robić poziomą balustradę), bo jeszcze wysłałam prośbę do architektki. Odradziła balustradę poziomą, bo są niebezpieczenie (dzieci się mogą po nich wspinać). Jedno z okien jest w pokoju docelowo dziecięcym, więc to może mieć znaczenie. Ma pomyśleć i po świętach podrzucić jakieś pomysły. Poczekamy, bo jakoś nie mieliśmy przekonania do poziomych. Twoje inspiracje z pewnością się przydadzą. Wszystkie są ładne, ale najbardziej podoba mi się ta kratownica :) Rozważaliśmy siatkę, taką jak mamy na balustradzie w domu, ale w końcu odpadła. Ta kratownica ma ciekawy podział. Dziękuję Ci bardzo i będziemy myśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie zalinkowane domy są bardzo ładne i na zewnątrz i w środku.

Jest też fotel rozkładany z Ikei, który myślałam wrzucić do gabinetu lub pracowni. To jakiś pokój audiofila chyba :)

Te barierki ostatnie i przedostatnie są fajnie mocowane, ale u nas tak się nie da, bo po bokach mamy styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te domy są piękne :) ale: ja bym nie demonizowała poziomych barierek - dzieci w wieku mojego W. i Twojej K. już są na tyle mądre, że się nie będą wspinać. a przy młodszym pewnie byś i tak nie otwierała -szczególnie przy went mech.

mnie sie pionowe barierki natrętnie kojarzą z wielce nieatrakcyjnymi schodami w starej podstawówce, więc jednak mnie nie przekonują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też jakoś pionowa barierka coś nie teges, na moim obecnym osiedlu króluje taka i sporo mieszkańców pieczołowicie przeplata naprzemiennie przez nią jakieś plastikowe kolorowe pasy, jeszcze dopadnie ta przypadłość i Ciebie jak się zestarzejesz... ;)

 

Edit: No chyba, że ta wersja kodu kreskowego :)

 

A ten pokój audiofila imponujący :yes: a jakie on ma plakaty w domu!!

Edytowane przez Moorela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pojawił się temat robienia mebli, czyli coś, co narendil lubi :lol2:

Spireo, wyrzynarką ręczną będzie Ci ciężko równo pociąć płytę. Ale może masz coś bardziej profesjonalnego niż ja ;)

My materiały na nasze meble kupowaliśmy właśnie w Castoramie, bo cięli na miejscu.

Papier, ołówek w dłoń i do planu :) To chyba najbardziej skomplikowana część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wam za życzenia. Kolejne święta odbyły się u nas, pracę skończyłam w piątek o 19, więc było mało czasu i nie zdążyłam wskoczyć z życzeniami. Już po świętach, więc przynajmniej życzę Wam szybkiego nadejścia wiosny. Pogoda szaleje - w niedzielę padał śnieg cały dzień, a w poniedziałek rano śniegu było tyle, że pozasypywał wszystkie parapety na parterze. Potem przynajmniej wyszło słońce. Życzę Wam i sobie, aby było go coraz więcej.

Najgorsze, że znowu zaczyna się normalny tydzień, czyli mnóstwo pracy i w tym tygodniu akurat poza domem - 3 dni w Warszawie, 1 dzień u rodziców, 1 w Opolu i dopiero w niedzielę ląduję w domu :( Wybudowałam dom i nie mam kiedy w nim mieszkać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, Moorela - o tym, że poziome mogą być wykorzystane jako drabinki mówili nam już ślusarze. Jednak stwierdziliśmy, że "zarządzimy ryzykiem" i wybierzemy poziome, bo pionowe jednak mniej nam leżą. Mnie się kojarzą z barierką na klatce schodowej w bloku z dzieciństwa. Pionowe jednak też potrafią fajnie wyglądać - chociażby ta Villa Lima, czy inne zalinkowane przez Greywolf. Jednak one wszystkie mają te balustrady blisko okna, a u nas będą odstawać od okna na ok 25 cm. Do tego muszą być szersze o ok. 13 cm od obrysu okna, bo pierwsze 5 cm z każdej strony mamy sam styropian. Dlatego ciężko mi dopasować coś fajnego.

Poczekamy na pomysły architektki. Mnie się spodobała ta krata (chyba WEMA), ale A. jakoś się nie widzi. W każdym razie trzeba do końca tygodnia podjąć decyzję.

 

Moorela, czy możesz spytać bratowej, w której Castoramie kupiła tę sklejkę? Byłam na Granicznej i nie mają czegoś takiego

 

Narendil, fakt - masz wprawę w meblach, do tego z rewelacyjnym efektem. Myślałam właśnie o ręcznej wyrzynarce. A czy w Castoramie tną też deski, które przyniesie się z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo, wyrzynarką ręczną będzie Ci ciężko równo pociąć płytę. Ale może masz coś bardziej profesjonalnego niż ja ;)

M

 

co do wyrzynarki to wszytsko zalezy od "blaciku", tnącego,(najlepsze są boscha), jego jakości i ząbków , trzeba dobrac odpowiedni do materiału.

a co do cięcia płyt zewnętrznych to z zasady tną, ale może sie zdarzyć równiez niestety że odmowią :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo, można pociąć sobie wszystko samemu wyrzynarką, ale bardzo dużo zależy od odpowiedniego noża,(jak wyżej wspomina Iwonka) żeby nie poszarpał Ci krawędzi.

Moim zadniem lepiej jest wszystko sobie pomierzyć, wyrysować każdy element i zanieść do stolarza. On ma profesjonalny sprzęt. Ja ostatnio cięłam blat laminowany na mniejsze kawałki i zaniosłam do Obi na Długiej. Pan przeciął mi na miejscu za 1 zł. Jak ma się więcej do cięcia to normalnie składa się zamówienie i umawia koszt i termin odbioru. Nie mogą odmówić, bo to jest usługa.:yes: Tak jest w Obi , a jak jest w casto to nie wiem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo, witam poświątecznie :). Z tym przebywaniem w domu to niestety rozumiem. W efekcie temat wyprowadzki do Wawy ciągle jest u mnie wałkowany. Mieszkając w Mieście Domyślnym miałbym większe szanse pobyć trochę w domu ;).

 

Co do mebli. Mam jakie takie doświadczenie (różne regały, biurka itp. tymi rencami zrobiłem). Serdecznie odradzam wyrzynarkę. Wyrzynarka nadaje się do wycięcia otworu pod umywalkę, a nie do równego przycięcia płyt. Nieco lepiej jest z ręczną piłą tarczową, ale to też trudne w obsłudze narzędzie. Najlepiej jest się dogadać w jakimś punkcie sprzedaży materiałów meblowych, w którym tną płyty itp., żeby przycięli ci na wymiar. Nawet jak zapłacisz eksra, efekt będzie nieporównywalnie lepszy.

 

Sam regał to nic trudnego (tylko jeżeli chcesz taki projekt, jak zamieściłaś i w dużym wymiarze, to upierdliwe nieziemsko w składaniu). Przydadzą ci się specjalne ściski stolarskie pozwalające na łaczenie elementów pod kątem prostym. Do tego trochę kołków, wiertarka, wkrętarka i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo, w Castoramie i LM (bo tylko te markety mam u siebie) tną obcy materiał. Liczą od cięcia, jakieś grosze dosłownie.

To normalna usługa, którą świadczą :)

Dobre oprzyrządowanie do cięcia w domu kosztuje o wiele więcej. Plus musisz mieć na nie miejsce.

 

Czekam na Twój regał, tak jakbym sama miała go robić :lol2:

 

To, w co polecam zainwestować, to wiertło do konfirmatów. Ja za swoje płaciłam bodajże dwadzieścia parę złotych.

Mąż jest zachwycony takim sposobem skręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...